lcars
logo
<<< Muse Life Line >>>

Fury

 • Základní informace

  Synopse

  Na Voyager se vrátí Kes, je opravdu naštvaná a chce se mstít.

  Galerie

  Kapitán konečně vypátrala datum Tuvokových narozenin a přeje mu všechno nejlepší. Ačkoliv není vulkanským zvykem sfouknout svíčku, Tuvok to udělá, aby zamezil riziku požáru.

  Kapitán konečně vypátrala datum Tuvokových narozenin a přeje mu všechno nejlepší. Ačkoliv není vulkanským zvykem sfouknout svíčku, Tuvok to udělá, aby zamezil riziku požáru.

  Kapitána ale odvolají na můstek. Blíží se člun, na jehož palubě je zestárlá Kes. Prosí o dovolení přistát a dostane ho. Přesto nechá svůj člun narazit do Voyageru,…

  Kapitána ale odvolají na můstek. Blíží se člun, na jehož palubě je zestárlá Kes. Prosí o dovolení přistát a dostane ho. Přesto nechá svůj člun narazit do Voyageru,…

  …sama se před nárazem transportuje a prochází chodbami, aniž by ji kdo dokázal zastavit. Za ní zůstává spoušť.

  …sama se před nárazem transportuje a prochází chodbami, aniž by ji kdo dokázal zastavit. Za ní zůstává spoušť.

  Ve strojovně čerpá energii z warp jádra a destabilizuje ho. B'Elannu, která se k ní pouze přiblížila, zabije energetickým paprskem ovládaným myšlenkou.

  Ve strojovně čerpá energii z warp jádra a destabilizuje ho. B'Elannu, která se k ní pouze přiblížila, zabije energetickým paprskem ovládaným myšlenkou.

  Když načerpala dostatek energie, zmizela a objevila se v roce 2371, na začátku cesty Voyageru. Vypadá také jako tehdy. Vyhledá své druhé já a vymění si s ním místo.

  Když načerpala dostatek energie, zmizela a objevila se v roce 2371, na začátku cesty Voyageru. Vypadá také jako tehdy. Vyhledá své druhé já a vymění si s ním místo.

  Při první příležitosti kontaktuje Vidiiany a hodlá jim Voyager vydat. Požaduje za to volný průlet pro sebe a druhou Kes k planetě Ocampa.

  Při první příležitosti kontaktuje Vidiiany a hodlá jim Voyager vydat. Požaduje za to volný průlet pro sebe a druhou Kes k planetě Ocampa.

  V prostoru s mimořádně obtížnou navigací Vidiiani zaútočí a dostanou se až na palubu. Posádce se v poslední chvíli podařilo loď ubránit a uniknout.

  V prostoru s mimořádně obtížnou navigací Vidiiani zaútočí a dostanou se až na palubu. Posádce se v poslední chvíli podařilo loď ubránit a uniknout.

  Z celé posádky pouze Tuvok jakoby žil v obou časech. Kapitán mu uvěřila a domyslela si, co se děje. Zastihla starší Kes, jak odvádí mladší Kes k raketoplánu.

  Z celé posádky pouze Tuvok jakoby žil v obou časech. Kapitán mu uvěřila a domyslela si, co se děje. Zastihla starší Kes, jak odvádí mladší Kes k raketoplánu.

  Nebyla s ní ale řeč a kapitán ji musela zabít. Zato s mladší Kes potom uzavřela tajnou dohodu. Ví, že se události budou opakovat, jen neví kdy.

  Nebyla s ní ale řeč a kapitán ji musela zabít. Zato s mladší Kes potom uzavřela tajnou dohodu. Ví, že se události budou opakovat, jen neví kdy.

  Podruhé byla kapitán připravena a Kes nenapáchala žádné škody. Než mohla zmizet do minulosti, oslovil ji hologram, který jí její minulost připomněl. Starší Kes odletěla domů sama.

  Podruhé byla kapitán připravena a Kes nenapáchala žádné škody. Než mohla zmizet do minulosti, oslovil ji hologram, který jí její minulost připomněl. Starší Kes odletěla domů sama.

 • V kostce

  Označení:
  6x23, #143
  Český název:
  Zuřivost
  Premiéra:
  3. 5. 2000
  Autor:
  Rick Berman & Brannon Braga
  Režie:
  Bruno John
  Hodnocení:

  3,3/5 (19 hlasů, Trekkies.cz)

  Hrají:
  Dále hrájí:
  • Jennifer Lien (Kes)
  • Nancy Hower (Samantha Wildman)
  • Scarlett Pomers (Naomi)
  • Vaughn Armstrong (vidiianský kapitán)
  • Josh Clark (Carey)
  • Kurt Wetherill (Azan)
  • Cody Wetherill (Rebi)
  • Tarik Ergin (člen ostrahy)
  • ad.
 • Reference

  postavy
  Jarvik, Ko Pyong, Pasteur Louis
  jídla, nápoje, koření a pochutiny
  Dvojitý Talaxian se sýrem
 • Zajímavosti

  Star Trek

  • Anglické slovo fury = zuřivost vzniklo ze jména antického podsvětního božstva pomsty. Starořímské Furie, jejichž předobrazem byly starořecké Erynie, byly zobrazovány s hady ve vlasech a pochodněmi v ruce.

  Vývoj postav

  Hostující herci

  • Vaughn Armstrong drží rekord v počtu postav, které ve Star Treku ztělesnil jeden herec. Celkem jich už bylo deset!
  • Vaughn Armostrong (vidiianský kapitán) hrál komandéra Korrise v epizodě TNG Heart of Glory, Gula Danara v epizodě DS9 Past Prologu, Seskala v epizodách DS9 When It Rains... a Dogs of War, Teleka R'Mora v epizodě VOY Eye of the Needle, Druhého z Devíti v epizodě VOY Survival Instinct, Hirogena Alfa v dvojepizodě VOY Flesh and Blood a Korathe v dvojepizodě VOY Endgame. Nejnověji hraje adm. Maxwella Forresta v různých epizodách seriálu Enterprise a zahrál si také role kreetassanského kapitána v epizodě ENT Vox Sola a Kreetassana v epizodě ENT A Night in Sickbay. V hostujících rolích jsme ho mohli vidět např. v seriálech Seven Days (Sedm dní), Babylon 5, Buffy, přemožitelka upírů či v u nás nevysílaném sci-fi seriálu Quantum Leap, který je pro fanoušky Star Treku zajímavý tím, že jeho hlavní postavu ztělesnil Scott Bakula, představitel kpt. Jonathana Archera ze seriálu Enterprise.
  • Josh Clark (poručík Carey) hrál ve ST seriálech také komunikačního důstojníka v epizodě TNG Justice. Hostoval například v seriálech Millennium, Babylon 5, Crusade nebo Neviditelný.
  • Tarik Ergin (bezpečnostní důstojník Ayala) hrál také robota v epizodě VOY Bride of Chaotica!.

  Režiséři

  • John Bruno režíroval pro VOY celkem dvě epizody: Tinker, Tenor, Doctor, Spy a Fury. Ve své dřívější profesi se podílel na zvláštních efektech ve filmech jako Titanic, Pravdivé lži, Cliffhanger, Terminátor 2 nebo Propast.
<<< Muse Life Line >>>

© 2000–2019 Webdesign: Samuel David Thorn, CZ Kontinuum Star Trek fan klub; Pozadí: Simply Pastel Night Sky by Ali Ries