lcars
logo
<<< Living Witness One >>>

Demon

 • Základní informace

  Synopse

  Voyager zoufale potřebuje deuterium, takže nakonec přistane na planetě třídy Y, nazývané také třída Démon. Planeta vypadá neobydleně, dokud nepotkají pár kopií vlastní posádky.

  Galerie

  Voyager má katastrofální nedostatek deutéria a musí letět impulzem a v šedém režimu. Sedmá naštěstí na dálkových senzorech objeví planetku, kde ho jsou obrovské zásoby.
  Voyager má katastrofální nedostatek deutéria a musí letět impulzem a v šedém režimu. Sedmá naštěstí na dálkových senzorech objeví planetku, kde ho jsou obrovské zásoby.
  Je to planeta třídy Y, absolutně nevhodná pro život. Tom a Harry letí v raketoplánu pro vzorek. Vysokou koncentraci najdou v rybníčku husté stříbrné tekutiny.

  Je to planeta třídy Y, absolutně nevhodná pro život. Tom a Harry letí v raketoplánu pro vzorek. Vysokou koncentraci najdou v rybníčku husté stříbrné tekutiny.

  Tom šel zkoumat podobný rybníček, musí se ale vrátit a vytáhnout Harryho, kterého to vtáhlo. Pak oběma skafandry oznámí, že mají trhlinu, a oba muži zůstanou ležet na zemi.

  Tom šel zkoumat podobný rybníček, musí se ale vrátit a vytáhnout Harryho, kterého to vtáhlo. Pak oběma skafandry oznámí, že mají trhlinu, a oba muži zůstanou ležet na zemi.

  Když se nehlásí, rozhoduje kapitán, že přistanou s Voyagerem. Chakotay a Sedmá jsou v šoku, když vidí Toma, kterému se prý daří skvěle. Harry je na tom stejně.

  Když se nehlásí, rozhoduje kapitán, že přistanou s Voyagerem. Chakotay a Sedmá jsou v šoku, když vidí Toma, kterému se prý daří skvěle. Harry je na tom stejně.

  Jakmile se ale nadechnou normálního vzduchu, začnou se dusit. Na ošetřovně musí mít za silovým polem atmosféru z planetky. Vypadá to, že si je planeta pozměnila k obrazu svému.

  Jakmile se ale nadechnou normálního vzduchu, začnou se dusit. Na ošetřovně musí mít za silovým polem atmosféru z planetky. Vypadá to, že si je planeta pozměnila k obrazu svému.

  Kapitán a B'Elanna zkoumají získaný vzorek hmoty. B'Elanně se kapka dostane na palec, který ihned dokonale imituje. Kapitán si uvědomuje, že Tom a Harry nejsou ti praví.

  Kapitán a B'Elanna zkoumají získaný vzorek hmoty. B'Elanně se kapka dostane na palec, který ihned dokonale imituje. Kapitán si uvědomuje, že Tom a Harry nejsou ti praví.

  Výsadek s Harrym na povrchu objeví bezvládná těla Toma a Harryho. Skafandry, které nebyly poškozené, je naštěstí udržely naživu.

  Výsadek s Harrym na povrchu objeví bezvládná těla Toma a Harryho. Skafandry, které nebyly poškozené, je naštěstí udržely naživu.

  Stříbrná hmota se ukázala i u Voyageru a ten se začal propadat. Hmota je nechce pustit. Kapitán vyzkouší nadionové pulzy a ty hmotě velmi vadí. Tom má prudké bolesti,…

  Stříbrná hmota se ukázala i u Voyageru a ten se začal propadat. Hmota je nechce pustit. Kapitán vyzkouší nadionové pulzy a ty hmotě velmi vadí. Tom má prudké bolesti,…

  …stejně jako Harry, s nímž kapitán vyjednává. Stříbrná krev, která si díky Tomovi a Harrymu uvědomila sama sebe, už sama zůstat nechce. Kapitán nabízí vzorky DNA posádky.

  …stejně jako Harry, s nímž kapitán vyjednává. Stříbrná krev, která si díky Tomovi a Harrymu uvědomila sama sebe, už sama zůstat nechce. Kapitán nabízí vzorky DNA posádky.

  Voyager dostal dostatek deutéria a je volný. Jeho odlet sleduje prakticky celá zduplikovaná posádka.
  Voyager dostal dostatek deutéria a je volný. Jeho odlet sleduje prakticky celá zduplikovaná posádka.
 • V kostce

  Označení:
  4x24, #92
  Český název:
  Planeta Démon
  Premiéra:
  6. 5. 1998
  Autor:
  Andre Bormanis
  Režie:
  Williams Anson
  Hodnocení:

  3,3/5 (17 hlasů, Trekkies.cz)

  Hrají:
  Dále hrájí:
 • Reference

  druhy
  Stříbrná krev
  postavy
  Jirex
 • Zajímavosti

  Star Trek

  • Později se ukáže, že se zduplikováním posádky to s odletem Voyageru neskončilo. Pokračování najdeme v epizodě VOY Course Oblivion.
  • V případě nedostatku energie přechází loď na tzv. šedý režim, kdy se vypínají méně důležité systémy a uzavírají některé paluby.

  Režiséři

  • Anson Williams režíroval jednotlivé epizody pro DS9 a VOY (Demon a Real Life). Podílel se zejména na seriálech Seaquest (Strážce moře), Sabrina, mladá čarodějnice, Herkules nebo Síť.
<<< Living Witness One >>>

© 2000–2019 Webdesign: Samuel David Thorn, CZ Kontinuum Star Trek fan klub; Pozadí: Simply Pastel Night Sky by Ali Ries