lcars
logo

VOY 4x24

Demon

Planeta Démon

 • Základní informace

  Synopse

  Voyager zoufale potřebuje deuterium, takže nakonec přistane na planetě třídy Y, nazývané také třída Démon. Planeta vypadá neobydleně, dokud nepotkají pár kopií vlastní posádky.

  Galerie

  • Voyager má katastrofální nedostatek deutéria a musí letět impulzem a v šedém režimu. Sedmá naštěstí na dálkových senzorech objeví planetku, kde ho jsou obrovské zásoby.
   Voyager má katastrofální nedostatek deutéria a musí letět impulzem a v šedém režimu. Sedmá naštěstí na dálkových senzorech objeví planetku, kde ho jsou obrovské zásoby.
  • Je to planeta třídy Y, absolutně nevhodná pro život. Tom a Harry letí v raketoplánu pro vzorek. Vysokou koncentraci najdou v rybníčku husté stříbrné tekutiny.

   Je to planeta třídy Y, absolutně nevhodná pro život. Tom a Harry letí v raketoplánu pro vzorek. Vysokou koncentraci najdou v rybníčku husté stříbrné tekutiny.

  • Tom šel zkoumat podobný rybníček, musí se ale vrátit a vytáhnout Harryho, kterého to vtáhlo. Pak oběma skafandry oznámí, že mají trhlinu, a oba muži zůstanou ležet na zemi.

   Tom šel zkoumat podobný rybníček, musí se ale vrátit a vytáhnout Harryho, kterého to vtáhlo. Pak oběma skafandry oznámí, že mají trhlinu, a oba muži zůstanou ležet na zemi.

  • Když se nehlásí, rozhoduje kapitán, že přistanou s Voyagerem. Chakotay a Sedmá jsou v šoku, když vidí Toma, kterému se prý daří skvěle. Harry je na tom stejně.

   Když se nehlásí, rozhoduje kapitán, že přistanou s Voyagerem. Chakotay a Sedmá jsou v šoku, když vidí Toma, kterému se prý daří skvěle. Harry je na tom stejně.

  • Jakmile se ale nadechnou normálního vzduchu, začnou se dusit. Na ošetřovně musí mít za silovým polem atmosféru z planetky. Vypadá to, že si je planeta pozměnila k obrazu svému.

   Jakmile se ale nadechnou normálního vzduchu, začnou se dusit. Na ošetřovně musí mít za silovým polem atmosféru z planetky. Vypadá to, že si je planeta pozměnila k obrazu svému.

  • Kapitán a B'Elanna zkoumají získaný vzorek hmoty. B'Elanně se kapka dostane na palec, který ihned dokonale imituje. Kapitán si uvědomuje, že Tom a Harry nejsou ti praví.

   Kapitán a B'Elanna zkoumají získaný vzorek hmoty. B'Elanně se kapka dostane na palec, který ihned dokonale imituje. Kapitán si uvědomuje, že Tom a Harry nejsou ti praví.

  • Výsadek s Harrym na povrchu objeví bezvládná těla Toma a Harryho. Skafandry, které nebyly poškozené, je naštěstí udržely naživu.

   Výsadek s Harrym na povrchu objeví bezvládná těla Toma a Harryho. Skafandry, které nebyly poškozené, je naštěstí udržely naživu.

  • Stříbrná hmota se ukázala i u Voyageru a ten se začal propadat. Hmota je nechce pustit. Kapitán vyzkouší nadionové pulzy a ty hmotě velmi vadí. Tom má prudké bolesti,…

   Stříbrná hmota se ukázala i u Voyageru a ten se začal propadat. Hmota je nechce pustit. Kapitán vyzkouší nadionové pulzy a ty hmotě velmi vadí. Tom má prudké bolesti,…

  • …stejně jako Harry, s nímž kapitán vyjednává. Stříbrná krev, která si díky Tomovi a Harrymu uvědomila sama sebe, už sama zůstat nechce. Kapitán nabízí vzorky DNA posádky.

   …stejně jako Harry, s nímž kapitán vyjednává. Stříbrná krev, která si díky Tomovi a Harrymu uvědomila sama sebe, už sama zůstat nechce. Kapitán nabízí vzorky DNA posádky.

  • Voyager dostal dostatek deutéria a je volný. Jeho odlet sleduje prakticky celá zduplikovaná posádka.
   Voyager dostal dostatek deutéria a je volný. Jeho odlet sleduje prakticky celá zduplikovaná posádka.
 • V kostce

  Označení:
  4x24, #92
  Český název:
  Planeta Démon
  Premiéra:
  6. 5. 1998
  Autor:
  Andre Bormanis
  Režie:
  Williams Anson
  Hodnocení:

  68 % (21 hlasů, Trekkies.cz)

  divider
  Hrají:
  Dále hrají:
 • Reference

  druhy
  Stříbrná krev
  postavy
 • Zajímavosti

  Star Trek

  • Později se ukáže, že se zduplikováním posádky to s odletem Voyageru neskončilo. Pokračování najdeme v epizodě VOY Course Oblivion.
  • V případě nedostatku energie přechází loď na tzv. šedý režim, kdy se vypínají méně důležité systémy a uzavírají některé paluby.

  Režiséři

  • Anson Williams režíroval jednotlivé epizody pro DS9 a VOY (DemonReal Life). Podílel se zejména na seriálech Seaquest (Strážce moře), Sabrina, mladá čarodějnice, Herkules nebo Síť.
divider <<< Living Witness One >>>

© 2000–2024 Webdesign: Samuel David Thorn, CZ Kontinuum Star Trek fan klub; Pozadí: Simply Pastel Night Sky by Ali Ries (Casperium)