lcars
logo
<<< Flesh and Blood, Part I Shattered >>>

Flesh and Blood, Part II

 • Základní informace

  Synopse

  Když Doktor zjisí, že se vůdce hologramů rozhodl zmasakrovat Hirogeny, dojde mu, že udělal chybu, a pomůže ho Voyageru porazit.

  Galerie

  Hirogeni i Voyager se vydávají hologramy stíhat, Voyager ve slepém bodě za hirogenskou lodí, aby ho lepší hirogenské senzory neobjevily.

  Hirogeni i Voyager se vydávají hologramy stíhat, Voyager ve slepém bodě za hirogenskou lodí, aby ho lepší hirogenské senzory neobjevily.

  Iden zatím ukazuje Doktorovi a B'Elanně planetu Ha'Dara, kde chce vybudovat holografickou společnost. Doktor poznává, že je to nefalšovaný megaloman.

  Iden zatím ukazuje Doktorovi a B'Elanně planetu Ha'Dara, kde chce vybudovat holografickou společnost. Doktor poznává, že je to nefalšovaný megaloman.

  Potom osvobodí tři hologramy z nuu'barijské lodi a loď zcela zbytečně zničí. Doktor už svého rozhodnutí lituje a B'Elanna, která nakrátko zaváhala, poznává, že hologramy se musí změnit.

  Potom osvobodí tři hologramy z nuu'barijské lodi a loď zcela zbytečně zničí. Doktor už svého rozhodnutí lituje a B'Elanna, která nakrátko zaváhala, poznává, že hologramy se musí změnit.

  Ačkoliv jí Iden nedůvěřuje, potřebuje ji, aby místo inženýrky Kejal zprovoznila velký holoemitor. B'Elanna cítí, že Kejal také s Idenem nesouhlasí, a začne ji přesvědčovat, aby pomohla.

  Ačkoliv jí Iden nedůvěřuje, potřebuje ji, aby místo inženýrky Kejal zprovoznila velký holoemitor. B'Elanna cítí, že Kejal také s Idenem nesouhlasí, a začne ji přesvědčovat, aby pomohla.

  Nad vyvolenou planetou se hologramy ukázaly v plném světle. Z poškozené pronásledující lodi přenesly Hirogeny na povrch, ač se jedná o třídu Y.

  Nad vyvolenou planetou se hologramy ukázaly v plném světle. Z poškozené pronásledující lodi přenesly Hirogeny na povrch, ač se jedná o třídu Y.

  Iden dal na povrch transportovat také holoemitor a spustil tam všechny hologramy. Nahrál do něj také Doktora, svůj program přenesl do mobilního holoemitoru a transportoval se na povrch.

  Iden dal na povrch transportovat také holoemitor a spustil tam všechny hologramy. Nahrál do něj také Doktora, svůj program přenesl do mobilního holoemitoru a transportoval se na povrch.

  Hologramy se pouštějí do neúnavného lovu na Hirogeny. Z Voyageru zatím vyletěl Deltaplán a zachránil B'Elannu, které se podařilo hologramy vypnout.

  Hologramy se pouštějí do neúnavného lovu na Hirogeny. Z Voyageru zatím vyletěl Deltaplán a zachránil B'Elannu, které se podařilo hologramy vypnout.

  Idena, který je díky mobilnímu holoemitoru nezávislý, musí zabít Doktor.

  Idena, který je díky mobilnímu holoemitoru nezávislý, musí zabít Doktor.

  Na palubě lodi hologramů zůstala Kejal jako jediný aktivovaný hologram. Donik se rozhodl zůstat a spolu s ní napravit svou vinu, tedy opravit programování hologramů.

  Na palubě lodi hologramů zůstala Kejal jako jediný aktivovaný hologram. Donik se rozhodl zůstat a spolu s ní napravit svou vinu, tedy opravit programování hologramů.

  Doktor očekává trest za svou zradu. Je překvapen, když kapitán vyjadřuje přesvědčení, že viny za celou událost je na všech stranách víc než dost a že tentokrát trestat nebude.

  Doktor očekává trest za svou zradu. Je překvapen, když kapitán vyjadřuje přesvědčení, že viny za celou událost je na všech stranách víc než dost a že tentokrát trestat nebude.

 • V kostce

  Hvězdné datum:

  54337.5

  Označení:
  7x10, #156
  Český název:
  Vlastní krev, část II
  Premiéra:
  29. 11. 2000
  Autor:
  Bryan Fuller & Raf Green
  Režie:
  Livingston David
  Hodnocení:

  3,9/5 (20 hlasů, Trekkies.cz)

  Hrají:
  Dále hrájí:
  • Jeff Yagher (Iden)
  • Ryan Bollman (Donik)
  • Michael Wiseman (Hirogen Beta)
  • Cindy Katz (Kejal)
  • Spencer Garrett (Weiss)
  • Vaughn Armstrong (Hirogen Alfa)
  • Paul Eckstein (nový Hirogen Alfa)
  • Todd Jeffries (Hirogen #1)
  • Don McMillan (Hirogen #3)
  • Chad Halyard (Hirogen #2)
  • David Doty (nuu'barijský horník)
  • Damon Kirsche (nuu'barijský hologram)
  • ad.
 • Zajímavosti

  Vývoj postav

  • Tyto zážitky byly pravděpodobně tou poslední kapkou, které vedly Doktora k napsání románu popisujícímu jeho útisk na Voyageru (viz epizoda VOY Author, Author).

  Hostující herci

  • Jeff Yagher (Iden) jsme mohli vidět v hostujících rolích například v seriálech To je vražda, napsala, Magnum, Walker, Texas Ranger, Millennium nebo Profiler (Případ pro Sam).
  • Michael Wiseman (Beta Hirogen) hrál například specialistu Hansena v remaku filmu Planeta opic. Hostoval v řadě seriálů, například Akta X, Pohotovost, JAG, The Pretender (Chameleon) nebo Profiler (Případ pro Sam).
  • Cindy Katz (Kejal) hrála také Yteppu v epizodě DS9 Second Skin.
  • Spencer Garrett (Weiss) hrál také Simona Tarsese v epizodě TNG The Drumhead. Hraje také Jaroda Starka v seriálu Neviditelný a viděli jsme ho jako asistenta v Bílém domě Thomase Leeho ve filmu Air Force One.
  • Vaughn Armstrong drží rekord v počtu postav, které ve Star Treku ztělesnil jeden herec. Celkem jich už bylo deset!
  • Vaughn Armostrong (Alfa Hirogen) hrál komandéra Korrise v epizodě TNG Heart of Glory, Gula Danara v epizodě DS9 Past Prologu, Seskala v epizodách DS9 When It Rains... a Dogs of War, Teleka R'Mora v epizodě VOY Eye of the Needle, Druhého z Devíti v epizodě VOY Survival Instinct, vidiianského kapitána v epizodě VOY Fury a Korathe v dvojepizodě VOY Endgame. Nejnověji hraje adm. Maxwella Forresta v různých epizodách seriálu Enterprise a zahrál si také role kreetassanského kapitána v epizodě ENT Vox Sola a Kreetassana v epizodě ENT A Night in Sickbay. V hostujících rolích jsme ho mohli vidět např. v seriálech Seven Days (Sedm dní), Babylon 5, Buffy, přemožitelka upírů či v u nás nevysílaném sci-fi seriálu Quantum Leap, který je pro fanoušky Star Treku zajímavý tím, že jeho hlavní postavu ztělesnil Scott Bakula, představitel kpt. Jonathana Archera ze seriálu Enterprise.
  • Paul Eckstein (nový Alfa Hirogen) hrál také Jem'hadara Limaru'Sona v epizodě DS9 Rocks and Shoals a Moraka v epizodě VOY Prophecy.
  • Davida Dotyho (horník) jsme mohli vidět ve filmech Minority Report, Bean nebo Wyatt Earp.

  Režiséři

  • David Livingston je dalším z významných režisérů žánru sci-fi. Režíroval celou řadu epizod TNG, DS9 i VOY, v poslední době už 3 epizody ENT. Kromě toho režíroval také jednotlivé epizody seriálů Sliders (Cesta do neznáma) nebo Seven Days (Sedm dní), na němž se podílel také jako producent.
<<< Flesh and Blood, Part I Shattered >>>

© 2000–2019 Webdesign: Samuel David Thorn, CZ Kontinuum Star Trek fan klub; Pozadí: Simply Pastel Night Sky by Ali Ries