lcars
logo
<<< Unforgettable Demon >>>

Living Witness

 • Základní informace

  Synopse

  Doktorův program je aktivován v 31. století v Kyrianském muzeu věnovaném válečné lodi Voyager. Simulovaná posádka se trochu liší od skutečné a Doktor je odhodlán napravit dějepis místních obyvatel.

  Galerie

  Historik Quarren obsluhuje v Muzeu kyrianského dědictví rekonstrukci nešťastných událostí, které vedly k Velké válce s Vaskanci. Ta před 700 lety téměř přivodila vyhlazení Kyrianů.

  Historik Quarren obsluhuje v Muzeu kyrianského dědictví rekonstrukci nešťastných událostí, které vedly k Velké válce s Vaskanci. Ta před 700 lety téměř přivodila vyhlazení Kyrianů.

  V tehdejších událostech hrál velkou roli Voyager a jeho všeho schopná posádka. Zde Chakotay vyslýchá kyrianského zajatce, kterého zmlátil Harry.

  V tehdejších událostech hrál velkou roli Voyager a jeho všeho schopná posádka. Zde Chakotay vyslýchá kyrianského zajatce, kterého zmlátil Harry.

  Sedmá měla být stále Borg a mít pod sebou skupinu Borgů, kterým kapitán občas dovolila někoho asimilovat.

  Sedmá měla být stále Borg a mít pod sebou skupinu Borgů, kterým kapitán občas dovolila někoho asimilovat.

  A takto kapitán chladnokrevně zastřelila kyrianského národního hrdinu Tedrana a jeho spolubojovnici.

  A takto kapitán chladnokrevně zastřelila kyrianského národního hrdinu Tedrana a jeho spolubojovnici.

  Quarren dostal z vykopávek nový přístroj a k jeho údivu se mu podaří aktivovat Doktorův hologram. Doktor je podle Kyrianů válečný zločinec a bude postaven před soud.

  Quarren dostal z vykopávek nový přístroj a k jeho údivu se mu podaří aktivovat Doktorův hologram. Doktor je podle Kyrianů válečný zločinec a bude postaven před soud.

  Doktor je zděšen a snaží se Quarrenovi vysvětlit, že jeho rekonstrukce minulosti je naprosto chybná. V Quarrenovi nakonec zvítězí vědec a zachová si otevřenou mysl.

  Doktor je zděšen a snaží se Quarrenovi vysvětlit, že jeho rekonstrukce minulosti je naprosto chybná. V Quarrenovi nakonec zvítězí vědec a zachová si otevřenou mysl.

  Doktor vytvořil vlastní rekonstrukci. Tedran ve skutečnosti vpadl se svými muži na Voyager a vyhrožoval zabitím rukojmích.

  Doktor vytvořil vlastní rekonstrukci. Tedran ve skutečnosti vpadl se svými muži na Voyager a vyhrožoval zabitím rukojmích.

  Kapitán ho přesvědčila, že se Voyager do sporu mezi Kyriany a Vaskanci nebude plést, a Tedran odložil zbraň. Vaskanský vyslanec ho ale přesto zabil. Doktor to může dokázat.

  Kapitán ho přesvědčila, že se Voyager do sporu mezi Kyriany a Vaskanci nebude plést, a Tedran odložil zbraň. Vaskanský vyslanec ho ale přesto zabil. Doktor to může dokázat.

  Zpráva o tom, že agresory tehdy nebyli Vaskanci, ale Kyriané, podnítila velké nepokoje plné násilí. I Muzeum je pod útokem davu.

  Zpráva o tom, že agresory tehdy nebyli Vaskanci, ale Kyriané, podnítila velké nepokoje plné násilí. I Muzeum je pod útokem davu.

  Doktor nechce, aby jménem pravdy umírali lidé, a chce se sám deaktivovat, aby byl klid. Quarren ví, že Kyriané i Vaskanci potřebují znát pravdu o minulosti, jinak nenávist nikdy nepomine.

  Doktor nechce, aby jménem pravdy umírali lidé, a chce se sám deaktivovat, aby byl klid. Quarren ví, že Kyriané i Vaskanci potřebují znát pravdu o minulosti, jinak nenávist nikdy nepomine.

  To už je ale nová rekonstrukce o dlouhou dobu v budoucnosti. Kyriané a Vaskanci se spolu už naučili žít v míru. I Quarren se dočkal Úsvitu harmonie.

  To už je ale nová rekonstrukce o dlouhou dobu v budoucnosti. Kyriané a Vaskanci se spolu už naučili žít v míru. I Quarren se dočkal Úsvitu harmonie.

  Záložní Doktor s Kyriany dlouho zůstal, pak se ale vydal do Alfa kvadrantu, protože se mu stýskalo. Pro Kyriany i Vaskance je hrdinou.

  Záložní Doktor s Kyriany dlouho zůstal, pak se ale vydal do Alfa kvadrantu, protože se mu stýskalo. Pro Kyriany i Vaskance je hrdinou.

 • V kostce

  Označení:
  4x23, #91
  Český název:
  Živý svědek
  Premiéra:
  29. 4. 1998
  Autor:
  Brannon Braga
  Režie:
  Russ Tim
  Hodnocení:

  3,8/5 (17 hlasů, Trekkies.cz)

  Hrají:
  Dále hrájí:
  • Henry Woronicz (Quarren)
  • Rod Arrants (Daleth)
  • Craig Richard Nelson (vaskanský soudce)
  • Marie Chambers (kyrianská soudkyně)
  • Brian Fitzpatrick (Tedran)
  • Morgan Margolis (vaskanský návštěvník)
  • ad.
 • Reference

  druhy
  Kyriané, Vaskanci
  postavy
  Daleth, Quarren, Tabris, Tedran, Winkle Rip van
  civilizace a kultura
  Muzeum kyrianského dědictví
 • Zajímavosti

  Hostující herci

  • Henry Woronicz (Quarren) hrál také J'Dana v epizodě TNG The Drumhead a Gegena v epizodě VOY Distant Origin.
  • Rod Arrants (Daleth) hrál také Rexe v epizodě TNG Manhunt.
  • Craig Richard (vaskanský soudce) hrál také inspektora Kraga v epizodě TNG A Matter of Perspective.
  • Morgan Margolis (návštěvník) hraje také Bairda v epizodě ENT Vanishing Point.

  Režiséři

  • Tim Russ, představitel Tuvoka, je po Robertu Duncanu McNeillovi, Robertu Picardovi a Roxann Dawson čtvrtým členem základní posádky Voyageru, který si vyzkoušel také práci za kamerou. Je to jeho jediný režisérský pokus.
<<< Unforgettable Demon >>>

© 2000–2019 Webdesign: Samuel David Thorn, CZ Kontinuum Star Trek fan klub; Pozadí: Simply Pastel Night Sky by Ali Ries