lcars
logo
<<< The 37's Projections >>>

Initiations

 • Základní informace

  Synopse

  Chakotaye napadne kazonský chlapec, kterého on pak zachrání z vybuchující lodi, čímž ho však nechtěně připraví o čest.

  Galerie

  Chakotay provádí v samotě raketoplánu rituál pakra v den výročí úmrtí jeho otce Kolopaka. Není si vědom toho, že údajně narušil prostor Kazonů-Oglů.

  Chakotay provádí v samotě raketoplánu rituál pakra v den výročí úmrtí jeho otce Kolopaka. Není si vědom toho, že údajně narušil prostor Kazonů-Oglů.

  Kazoni si toho však všimli a chlapec Kar, potřebující získat v boji dospělé jméno, mu ze svého jednomístného člunu sděluje, že ho zničí.

  Kazoni si toho však všimli a chlapec Kar, potřebující získat v boji dospělé jméno, mu ze svého jednomístného člunu sděluje, že ho zničí.

  Federační technologie slaví triumf a Chakotay Kara transportuje na palubu těsně před tím, než je jeho člun zničen explozí.

  Federační technologie slaví triumf a Chakotay Kara transportuje na palubu těsně před tím, než je jeho člun zničen explozí.

  Chakotay chce Kara v dobré víře vrátit Kazonům, místo toho je beze slova vtahován na kazonskou loď, zatímco Kar ho prosí, ať ho zabije.

  Chakotay chce Kara v dobré víře vrátit Kazonům, místo toho je beze slova vtahován na kazonskou loď, zatímco Kar ho prosí, ať ho zabije.

  Velitel Razik sice říká, že Karovi odpouští, ale nevypadá na to. Je jasné, že Kara i Chakotaye čeká poprava. V bitvě nikdo druhou šanci nedostane.

  Velitel Razik sice říká, že Karovi odpouští, ale nevypadá na to. Je jasné, že Kara i Chakotaye čeká poprava. V bitvě nikdo druhou šanci nedostane.

  Chakotayovi se podaří zajmout Razika jako rukojmího a vyzývá Kara k útěku. Ten vřele souhlasí. Poprava za neúspěch proti technologii Federace není fér.

  Chakotayovi se podaří zajmout Razika jako rukojmího a vyzývá Kara k útěku. Ten vřele souhlasí. Poprava za neúspěch proti technologii Federace není fér.

  Raketoplán je při útěku zničen a oni se musí nouzově transportovat na Tarok, měsíc sloužící Oglům jako tréninkový prostor.

  Raketoplán je při útěku zničen a oni se musí nouzově transportovat na Tarok, měsíc sloužící Oglům jako tréninkový prostor.

  Voyager zatím sledoval stopu raketoplánu, stejně jako Kazoni. Na Taroku se tak střetávají dva týmy: záchranný z Voyageru a Razikův, který se bojí prozrazení měsíce.
  Voyager zatím sledoval stopu raketoplánu, stejně jako Kazoni. Na Taroku se tak střetávají dva týmy: záchranný z Voyageru a Razikův, který se bojí prozrazení měsíce.
  Chakotay vyřešil Karův problém: dá se zajmout a zabít. Kar však kupodivu nezabije jeho, ale Razika, čímž jednak získá jméno Karden, jednak činí maja z Razikova zástupce Halize.

  Chakotay vyřešil Karův problém: dá se zajmout a zabít. Kar však kupodivu nezabije jeho, ale Razika, čímž jednak získá jméno Karden, jednak činí maja z Razikova zástupce Halize.

  Voyager odlétá a Chakotay se modlí za chlapce Kardena, jehož cesta životem bude mimořádně obtížná.
  Voyager odlétá a Chakotay se modlí za chlapce Kardena, jehož cesta životem bude mimořádně obtížná.
 • V kostce

  Hvězdné datum:

  49005.3

  Označení:
  2x02, #18
  Český název:
  Jména
  Premiéra:
  4. 9. 1995
  Autor:
  Kenneth Biller
  Režie:
  Kolbe Winrich
  Hodnocení:

  2,3/5 (18 hlasů, Trekkies.cz)

  Hrají:
  Dále hrájí:
  • Aron Eisenberg (Kar)
  • Patrick Kilpatrick (Razik)
  • Tim de Zarn (Haliz)
  • ad.
 • Reference

  druhy
  Takrité, Trabové
  postavy
  Haliz, Kar, Kinell, Kolopak, Razik
 • Zajímavosti

  Hostující herci

  • Aron Eisenberg (Kar) je samozřejmě znám především jako Nog ze seriálu Star Trek: Deep Space Nine. Kromě toho hrál Simona v seriálu Beverly Hills 90210.
  • Patrick Kilpatrick (Razik) hrál také Assana v epizodě VOY Drive a Reese v epizodě DS9 The Siege of AR-558. Z mnoha seriálů, v nichž hostoval, jmenujme například Babylon 5, Akta X, Roswell, The Pretender (Chameleon) nebo roli seržanta O'Connora v seriálu Doktorka Quinnová. Z filmových rolí uveďme například filmy Minority report, Poslední zůstává nebo Pevnost (The Presidio).
  • Tin de Zarn (Haliz) hrál také Satlera v epizodě TNG Starship Mine, Halba v epizodě DS9 Wrongs Darker Than Death or Night a Yediqa v epizodě VOY Repentance. Viděli jsme ho jako seržanta Dixona v několika epizodách seriálu Doktorka Quinnová a v hostujících rolích v celé řadě seriálů jako například Viper, Policie New York, Odpadlík, Zóna ohrožení nebo Sedm statečných. Z jeho filmů uveďdme například Spiderman, 60 sekund nebo Den nezávislosti.

  Režiséři

  • Režisér Winrich Kolbe je zkušeným režisérem, který vedle různých epizod TNG, DS9, VOY a nejnověji i ENT režíroval například jednotlivé epizody v seriálech jako Superman nebo Knight Rider. Byl také jedním z producentů sci-fi seriálu Battlestar Galactica.
<<< The 37's Projections >>>

© 2000–2019 Webdesign: Samuel David Thorn, CZ Kontinuum Star Trek fan klub; Pozadí: Simply Pastel Night Sky by Ali Ries