lcars
logo
<<< Demon Hope and Fear >>>

One

 • Základní informace

  Synopse

  Posádka Voyageru musí na měsíc do stáze, aby se uchránila před radiací. Vzhůru zůstane pouze Doktor se Sedmou, avšak Doktorův emitor je radiací také poškozen a Sedmá se octne prakticky sama, pouze se svými halucinacemi.

  Galerie

  Voyager přiletěl k obrovské mlhovině třídy Mutara. Obletět ji by trvalo víc než rok.
  Voyager přiletěl k obrovské mlhovině třídy Mutara. Obletět ji by trvalo víc než rok.
  Pár minut poté, co do ní vletí, ale všechny začne hrozně bolet hlava a navíc utrpí popáleniny. Jeden člen posádky dokonce zemře. Voyager musí z mlhoviny rychle ven.

  Pár minut poté, co do ní vletí, ale všechny začne hrozně bolet hlava a navíc utrpí popáleniny. Jeden člen posádky dokonce zemře. Voyager musí z mlhoviny rychle ven.

  Doktor našel řešení. Celá posádka prospí měsíc ve stázových komorách a o loď se bude starat on a Sedmá, která jediná neměla v mlhovině potíže.

  Doktor našel řešení. Celá posádka prospí měsíc ve stázových komorách a o loď se bude starat on a Sedmá, která jediná neměla v mlhovině potíže.

  Netrvá dlouho a celá posádka spí, i Tom Paris, který měl spoustu námitek.

  Netrvá dlouho a celá posádka spí, i Tom Paris, který měl spoustu námitek.

  Sedmá pravidelně kontroluje systémy lodi i posádku. Aniž by to věděl, otevřel Tom ve své klaustrofobii čtyřikrát svou stázovou jednotku a vylezl z ní.

  Sedmá pravidelně kontroluje systémy lodi i posádku. Aniž by to věděl, otevřel Tom ve své klaustrofobii čtyřikrát svou stázovou jednotku a vylezl z ní.

  Potíže ale začíná mít i Voyager. Jeho neurální gelové obvody degradují a loď má čím dál tím víc poruch. Jednou z nich je destabilizace Doktorova programu, Doktor nemůže z ošetřovny.

  Potíže ale začíná mít i Voyager. Jeho neurální gelové obvody degradují a loď má čím dál tím víc poruch. Jednou z nich je destabilizace Doktorova programu, Doktor nemůže z ošetřovny.

  Necelý týden cesty do volného prostoru letí proti Voyageru neznámá loď. Její kapitán Trajis Lo-Tarik nutně potřebuje mikrofúzní komoru. Potom ale odmítá odejít a ztratí se na lodi.

  Necelý týden cesty do volného prostoru letí proti Voyageru neznámá loď. Její kapitán Trajis Lo-Tarik nutně potřebuje mikrofúzní komoru. Potom ale odmítá odejít a ztratí se na lodi.

  Sedmá začíná slyšet hlasy prosící ji o pomoc a vidí hrozné obrazy. Toto jsou Tom Paris a Harry Kim.

  Sedmá začíná slyšet hlasy prosící ji o pomoc a vidí hrozné obrazy. Toto jsou Tom Paris a Harry Kim.

  Doktor jí sice říká, že Trajis Lo-Tarik i hlasy jsou halucinace, Sedmá se jim ale nedokáže ubránit. Pronásledují ji Borgové, kteří jí namlouvají, že sama je slabá a ubohá a že zemře.

  Doktor jí sice říká, že Trajis Lo-Tarik i hlasy jsou halucinace, Sedmá se jim ale nedokáže ubránit. Pronásledují ji Borgové, kteří jí namlouvají, že sama je slabá a ubohá a že zemře.

  Jen několik minut před opuštěním mlhoviny selže pohon. Sedmá mu převede jedinou ještě dostupnou energii - podporu života. Sama brzy upadne do bezvědomí.

  Jen několik minut před opuštěním mlhoviny selže pohon. Sedmá mu převede jedinou ještě dostupnou energii - podporu života. Sama brzy upadne do bezvědomí.

  Probírá se na ošetřovně. Celá posádka přežila průlet mlhovinou bez úhony a ji našli včas.

  Probírá se na ošetřovně. Celá posádka přežila průlet mlhovinou bez úhony a ji našli včas.

  Tentokrát dobrovolně si jde popovídat s posádkou. Samoty má nadlouho víc než dost.

  Tentokrát dobrovolně si jde popovídat s posádkou. Samoty má nadlouho víc než dost.

 • V kostce

  Hvězdné datum:

  51929.3

  Označení:
  4x25, #93
  Český název:
  Sama
  Premiéra:
  13. 5. 1998
  Autor:
  Jeri Taylor
  Režie:
  Biller Kenneth
  Hodnocení:

  3,2/5 (16 hlasů, Trekkies.cz)

  Hrají:
  Dále hrájí:
  • Wade Williams (Trajis Lo-Tarik)
  • ad.
 • Reference

  postavy
  Lo-Tarik Trajis
 • Zajímavosti

  Hostující herci

  • Wadea Williamse (Trajis Lo-Tarik) hraje také Garose v epizodě ENT Civilization. Vedle hostování v řadě seriálů (Walker Texas Ranger, Akta X, Sedm dní, Pohotovost či Policie New York) jsme ho viděli jako Teda Danielse ve filmu Erin Brokovitch.

  Režiséři

  • Kenneth Biller, producent a autor mnoha epizod seriálu Star Trek: Voyager, touto epizodou debutuje jako režisér. Pro VOY natočil ještě epizodu Revulsion. Jako režisér se nyní podílí na seriálu Jamese Camerona Dark Angel.
<<< Demon Hope and Fear >>>

© 2000–2019 Webdesign: Samuel David Thorn, CZ Kontinuum Star Trek fan klub; Pozadí: Simply Pastel Night Sky by Ali Ries