lcars
logo
<<< Emanations State of Flux >>>

Prime Factors

 • Základní informace

  Synopse

  Harry Kim objeví u vyspělé civilizace, která přátelsky hostí posádku Voyageru, technologii, která by mohla Voyageru zkrátit cestu o 40 000 světelných let. Vůdce však nechce technologii vydat kvůli něčemu velice podobnému Základní směrnici Hvězdné flotily.

  Galerie

  Na Voyager se v podstatě pozval Gath a zve posádku k pobytu na své planetě Sikaris. Všichni jsou dovolenou nadšeni a kapitán souhlasí, tím spíš, že se jí Gath líbí.

  Na Voyager se v podstatě pozval Gath a zve posádku k pobytu na své planetě Sikaris. Všichni jsou dovolenou nadšeni a kapitán souhlasí, tím spíš, že se jí Gath líbí.

  Harry se seznámil s Eudanou a večer jí vypravoval, jak se stalo, že Voyager uvízl v Delta kvadrantu. Jeho příběh má úspěch a Eudana si přeje slyšet další.

  Harry se seznámil s Eudanou a večer jí vypravoval, jak se stalo, že Voyager uvízl v Delta kvadrantu. Jeho příběh má úspěch a Eudana si přeje slyšet další.

  Zatouží po soukromí a přenese se s Harrym transportérem na Alastrii, těsně před úsvitem, kdy tam vane vítr vášně.

  Zatouží po soukromí a přenese se s Harrym transportérem na Alastrii, těsně před úsvitem, kdy tam vane vítr vášně.

  Teprve když vidí dvě slunce, si Harry uvědomí, že to nebyl obyčejný transportér. Prostorový trajektor je přenesl 40000 světelných let od Sikaris a Harry nerad, ale musí informovat kapitána.

  Teprve když vidí dvě slunce, si Harry uvědomí, že to nebyl obyčejný transportér. Prostorový trajektor je přenesl 40000 světelných let od Sikaris a Harry nerad, ale musí informovat kapitána.

  Gath odmítl poskytnout trajektor, zákon to zakazuje. Kapitán poprvé zažívá, jaké je to být na druhé straně plotu. Naděje ožívá, když Harry navrhuje zkusit výměnu za literaturu v knihovně.

  Gath odmítl poskytnout trajektor, zákon to zakazuje. Kapitán poprvé zažívá, jaké je to být na druhé straně plotu. Naděje ožívá, když Harry navrhuje zkusit výměnu za literaturu v knihovně.

  Kapitánova nabídka se roznese a Kima kontaktuje Jaret, Gathův asistent, a nabízí matrix trajektoru za knihovnu Voyageru. Kim informuje kapitána, ta však má své zásady.

  Kapitánova nabídka se roznese a Kima kontaktuje Jaret, Gathův asistent, a nabízí matrix trajektoru za knihovnu Voyageru. Kim informuje kapitána, ta však má své zásady.

  Situace je známa i posádce. Seska přemlouvá B'Elannu, aby se pokusily trajektor získat, a dostává poněkud nečekaného spojence - poručíka Careyho. Všichni by rádi domů.

  Situace je známa i posádce. Seska přemlouvá B'Elannu, aby se pokusily trajektor získat, a dostává poněkud nečekaného spojence - poručíka Careyho. Všichni by rádi domů.

  V okamžiku, kdy se chtějí s knihovnou transportovat na Sikaris, přichází Tuvok. Je rozhodnutý nezákonnou výměnu učinit, aby kapitánovi ušetřil morální dilema.

  V okamžiku, kdy se chtějí s knihovnou transportovat na Sikaris, přichází Tuvok. Je rozhodnutý nezákonnou výměnu učinit, aby kapitánovi ušetřil morální dilema.

  Tuvok matrix získal, technologie však není kompatibilní, náhle hrozí protržení jádra a matrix nejde vypnout. B'Elanna ji musí zničit phaserem.

  Tuvok matrix získal, technologie však není kompatibilní, náhle hrozí protržení jádra a matrix nejde vypnout. B'Elanna ji musí zničit phaserem.

  Kapitán dává B'Elanně najevo, jak moc ji zklamala, a neví si rady s Tuvokem, který za jejími zády řešil její dilema: domů za každou cenu nebo respektovat cizí zákony?

  Kapitán dává B'Elanně najevo, jak moc ji zklamala, a neví si rady s Tuvokem, který za jejími zády řešil její dilema: domů za každou cenu nebo respektovat cizí zákony?

 • V kostce

  Hvězdné datum:

  48642.5

  Označení:
  1x10, #10
  Český název:
  Zásadní postoj
  Premiéra:
  20. 3. 1995
  Autor:
  D. R. George III, E. Stillwell, M. Perricone, Greg Elliot
  Režie:
  Landau Les
  Hodnocení:

  2,7/5 (21 hlasů, Trekkies.cz)

  Hrají:
  Dále hrájí:
  • Martha Hackett (Seska)
  • Josh Clark (Carey)
  • Andrew Hill Newman (Jaret)
  • Ronald Guttman (Gath)
  • Yvonne Suhor (Eudana)
  • ad.
 • Reference

  částice
  Antineutrino
  druhy
  Sikariané
  postavy
  Eudana, Labin Gathorel, Murphy, Otel Jaret
 • Zajímavosti

  Vývoj postav

  Hostující herci

  • Martha Hackett (Seska) hrála již tarellianskou ženu v epizodě TNG Haven a dále T'Rul v dvojepizodě DS9 The Search. Vystupuje také v počítačových hrách Star Trek: Klingon a Star Trek: Bridge Commander.
  • Josh Clark (poručík Carey) hrál ve ST seriálech také komunikačního důstojníka v epizodě TNG Justice. Hostoval například v seriálech Millennium, Babylon 5, Crusade nebo Neviditelný.

  Režiséři

  • Les Landau je jedním z režisérů, kteří pro Star Trek často natáčejí. Režíroval řadu epizod TNG, DS9 i VOY. V poslední době režíroval také svou první epizodu v seriálu Enterprise.
<<< Emanations State of Flux >>>

© 2000–2019 Webdesign: Samuel David Thorn, CZ Kontinuum Star Trek fan klub; Pozadí: Simply Pastel Night Sky by Ali Ries