lcars
logo
<<< Initiations Elogium >>>

Projections

 • Základní informace

  Synopse

  Doktor uvízne v programu simulátoru a začne si myslet, že on je skutečný, kdežto posádka Voyageru jsou pouhé hologramy. Doktor věří, že Kes je jeho žena. Poprvé se ve Voyageru objeví postava poručíka Barclaye.

  Galerie

  Doktor je aktivován na ošetřovně a počítač ho informuje, že je na lodi sám, posádka po útoku Kazonů opustila loď. Přesto se k němu někdo dobývá…

  Doktor je aktivován na ošetřovně a počítač ho informuje, že je na lodi sám, posádka po útoku Kazonů opustila loď. Přesto se k němu někdo dobývá…

  Byla to B'Elanna, která využívá nově instalovaných holoprojektorů a přenáší ho na můstek, kde jeho ošetření potřebuje kapitán zraněná po kazonském útoku.

  Byla to B'Elanna, která využívá nově instalovaných holoprojektorů a přenáší ho na můstek, kde jeho ošetření potřebuje kapitán zraněná po kazonském útoku.

  Dalším přítomným členem posádky je Neelix, který v jídelně cibulí a rajčaty hrdinně vzdoruje Kazonovi, kterého nakonec přemůže pánví. Doktor je však raněn a krvácí.

  Dalším přítomným členem posádky je Neelix, který v jídelně cibulí a rajčaty hrdinně vzdoruje Kazonovi, kterého nakonec přemůže pánví. Doktor je však raněn a krvácí.

  Neměl by krvácet a cítit bolest. Zjišťuje, že všechno je naruby. U posádky neregistruje známky života, zatímco on sám se sobě jeví jako živý. Počítač to potvrzuje: je dr. Zimmerman.

  Neměl by krvácet a cítit bolest. Zjišťuje, že všechno je naruby. U posádky neregistruje známky života, zatímco on sám se sobě jeví jako živý. Počítač to potvrzuje: je dr. Zimmerman.

  Objevuje se jeho asistent poručík Barclay, který tvrdí, že doktor je uzavřen v simulaci na stanici Jupiter. Ukončit ji může jen sám zničením údajně simulovaného Voyageru.

  Objevuje se jeho asistent poručík Barclay, který tvrdí, že doktor je uzavřen v simulaci na stanici Jupiter. Ukončit ji může jen sám zničením údajně simulovaného Voyageru.

  Doktor k tomu není ochoten, ale souhlasí, že se podívá do strojovny. Zažívá další šok: na chodbě existuje.

  Doktor k tomu není ochoten, ale souhlasí, že se podívá do strojovny. Zažívá další šok: na chodbě existuje.

  Ve strojovně se navíc ocitl na samém počátku pobytu Voyageru v Delta kvadrantu. Kapitánovi se možnost, že by zničil warp jádro, vůbec nelíbí.

  Ve strojovně se navíc ocitl na samém počátku pobytu Voyageru v Delta kvadrantu. Kapitánovi se možnost, že by zničil warp jádro, vůbec nelíbí.

  Objevil se hologram Chakotaye a naléhá, aby Voyager neničil, že Barclay lže. Barclaymu na pomoc zase přišla Kes jako Zimmermanova manželka.

  Objevil se hologram Chakotaye a naléhá, aby Voyager neničil, že Barclay lže. Barclaymu na pomoc zase přišla Kes jako Zimmermanova manželka.

  Náhle strojovna mizí a Doktor je v simulátoru. Posádka se šest hodin snažila zastavit program, který vyvolala porucha Doktorova programu vyvolaná kinoplasmovou radiací.

  Náhle strojovna mizí a Doktor je v simulátoru. Posádka se šest hodin snažila zastavit program, který vyvolala porucha Doktorova programu vyvolaná kinoplasmovou radiací.

  Doktor si je v podstatě jist, že toto je už skutečnost, přeci jen si to ale raději ověří. Když jeho ruka mizí za dveřmi ošetřovny, je spokojený.

  Doktor si je v podstatě jist, že toto je už skutečnost, přeci jen si to ale raději ověří. Když jeho ruka mizí za dveřmi ošetřovny, je spokojený.

 • V kostce

  Hvězdné datum:

  48892.1

  Označení:
  2x03, #19
  Český název:
  Projekce
  Premiéra:
  11. 9. 1995
  Autor:
  Brannon Braga
  Režie:
  Frakes Jonathan
  Hodnocení:

  3,6/5 (18 hlasů, Trekkies.cz)

  Hrají:
  Dále hrájí:
  • Dwight Schultz (Barclay)
  • ad.
 • Reference

  postavy
  Frank (Barclayho bratranec), Jarvis (VOY), Parsonová (VOY)
  jídla, nápoje, koření a pochutiny
  Nondoranská rajčatová pasta
 • Zajímavosti

  Star Trek

  • Stanice Jupiter je zařízení Hvězdné flotily na orbitě páté planety naší sluneční soustavy. Sídlí zde Holoprogramovací centrum Hvězdné flotily.
  • Stanice Jupiter existovala jako centrum výzkumu a vývoje vesmírných lodí nejpozději v polovině 22. století (viz epizoda ENT Silent Enemy).

  Vývoj postav

  • Poručík Reginald Barclay je první postavou z TNG, s níž se v seriálu Star Trek: Voyager setkáváme. Dalšími postavami TNG budou Q (epizody Death Wish, Q and the Grey a Q2), komandér Riker (epizoda Death Wish), Boothby (epizody The Fight a In the Flesh) a konečně Deanna Troi (epizody Pathfinder, Lifeline a Inside Man).

  Hostující herci

  • Dwight Schultz (poručík Barclay) hrál kapitána Jejího Veličenstva Murdocka v seriálu A-Tem. V hostujících rolích jsme ho viděli například v seriálech Babylon 5, Walker, Texas Ranger nebo Stargate SG-1.

  Režiséři

<<< Initiations Elogium >>>

© 2000–2019 Webdesign: Samuel David Thorn, CZ Kontinuum Star Trek fan klub; Pozadí: Simply Pastel Night Sky by Ali Ries