lcars
logo
<<< Flesh and Blood, Part II Lineage >>>

Shattered

 • Základní informace

  Synopse

  Voyager je zasažen časovou anomálií, která způsobí, že se různé části lodi nachází v různých časových obdobích. Jediný, kdo je jimi schopen procházet, je Chakotay, který si později přizve na pomoc Kathryn z doby před sedmi lety. Spolu pak procházejí lodí, kde potkají makroviry, Icheba s Naomi po šestnácti letech, Sedmou ? la Borg i Chakotayovu oblíbenkyni Sesku. Nic netušící Kathryn si opět zahraje na Arachnii.

  Galerie

  Voyager přiletěl k anomálii, z níž vycházejí chronitony a neutrina. Potom je zasažen chronokinetickou vlnou a začnou se na něm dít divné věci.
  Voyager přiletěl k anomálii, z níž vycházejí chronitony a neutrina. Potom je zasažen chronokinetickou vlnou a začnou se na něm dít divné věci.
  Chakotay byl přímo zasažen a jeho tělo se dostalo do časového toku. Doktor vyvinul sérum, které ho uzdravilo. Podivné bylo to, že si nevzpomínal, že by kdy měl mobilní holoemitor.

  Chakotay byl přímo zasažen a jeho tělo se dostalo do časového toku. Doktor vyvinul sérum, které ho uzdravilo. Podivné bylo to, že si nevzpomínal, že by kdy měl mobilní holoemitor.

  Chakotay se dostal na můstek do roku 2371 a byl zatčen jako makistický sabotér. Turbovýtah ovšem projel bariérou oddělující časová pásma a Chakotay se tak svých strážců zbavil.

  Chakotay se dostal na můstek do roku 2371 a byl zatčen jako makistický sabotér. Turbovýtah ovšem projel bariérou oddělující časová pásma a Chakotay se tak svých strážců zbavil.

  Uvědomil si, že jako jediný prochází různými časy a že to musí být Doktorovou léčbou. Bere si od něj větší zásobu séra a vydává se zkoumat loď.

  Uvědomil si, že jako jediný prochází různými časy a že to musí být Doktorovou léčbou. Bere si od něj větší zásobu séra a vydává se zkoumat loď.

  Nejprve snadno zajme kapitána, vstříkne jí sérum a spolu jdou zjistit, jak to na lodi vypadá. Kvůli časové základní směrnici jí ale nemůže nic moc vysvětlovat.

  Nejprve snadno zajme kapitána, vstříkne jí sérum a spolu jdou zjistit, jak to na lodi vypadá. Kvůli časové základní směrnici jí ale nemůže nic moc vysvětlovat.

  Nejprve v astrometrice najdou dospělé Naomi a Icheba. Kapitán je vidí poprvé a oni jsou také překvapeni, kapitán a Chakotay zemřeli před sedmnácti lety.

  Nejprve v astrometrice najdou dospělé Naomi a Icheba. Kapitán je vidí poprvé a oni jsou také překvapeni, kapitán a Chakotay zemřeli před sedmnácti lety.

  Ve skladišti jsou Borgové. Sedmá navrhuje, jak sjednotit časově roztříštěný Voyager do jednoho - a správného - časového rámce. V zájmu efektivity jim také navrhuje asimilaci.

  Ve skladišti jsou Borgové. Sedmá navrhuje, jak sjednotit časově roztříštěný Voyager do jednoho - a správného - časového rámce. V zájmu efektivity jim také navrhuje asimilaci.

  Pro provedení plánu Sedmé je nutné, aby Chakotay a kapitán vstříkli sérum do bioneurálních obvodů lodi.

  Pro provedení plánu Sedmé je nutné, aby Chakotay a kapitán vstříkli sérum do bioneurálních obvodů lodi.

  Jeden z nich se nachází v simulátoru, kde se kapitánovi dostane názorné ukázky vkusu Toma Parise. Královnu Arachnii nicméně zahraje bezchybně.

  Jeden z nich se nachází v simulátoru, kde se kapitánovi dostane názorné ukázky vkusu Toma Parise. Královnu Arachnii nicméně zahraje bezchybně.

  Jídelna je plná členů posádky umírajících na záření z anomálie. Kapitán a Chakotay jsou svědky Tuvokovy smrti.

  Jídelna je plná členů posádky umírajících na záření z anomálie. Kapitán a Chakotay jsou svědky Tuvokovy smrti.

  Ve strojovně vládne Seska a Kazoni. Seska s plánem souhlasí, chce ale, aby se Voyager sjednotil v jejím čase. Kapitán něco takového předvídala, takže zasáhne očkovaná posádka.

  Ve strojovně vládne Seska a Kazoni. Seska s plánem souhlasí, chce ale, aby se Voyager sjednotil v jejím čase. Kapitán něco takového předvídala, takže zasáhne očkovaná posádka.

  Voyager se opravdu sjednotil v roce 2377. Chakotay vytvoří z deflektoru bleskosvod, který chronokinetickou vlnu z anomálie neškodně odvádí. Vše se vrátilo k normálu.
  Voyager se opravdu sjednotil v roce 2377. Chakotay vytvoří z deflektoru bleskosvod, který chronokinetickou vlnu z anomálie neškodně odvádí. Vše se vrátilo k normálu.
 • V kostce

  Označení:
  7x11, #157
  Český název:
  Roztříštěný v čase
  Premiéra:
  17. 1. 2001
  Autor:
  Michael Sussman & Michael Taylor
  Režie:
  Windell Terry
  Hodnocení:

  4,7/5 (19 hlasů, Trekkies.cz)

  Hrají:
  Dále hrájí:
  • Manu Intiraymi (Icheb)
  • Martin Rayner (dr. Chaotica)
  • Martha Hackett (Seska)
  • Scarlett Pomers (Naomi)
  • ad.
 • Reference

  postavy
  Andrews, Rulat
  jídla, nápoje, koření a pochutiny
  Antarianský mošt
 • Zajímavosti

  Star Trek

  • Další z epizod založených na manipulaci s časem.

  Vývoj postav

  • Simulátorovou postavu dr. Chaoticy jsme viděli už v epizodách Night The Bride of Chaotica.

  Hostující herci

  • Martha Hackett (Seska) hrála již tarellianskou ženu v epizodě TNG Haven a dále T'Rul v dvojepizodě DS9 The Search. Vystupuje také v počítačových hrách Star Trek: Klingon a Star Trek: Bridge Commander.
  • Anthony Holiday (Rulat) hraje také Nausicaana v epizodě VOY Q2.

  Režiséři

  • Terry Windell režíroval několik epizod seriálu Star Trek: Voyager a nyní také Enterprise. Předtím byl ve filmovém průmyslu činný ve zvláštních efektech a podílel se například na filmech Star Wars VI: Návrat Jediho nebo E.T. Mimozemšťan.
<<< Flesh and Blood, Part II Lineage >>>

© 2000–2019 Webdesign: Samuel David Thorn, CZ Kontinuum Star Trek fan klub; Pozadí: Simply Pastel Night Sky by Ali Ries