lcars
logo
<<< Coming of Age The Arsenal of Freedom >>>

Heart of Glory

 • Základní informace

  Synopse

  Poručík Worf se musí rozhodnout mezi posádkou a svými lidmi, když se dva klingonští odpadlíci zmocní lodi.

  Galerie

  Velmi blízko romulanské Neutrální zóny nachází Enterprise silně poškozenou talarianskou nákladní loď Batris s neprůkaznými známkami života na palubě.

  Velmi blízko romulanské Neutrální zóny nachází Enterprise silně poškozenou talarianskou nákladní loď Batris s neprůkaznými známkami života na palubě.

  Riker, Dat a LaForge jsou transportováni na vrak na průzkum. Vylepšení Geordiho VISORu vysílačem umožňuje posádce vidět to, co vidí on. Toto je Dat.

  Riker, Dat a LaForge jsou transportováni na vrak na průzkum. Vylepšení Geordiho VISORu vysílačem umožňuje posádce vidět to, co vidí on. Toto je Dat.

  Výsadek směřuje za známkami života do strojovny, kde najde tři Klingony.

  Výsadek směřuje za známkami života do strojovny, kde najde tři Klingony.

  Těžce raněný Kunivas přes veškerou snahu doktorky umírá.

  Těžce raněný Kunivas přes veškerou snahu doktorky umírá.

  Korris, Konmel a Worf řevem varují mrtvé Klingony, že přichází válečník.

  Korris, Konmel a Worf řevem varují mrtvé Klingony, že přichází válečník.

  Přilétá klingonský dravý pták a kapitán K'nera sděluje Picardovi, že jeho klingonští hosté jsou renegáti a zločinci, kteří mají být vydáni klingonské vládě a popraveni.

  Přilétá klingonský dravý pták a kapitán K'nera sděluje Picardovi, že jeho klingonští hosté jsou renegáti a zločinci, kteří mají být vydáni klingonské vládě a popraveni.

  Konmel a Korris jsou na Enterprise zajati a uvězněni. Oba však jsou připraveni, sestaví si disruptor a podaří se jim z cely utéci. Mají v plánu zmocnit se bojové sekce Enterprise.

  Konmel a Korris jsou na Enterprise zajati a uvězněni. Oba však jsou připraveni, sestaví si disruptor a podaří se jim z cely utéci. Mají v plánu zmocnit se bojové sekce Enterprise.

  Konmela zabije člen bezpečnosti Ramos, kterého zase zastřelí Korris, kterému se podaří utéct.

  Konmela zabije člen bezpečnosti Ramos, kterého zase zastřelí Korris, kterému se podaří utéct.

  Korris hodlá mluvit pouze s Worfem a hrozí, že zničí warp jádro, jehož výbuch by zničil celou loď. Naléhá na Worfa, ať uteče s ním.

  Korris hodlá mluvit pouze s Worfem a hrozí, že zničí warp jádro, jehož výbuch by zničil celou loď. Naléhá na Worfa, ať uteče s ním.

  Worf však v Korrisově přesvědčování postrádá pojmy jako služba, čest či loajalita. Přesto mu dopřeje smrt válečníka a zastřelí ho.

  Worf však v Korrisově přesvědčování postrádá pojmy jako služba, čest či loajalita. Přesto mu dopřeje smrt válečníka a zastřelí ho.

 • V kostce

  Hvězdné datum:

  41503

  Označení:
  1x20, #20
  Český název:
  Klingonské srdce
  Premiéra:
  21. 3. 1988
  Autor:
  Hurley Maurice
  Režie:
  Bowman Rob
  Hodnocení:

  3,4/5 (26 hlasů, Trekkies.cz)

  Hrají:
  Dále hrájí:
  • Vaughn Armstrong (Korris)
  • David Froman (K'nera)
  • Dennis Madalone (Ramos)
  • ad.
 • Reference

  druhy
  Talariané
  lodě
  Batris, T'Acog
  planety
  Gault
  postavy
  K'Nera, Konmel, Korris, Kunivas, Ramos, Rozhenko Helena, Wallace Darien
  základny a kolonie
  Gault
  ozbrojené složky, armáda, policie...
  Klingonské obranné síly
 • Zajímavosti

  Hostující herci

  • Vaughn Armstrong (Korris) drží rekord v počtu postav, které ve Star Treku ztělesnil jeden herec. Celkem jich už bylo devět!
  • Vaughn Armostrong kromě postavy komandéra Korrise ve ST ztělesnil také Gula Danara v epizodě DS9 Past Prologue, Seskala v epizodách DS9 When It Rains... a Dogs of War, Teleka R'Mora v epizodě VOY Eye of the Needle, vidianského kapitána v epizodě VOY Fury, Hirogena Alfa v epizodě VOY Flesh and Blood a Korathe v epizodě VOY Endgame. Nejnověji hraje admirála Maxwella Forresta v různých epizodách seriálu Enterprise a také kreetassanského kapitána v epizodě ENT Vox Sola. V hostujících rolích jsme ho mohli vidět např. v seriálech Seven Days (Sedm dní), Babylon 5, Buffy, přemožitelka upírů či v u nás nevysílaném sci-fi seriálu Quantum Leap, který je pro fanoušky Star Treku zajímavý tím, že jeho hlavní postavu ztělesnil Scott Bakula, představitel kpt. Jonathana Archera ze seriálu Enterprise.
  • Dennis Madalone (Ramos) hrál také šéfa transportu Hedweka v epizodě TNG Identity Crisis. Hrál také záškodníka v epizodě DS9 Crossover, Atula v epizodě DS9 Visionary a strážného v epizodě DS9 Shattered Mirror.

  Režiséři

  • Režisér Rob Bowman se angažoval zejména jako producent a režisér mnoha epizod seriálu The X-Files (Akta X).
<<< Coming of Age The Arsenal of Freedom >>>

© 2000–2019 Webdesign: Samuel David Thorn, CZ Kontinuum Star Trek fan klub; Pozadí: Simply Pastel Night Sky by Ali Ries