lcars
logo
divider <<< Elogium Twisted >>> divider

Non Sequitur

 • Základní informace

  Synopse

  Jednoho krásného dne se Harry probudí zpátky na Zemi vedle své přitelkyně Libby. Dostal se do alternativní časové linie a musí najít cestu zpátky, ať už s pomocí nebo bez pomoci Toma Parise.

  Galerie

  Harryho raketoplán Drake za několik vteřin exploduje a Harry z dálky slyší, že se má připravit na nouzový transport na Voyager. Probírá se ale v San Francisku vedle Libby.

  Harryho raketoplán Drake za několik vteřin exploduje a Harry z dálky slyší, že se má připravit na nouzový transport na Voyager. Probírá se ale v San Francisku vedle Libby.

  Libby ho zcela zmateného posílá do práce. Kavárník Cosimo mu podává jeho extra sladké vulkanské moka a pak ho odvádí jeho kolega z týmu, poručík Lasca.

  Libby ho zcela zmateného posílá do práce. Kavárník Cosimo mu podává jeho extra sladké vulkanské moka a pak ho odvádí jeho kolega z týmu, poručík Lasca.

  Před komisí, jíž velí admirál Strickler, obhajují runabout Yellowstone nové konstrukce.

  Před komisí, jíž velí admirál Strickler, obhajují runabout Yellowstone nové konstrukce.

  Harry má vysvětlit, jak vyřešil obtížný technický problém, nic však o tom neví a na vyzvání Lasca se zmůže jen na to, aby řekl, že je nemocný.

  Harry má vysvětlit, jak vyřešil obtížný technický problém, nic však o tom neví a na vyzvání Lasca se zmůže jen na to, aby řekl, že je nemocný.

  Z počítačových záznamů zjistil, že na Zemi je kromě něj také Tom Paris. Vyhledá ho v Marseilles, Tom je však pouhý opilec, který mu odmítá jakkoliv pomoci.

  Z počítačových záznamů zjistil, že na Zemi je kromě něj také Tom Paris. Vyhledá ho v Marseilles, Tom je však pouhý opilec, který mu odmítá jakkoliv pomoci.

  Po návratu domů ho čeká výslech na velitelství. Paris byl před časem odsouzen za spolupráci s Makisty a Harry teď vypadá jako makistický špeh. Na kotník dostává hlídací náramek.

  Po návratu domů ho čeká výslech na velitelství. Paris byl před časem odsouzen za spolupráci s Makisty a Harry teď vypadá jako makistický špeh. Na kotník dostává hlídací náramek.

  Harry je přesvědčen, že s celou situací má něco společného Cosimo. Ten mu vysvětlí, že vletěl do časového proudu jeho druhu, ovšem zpět ho dostat nedokáže. Dává mu ale souřadnice.

  Harry je přesvědčen, že s celou situací má něco společného Cosimo. Ten mu vysvětlí, že vletěl do časového proudu jeho druhu, ovšem zpět ho dostat nedokáže. Dává mu ale souřadnice.

  Harry je rozhodnut ukrást Yellowstone a pomocí časového proudu změnit realitu zpátky. Nečekané pomoci se mu dostává od Toma, který je i v této realitě skvělým pilotem.

  Harry je rozhodnut ukrást Yellowstone a pomocí časového proudu změnit realitu zpátky. Nečekané pomoci se mu dostává od Toma, který je i v této realitě skvělým pilotem.

  Yellowstone vyletí z doku na poslední chvíli. Jsou pronásledováni a Yellowstone je fatálně poškozen.
  Yellowstone vyletí z doku na poslední chvíli. Jsou pronásledováni a Yellowstone je fatálně poškozen.
  Na souřadnicích časového proudu Tom Harryho transportuje do prostoru a sám umírá v explozi.

  Na souřadnicích časového proudu Tom Harryho transportuje do prostoru a sám umírá v explozi.

  Harry se ocitl ve správné realitě, ve svém raketoplánu. Voyager ho v pořádku transportuje na palubu a Drake vzápětí exploduje.

  Harry se ocitl ve správné realitě, ve svém raketoplánu. Voyager ho v pořádku transportuje na palubu a Drake vzápětí exploduje.

  Harry si oddychl, že Tom je živý a zdravý na palubě, a děkuje mu. Tom ale vůbec netuší za co.

  Harry si oddychl, že Tom je živý a zdravý na palubě, a děkuje mu. Tom ale vůbec netuší za co.

 • V kostce

  Hvězdné datum:

  49011

  Označení:
  2x05, #21
  Český název:
  Non sequitur
  Premiéra:
  25. 9. 1995
  Autor:
  Brannon Braga
  Režie:
  Livingston David
  Hodnocení:

  3,1/5 (18 hlasů, Trekkies.cz)

  divider
  Hrají:
  Dále hrají:
  • Louis Giambalvo (Cosimo)
  • Jennifer Gatti (Libby)
  • Jack Shearer (admirál Strickler)
  • Mark Kiely (poručík Lasca)
  • ad.
 • Reference

  postavy
  Byrd Daniel, Cosimo, Lasca, Libby, Orlando, Peterson (USS Voyager), Platt, Porter (USS Voyager), Strickler (admirál)
  civilizace a kultura
  Akademie věd Hvězdné flotily (Federace)
  restaurace, kavárny, bary, hotely apod.
  Cosimova kavárna, U Sandriny
  jídla, nápoje, koření a pochutiny
  Vulkanské mocha
 • Zajímavosti

  Star Trek

  • Další z epizod, které jsou založeny na manipulaci s časem.
  • Non sequitur je latinský výraz, který znamená nenásleduje. Používá se zejména k označení stanoviska/odpovědi, které nevyplývá logicky z ničeho, co bylo předtím řečeno.

  Hostující herci

  • Louise Giambalva (Cosimo) známe zejména jako Phila Harberta ze seriálu Knots Landing.
  • Jeniffer Gatti (Libby) hrála také Ba'el v dvojepizodě TNG Birthright.
  • Marka Kielyho (poručík Lasca) si nejspíše pamatujeme jako Gila Meyerse ze seriálu Beverly Hills 90210.
  • Jack Shearer (admirál Strickler) hrál také admirála Hayese , ambasadora Vadosiu v epizodě DS9 The Forsaken a Ruwona v epizodě DS9 Visionary. Hostoval v řadě seriálů, například JAG, Akta X, Pohotovost nebo Picket Fances a ztělesnil Chesleigha Branta v seriálu Půlnoční linka. Viděli jsme ho také ve filmech Vyjednavač nebo Vrtěti psem.

  Režiséři

  • David Livingston je dalším z významných režisérů žánru sci-fi. Režíroval celou řadu epizod TNG, DS9 i VOY, v poslední době už 3 epizody ENT. Kromě toho režíroval také jednotlivé epizody seriálů Sliders (Cesta do neznáma) nebo Seven Days (Sedm dní), na němž se podílel také jako producent.
divider <<< Elogium Twisted >>>

© 2000–2020 Webdesign: Samuel David Thorn, CZ Kontinuum Star Trek fan klub; Pozadí: Simply Pastel Night Sky by Ali Ries