lcars
logo

VOY 1x07

Eye of the Needle

Uchem jehly

 • Základní informace

  Synopse

  Harry objeví červí díru, která vede přímo do Alfa kvadrantu. Je však příliš malá, a tak se dá použít pouze pro komunikaci. Na její druhé straně je však romulanský kapitán a ještě k tomu 20 let v minulosti.

  Galerie

  • Voyager objevil červí díru, ovšem proletět jí nemůže, i kdyby vedla do Alfa kvadrantu. Má totiž v průměru pouhých 30 centimetrů.
   Voyager objevil červí díru, ovšem proletět jí nemůže, i kdyby vedla do Alfa kvadrantu. Má totiž v průměru pouhých 30 centimetrů.
  • Vysílají alespoň mikrosondu, ovšem ta se dostane jen část cesty a uvízne. Sonda však dál funguje jako přenašeč, a tak zkusí vysílat signál, jestli náhodou někdo neodpoví.

   Vysílají alespoň mikrosondu, ovšem ta se dostane jen část cesty a uvízne. Sonda však dál funguje jako přenašeč, a tak zkusí vysílat signál, jestli náhodou někdo neodpoví.

  • Kes si zatím při vyšetření poručíka Baxtera uvědomuje, že posádka se chová k doktorovi podle jejího názoru nevhodně. Doktor přijal jako fakt, že s ním posádka jedná jako s hyposprejem.

   Kes si zatím při vyšetření poručíka Baxtera uvědomuje, že posádka se chová k doktorovi podle jejího názoru nevhodně. Doktor přijal jako fakt, že s ním posádka jedná jako s hyposprejem.

  • Podaří se jí přesvědčit kapitána, že by se to mělo změnit. Jiného doktora nemají a on je teď členem posádky, který si zaslouží stejný respekt jako ostatní.

   Podaří se jí přesvědčit kapitána, že by se to mělo změnit. Jiného doktora nemají a on je teď členem posádky, který si zaslouží stejný respekt jako ostatní.

  • Doktorovým největším problémem je prozatím to, že nemůže kontrolovat, kdy ho někdo aktivuje nebo neaktivuje. Kapitán slibuje, že kontrolu nad aktivací dostane on sám.

   Doktorovým největším problémem je prozatím to, že nemůže kontrolovat, kdy ho někdo aktivuje nebo neaktivuje. Kapitán slibuje, že kontrolu nad aktivací dostane on sám.

  • Na signál vysílaný přes mikrosondu odpoví romulanská loď. Kapitán má dost práce, aby podezíravý Romulan v Alfa kvadrantu uvěřil, že nejsou špióni Federace, je ale úspěšná.

   Na signál vysílaný přes mikrosondu odpoví romulanská loď. Kapitán má dost práce, aby podezíravý Romulan v Alfa kvadrantu uvěřil, že nejsou špióni Federace, je ale úspěšná.

  • Romulan použije svůj zesilovač a naváže vizuální spojení. Je dost zmatený, romulanská rozvědka přeci měla zjistit, že Federace má zcela nový typ lodí a také jiné uniformy.

   Romulan použije svůj zesilovač a naváže vizuální spojení. Je dost zmatený, romulanská rozvědka přeci měla zjistit, že Federace má zcela nový typ lodí a také jiné uniformy.

  • B'Elanna zjistila, že na video dokáže přivěsit signál transportéru. Pokud by to dobře dopadlo, mohli by se všichni transportovat do Alfa kvadrantu.

   B'Elanna zjistila, že na video dokáže přivěsit signál transportéru. Pokud by to dobře dopadlo, mohli by se všichni transportovat do Alfa kvadrantu.

  • Testy vypadají dobře, Romulan - pravda, s jistými potížemi - v pořádku obdržel testovací válec. Odmítá na své lodi přijmout testovací osobu, navrhuje ale, že se transportuje on k nim.

   Testy vypadají dobře, Romulan - pravda, s jistými potížemi - v pořádku obdržel testovací válec. Odmítá na své lodi přijmout testovací osobu, navrhuje ale, že se transportuje on k nim.

  • Když se materializuje na plošině transportéru, zjišťuje Tuvok, proč měli při kontaktu problémy: červí díra je trhlinou v prostoru i času. Romulan žije před 20 lety, v roce 2351.

   Když se materializuje na plošině transportéru, zjišťuje Tuvok, proč měli při kontaktu problémy: červí díra je trhlinou v prostoru i času. Romulan žije před 20 lety, v roce 2351.

  • Posádka se nemůže transportovat do minulosti, nepředvídatelně by to kontaminovalo časovou linii. Telek R'Mor slibuje, že alespoň předá vzkazy, až Voyager za 20 let zmizí.

   Posádka se nemůže transportovat do minulosti, nepředvídatelně by to kontaminovalo časovou linii. Telek R'Mor slibuje, že alespoň předá vzkazy, až Voyager za 20 let zmizí.

  • Až po Romulanově úspěšné rematerializaci na jeho lodi Tuvok sděluje, že doktor R'Mor zemřel v roce 2367. Vzkaz Voyageru Hvězdná flotila s největší pravděpodobností nikdy nedostala.

   Až po Romulanově úspěšné rematerializaci na jeho lodi Tuvok sděluje, že doktor R'Mor zemřel v roce 2367. Vzkaz Voyageru Hvězdná flotila s největší pravděpodobností nikdy nedostala.

 • V kostce

  Hvězdné datum:

  48579.4

  Označení:
  1x07, #7
  Český název:
  Uchem jehly
  Premiéra:
  20. 2. 1995
  Autor:
  Hilary J. Bader
  Režie:
  Kolbe Winrich
  Hodnocení:

  85 % (27 hlasů, Trekkies.cz)

  divider
  Hrají:
  Dále hrají:
  • Vaughn Armstrong (Telek)
  • Tom Virtue (Baxter)
  • ad.
 • Reference

  postavy
  civilizace a kultura
  Romulanská astrofyzikální akademie
  jídla, nápoje, koření a pochutiny
  Špenátová šťáva s hruškovým aroma
 • Zajímavosti

  Star Trek

  • Další z řady epizod založených na manipulaci časem.
  • Název epizody je založen na citátu z Bible, Nového zákona: Snáze projde velbloud uchem jehly než bohatý do Božího království (Evangelium sv. Matouše, kapitola 19, verš 23-24).

  Hostující herci

  • Vaughn Armostrong (Telek R‘Mor) hrál komandéra Korrise v epizodě TNG Heart of Glory, Gula Danara v epizodě DS9 Past Prologu, Seskala v epizodách DS9 When It Rains...Dogs of War, Druhého z Devíti v epizodě VOY Survival Instinct, Hirogena Alfa v dvojepizodě VOY Flesh and Blood, vidiianského kapitána v epizodě VOY Fury a Korathe v dvojepizodě VOY Endgame, klingonského kapitána v epizodě ENT Sleeping Dogs, kreetassanského kapitána v epizodě ENT Vox Sola, Kreetassana v epizodě ENT A Night in Sickbay a zejména hraje admirála Forresta v řadě epizod ENT. V hostujících rolích jsme ho mohli vidět např. v seriálech Seven Days (Sedm dní), Babylon 5, Buffy, přemožitelka upírů či v u nás nevysílaném sci-fi seriálu Quantum Leap, který je pro fanoušky Star Treku zajímavý tím, že jeho hlavní postavu ztělesnil Scott Bakula, představitel kpt. Jonathana Archera.

  Režiséři

  • Režisér Winrich Kolbe je zkušeným režisérem, který vedle různých epizod TNG, DS9, VOY a nejnověji i ENT režíroval například jednotlivé epizody v seriálech jako Superman nebo Knight Rider. Byl také jedním z producentů sci-fi seriálu Battlestar Galactica.
divider <<< The Cloud Ex Post Facto >>>

© 2000–2024 Webdesign: Samuel David Thorn, CZ Kontinuum Star Trek fan klub; Pozadí: Simply Pastel Night Sky by Ali Ries (Casperium)