Sarekovi synové

Autor:
Lamar
Archivováno dne:
1. 10. 2003
Délka:
45 635 slov (203 min.)
Stav povídky:
dokončená
Přístupnost:
obecná
Varování:
žádné
Seriál (svět):
nezařaditelné
Období:
konec 24. století
Hlavní postava(y):
James T. Kirk, Spock, Mi
Kategorie:
napětí, přátelství
Pokračování:
volné pokračování
Spoiler:
Volně vychází z knih Williama Shatnera, resp. ze závěrů, ke kterým v nich autor došel...
Stručný obsah:

Píše se rok 2383 a Země se nachází ve válečném stavu s Vulkánem. Tedy, téměř...

divider
Poznámka autora:

Vlastním nákladem jsem si povídku vydala. Pochopitelně bez jakéhokoli honoráře. Ale pochlubit jsem se s tím prostě musela.

divider
Prohlášení:

Star Trek a související značky jsou majetkem společnosti CBS Studios Inc. a Paramount Pictures Corp. Tato povídka nemá v úmyslu porušit tato autorská práva, vznikla pouze pro pobavení a nebyla žádným způsobem honorována. Původní příběh, postavy a situace jsou vlastnictvím autora.

divider

Sarekovi synové (Lamar)

Obsah

Dvacet pět

"Uvědomujete si, admirále Cartwrighte, že jste selhal?" Romulanův hlas zněl jemně, ale Cartwright v něm cítil jed.

"Mám za to, že se na to díváte ze špatného úhlu," začal s obranou, ale měl nepříjemný pocit, že je zbytečná. Následující Romulanova slova ho o správnosti tohoto pocitu přesvědčila.

"Víte, až tak moc mne nezajímá, co si o tom myslíte. Skutečností je, že jste slíbil něco, co jste nedokázal splnit. Podpořili jsme vás, zlikvidovali jsme vaše protivníky a urovnali vám cestu na místo velitele té vaší Flotily, které byste, uznejte, nikdy nezískal. Výměnou za to jste nám slíbil, že Vulkán vystoupí z Federace."

"Všechno šlo podle plánu. Jenže kapitán Kirk..."

"Kirk!" vyštěkl Romulan a jed z jeho hlasu přímo odkapával. "Jeden člověk. Navíc váš podřízený. To jste se ho nedokázal zbavit? Nehledě k tomu, že Kirk se neobjevil dnes. Už několik let víte o jeho existenci, dokonce jste mu vrátili hodnost a místo na Velitelství…"

"Dohodli jsme se, že ho odstraníte. Je to vaše chyba, že zůstal naživu. Muselo vám být zřejmé, že když ho jen tak vysadíte na té planetě, znovu se objeví!"

Romulan si v duchu musel přiznat, že na admirálových slovech něco pravdy je. Když zjistil, že James Kirk zůstal naživu, vydal se za ním, aby se ho zbavil jednou pro vždy. Výsledek byl hrozný. Tedy, ve svém důsledku. Jeho staré oči již viděly mnohé, ale toto přesahovalo jeho chápání i jeho dosavadní zkušenosti. Kirka a jeho společníky zachránil romulanský dravec. Zajímalo by ho, kdo to udělal a co ho k tomu vedlo. Jistě, šeptanda tu byla vždy, ale nějak si nedokázal představit, že by zástupce velitele romulanské Flotily zradil. Navíc takovým způsobem. Také skutečnost, že Hiran nebyl zabit, v něm vzbudila pochybnosti o pravdivosti těchto informací. Bylo třeba najít obětního beránka a Hiran jako zástupce velitele Flotily byl jistě tím pravým. Ovšem zabít ho, na to by bylo třeba získat pravdivé důkazy. To, že byl pouze odstraněn ze svého místa ve Flotile i na Romulu, to mluvilo v jeho prospěch. No, nebyl tady proto, aby o něčem takovém příliš dlouho přemýšlel.

"Admirále Cartwrighte," řekl tiše, nicméně odhodlaně. Při zvuku těch slov se Cartwright začal potit. "Myslím, že je na čase se rozloučit."

"Rozloučit? Domnívám se, že vám až tak příliš nerozumím."

"Budete muset vystoupit, admirále," vysvětloval Romulan s vážnou tváří.

"Vystoupit? Zbláznil jste se? Vždyť nejbližší základna Federace je odtud dva dny warpem 6!" reagoval admirál a v duchu slyšel zvonit hranu. Obával se, že zvoní jemu.

"Máte pravdu, admirále. Vaše znalosti okolní oblasti jsou přesné. Nicméně na svém požadavku trvám. Vystoupíte. Teď hned!"

Zrada je stará, jako lidstvo samo. Možná to byla myšlenka, která napadla Cartwrighta, když si prohlížel okolní vesmír. Kdesi v dáli svítil Cestus III. a on si vychutnával ten pohled. Nikdy nevěřil, že ho uvidí. Pak ho obklopila tma, jak jeho oční bulvy explodovaly.

KONEC

divider

CZ Kontinuum Star Trek fan klub a správa archivu Memory Alpha nepřebírají zodpovědnost za obsah, odpovídající charakteristiky ani za formu (gramatické nedostatky) uveřejněných povídek. Toto vše je výhradně zodpovědností autora.

© 2000–2021 Webdesign: Samuel David Thorn, CZ Kontinuum Star Trek fan klub; Pozadí: Simply Pastel Night Sky by Ali Ries