lcars
logo
<<< Lineage Prophecy >>>

Repentance

 • Základní informace

  Synopse

  Posádka Voyageru zachrání odsouzence na poškozené transportní lodi, jen aby zjistila, že jsou odsouzeni k smrti.

  Galerie

  Voyager se setkal s nygeanskou lodí vysílající nouzový signál. Je těsně před explozí a je na ní téměř patnáct pasažérů.
  Voyager se setkal s nygeanskou lodí vysílající nouzový signál. Je těsně před explozí a je na ní téměř patnáct pasažérů.
  Jsou transportováni do nákladového prostoru,…

  Jsou transportováni do nákladového prostoru,…

  …zatímco dva ranění přímo na ošetřovnu. Ještě dřív, než se posádka dozví, o koho se jedná, sami ukazují, že jsou zločinci. Iko žádá loď, aby mohl uprchnout.

  …zatímco dva ranění přímo na ošetřovnu. Ještě dřív, než se posádka dozví, o koho se jedná, sami ukazují, že jsou zločinci. Iko žádá loď, aby mohl uprchnout.

  Dozorce Yediq informuje kapitána, že vezl vězně, vrahy odsouzené k trestu smrti, na popravu. Nikomu z posádky se ta myšlenka nelíbí, ale kvůli základní směrnici nemůžou nic dělat.

  Dozorce Yediq informuje kapitána, že vezl vězně, vrahy odsouzené k trestu smrti, na popravu. Nikomu z posádky se ta myšlenka nelíbí, ale kvůli základní směrnici nemůžou nic dělat.

  Ne všichni vězni jsou násilníci jako Iko. Joleg se chová přívětivě a Neelixovi tvrdí, že byl odsouzen jen proto, že je Benkaran. Neelix nakonec tajně odešle zprávu jeho bratrovi.

  Ne všichni vězni jsou násilníci jako Iko. Joleg se chová přívětivě a Neelixovi tvrdí, že byl odsouzen jen proto, že je Benkaran. Neelix nakonec tajně odešle zprávu jeho bratrovi.

  Ika zbili dozorci, až skončil na ošetřovně. Aby vůbec přežil, použil Doktor nanosondy Sedmé. Z Ika je po terapii jiný člověk, ukazuje se, že trpěl vrozenou vadou, kterou nanosondy opravily.

  Ika zbili dozorci, až skončil na ošetřovně. Aby vůbec přežil, použil Doktor nanosondy Sedmé. Z Ika je po terapii jiný člověk, ukazuje se, že trpěl vrozenou vadou, kterou nanosondy opravily.

  Na Voyager náhle zaútočila neznámá loď a způsobila výpadek energie. Vězni utekli a z cizí lodi se je poukoušejí odtransportovat. Jolegův bratr si pro něj přišel.

  Na Voyager náhle zaútočila neznámá loď a způsobila výpadek energie. Vězni utekli a z cizí lodi se je poukoušejí odtransportovat. Jolegův bratr si pro něj přišel.

  Joleg chce utéct za každou cenu. Jako rukojmího si vzal Yediqa, zcela změněný Iko mu ale zachránil život. Loď s vyřazeným transportérem odletěla a všichni vězni jsou opět zavřeni do cel.

  Joleg chce utéct za každou cenu. Jako rukojmího si vzal Yediqa, zcela změněný Iko mu ale zachránil život. Loď s vyřazeným transportérem odletěla a všichni vězni jsou opět zavřeni do cel.

  Vděčný Yediq umožnil Ikovi omluvit se rodině své oběti a požádat o přehodnocení svého trestu. Dobu čekání na odpověď tráví Iko se Sedmou, s níž se velmi spřátelil.

  Vděčný Yediq umožnil Ikovi omluvit se rodině své oběti a požádat o přehodnocení svého trestu. Dobu čekání na odpověď tráví Iko se Sedmou, s níž se velmi spřátelil.

  Odpověď je zamítavá. Iko se rozloučil se Sedmou a odchází, bude popraven. Sedmá, která vidí podobnost svého osudu s jeho, se ptá, proč ona za své činy v kolektivu nebyla potrestána.

  Odpověď je zamítavá. Iko se rozloučil se Sedmou a odchází, bude popraven. Sedmá, která vidí podobnost svého osudu s jeho, se ptá, proč ona za své činy v kolektivu nebyla potrestána.

 • V kostce

  Označení:
  7x13, #159
  Český název:
  Lítost
  Premiéra:
  31. 1. 2001
  Autor:
  Larry Nemecek & J. Kelley Burke and Raf Green & Kenneth Biller
  Režie:
  Vejar Mike
  Hodnocení:

  2,9/5 (17 hlasů, Trekkies.cz)

  Hrají:
  Dále hrájí:
  • Jeff Kober (Iko)
  • Tim deZarn (Yediq)
  • F.J. Rio (Joleg)
  • Gregg Poland (bezpečnostní důstojník)
  • ad.
 • Reference

  postavy
  Boche, Egrid, Iko, Joleg, Ledara, Yediq
 • Zajímavosti

  Hostující herci

  • Jeff Kober (Iko) hraje také Traega v epizodě ENT Shadows of P'Jem. Hostoval v řadě seriálů, například Pohotovost, Buffy, přemožitelka upírů, Policie New York, JAG nebo Sedm dní.
  • im de Zarn (Yediq) hrál také Satlera v epizodě TNG Starship Mine, Halba v epizodě DS9 Wrongs Darker Than Death or Night a Halize v epizodě VOY Iniciations. Viděli jsme ho jako seržanta Dixona v několika epizodách seriálu Doktorka Quinnová a v hostujících rolích v celé řadě seriálů jako například Viper, Policie New York, Odpadlík, Zóna ohrožení nebo Sedm statečných. Z jeho filmů uveďme například Spiderman, 60 sekund nebo Den nezávislosti.
  • F.J. Rio (Joleg) hrál také Munize v epizodách DS9 Starship Down, Hard Time a The Ship. Známe ho jako Alexe Díaze ze seriálu Beverly Hills 90210.
  • Greg Poland (bezpečnostní důstojník) hrál také elloranského důstojníka ve filmu Star Trek: Insurrection.

  Režiséři

  • Režisér Michael Vejar je jedním z nejznámějších režisérů sci-fi a akčních televizních seriálů. Kromě Star Treku (TNG, DS9, VOY i ENT) režíroval řadu epizod v seriálech jako Babylon 5 a Crusade (Křížová výprava), Seven Days (Sedm dní) nebo Renegade (Odpadlík) či MacGyver.
<<< Lineage Prophecy >>>

© 2000–2019 Webdesign: Samuel David Thorn, CZ Kontinuum Star Trek fan klub; Pozadí: Simply Pastel Night Sky by Ali Ries