divider
# A B C D E F G H Ch I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z
<<< Toskové Treloniané >>> divider

Trabové

Anglicky:
Trabe
Vzhled:
humanoidní
Kvadrant:
Delta
Domovský svět:
není známo
Členství ve Federaci:
ne
Zástupci:
Mabus
Poprvé na obrazovce:
VOY Initiations
Poprvé ve světě ST:
VOY Initiations

Popis

Trabové jsou humanoidi značně podobní lidem. Liší se od nich pouze výraznými vráskami na čele ve tvaru písmene V, jehož nejnižší bod je na hřbetu nosu.

Do zhruba roku 2345, kdy byl vyhnán ze své planety Kazony, to byl druh na vysokém stupni technologického rozvoje, známý také svou vědou a uměním, jeden z nejmocnějších druhů sektoru. Od kazonského povstání žijí jeho zbytky na několika desítkách vesmírných lodí, protože Kazoni jim ve své nenávisti důsledně brání najít si nový domovský svět.

Dějiny Trabů a Kazonů před rokem 2345 jsou plné nejasností. Trabové drželi Kazony v rezervacích a zacházeli s nimi jako se zvířaty. Není však jasné, zda oba druhy pocházejí z téže planety, či zda Trabové přicestovali na planetu Kazonů jako uchvatitelé a podrobili si je či zda snad přivezli Kazony na svůj domovský svět jako otroky. Obě posledně jmenované možnosti předpokládají jiný domovský svět Trabů respektive Kazonů, což opět vyvolává otázku, co je v tom případě s ostatními příslušníky druhu. Alternativa, že by přesídlila kompletně celá civilizace, ať trabská nebo kazonská, se nám zdá být nereálná.

Roku 2372 zkontaktoval jeden z členů trabské vlády, Mabus, prostřednictvím Neelixe kapitána Janewayovou z USS Voyager a přijal její nabídku na spojenectví. Využil toho a navrhl jí, aby se pokusila shromáždit vůdce kazonských sekt a vyjednat s nimi mír. Tajně ale kontaktoval příslušníka druhu Takritů, který mu zjistil rozložení místností v budově, v níž se jednání konalo, takže mohl zajistit, aby jedna z lodí jeho konvoje na budovu zaútočila a shromážděné Kazony zabila. Plán mu nevyšel, protože zpráva o takritském špehovi se donesla k Neelixovi a posádka Voyageru tak byla na útok připravená.

Obrázky

  • Trabský muž
    Trabský muž
  • Trabská žena
    Trabská žena
  • Trabský chlapec
    Trabský chlapec
divider <<< Toskové Treloniané >>>
# A B C D E F G H Ch I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z
divider

© 2000–2020 Webdesign: Samuel David Thorn, CZ Kontinuum Star Trek fan klub; Pozadí: Simply Pastel Night Sky by Ali Ries