lcars
logo

TNG 7x14

Sub Rosa

Milenec

 • Základní informace

  Synopse

  Beverly Crusherová jde na pohřeb své babičky, která se o ni starala, když byla malá. Při pohřbu se setká se záhadným mužem, zamiluje se do něj a rezignuje na svou pozici ve Hvězdné flotile.

  Galerie

  • Beverly se v kolonii na Caldosu II zúčastní pohřbu své babičky Felisy. Zahlédne mladíka, který do hrobu vhodil kamélii, a pak se v babiččině deníku dočte, že měla mladého milence.

   Beverly se v kolonii na Caldosu II zúčastní pohřbu své babičky Felisy. Zahlédne mladíka, který do hrobu vhodil kamélii, a pak se v babiččině deníku dočte, že měla mladého milence.

  • Do Felisina domu přichází Ned Quint, Felisin přítel, a zapřísahá Beverly, aby zničila svíčku, která je v rodině po mnoho generací. V domě prý je duch ničící všechny ženy rodu Howardů.

   Do Felisina domu přichází Ned Quint, Felisin přítel, a zapřísahá Beverly, aby zničila svíčku, která je v rodině po mnoho generací. V domě prý je duch ničící všechny ženy rodu Howardů.

  • Po návratu ze hřbitova najde Beverly dům plný kamélií. Hovoří k ní hlas bez těla a Beverly má úžasné pocity a je šťastná.

   Po návratu ze hřbitova najde Beverly dům plný kamélií. Hovoří k ní hlas bez těla a Beverly má úžasné pocity a je šťastná.

  • Guvernér Maturin požádal o pomoc s modernizací stanic kontroly počasí. Anafázická energie působí silné bouře a poškozuje také kontrolu klimatu na lodi: můstek je plný mlhy.

   Guvernér Maturin požádal o pomoc s modernizací stanic kontroly počasí. Anafázická energie působí silné bouře a poškozuje také kontrolu klimatu na lodi: můstek je plný mlhy.

  • Ve stanici kontroly počasí najdou Dat a Geordi Quinta, který se snaží rozebrat vedení. Dostane silný výboj plasmy a umírá. Beverly zjišťuje, že ho nezabila plasma, ale anafázová energie.

   Ve stanici kontroly počasí najdou Dat a Geordi Quinta, který se snaží rozebrat vedení. Dostane silný výboj plasmy a umírá. Beverly zjišťuje, že ho nezabila plasma, ale anafázová energie.

  • Beverly konečně vidí Ronina, který jí vysvětlí, že aby udržel hmotné tělo, musí být zapálená svíčka. Oba se přenesou na Enterprise a Beverly ihned svíčku zapálí.

   Beverly konečně vidí Ronina, který jí vysvětlí, že aby udržel hmotné tělo, musí být zapálená svíčka. Oba se přenesou na Enterprise a Beverly ihned svíčku zapálí.

  • Druhého dne Beverly oznámí kapitánovi, že odchází z Flotily a bude žít na Caldosu II. Kapitán cítí, že se s ní děje něco velmi podivného, ale nic nezmůže.

   Druhého dne Beverly oznámí kapitánovi, že odchází z Flotily a bude žít na Caldosu II. Kapitán cítí, že se s ní děje něco velmi podivného, ale nic nezmůže.

  • Dat a Geordi zatím objevili anafázovou energii na hřbitově. Když exhumují rakev s Felisou, ta se náhle probudí a srazí je zelenými výboji. Pak se zhroutí a místo ní tam stojí Ronin.

   Dat a Geordi zatím objevili anafázovou energii na hřbitově. Když exhumují rakev s Felisou, ta se náhle probudí a srazí je zelenými výboji. Pak se zhroutí a místo ní tam stojí Ronin.

  • Beverly pochopila, že Ronin není duch, ale anafázová životní forma, která ji potřebuje k životu, jako potřebovala její babičku, prababičku a další. Ronin požaduje, aby položila jeho svíčku.

   Beverly pochopila, že Ronin není duch, ale anafázová životní forma, která ji potřebuje k životu, jako potřebovala její babičku, prababičku a další. Ronin požaduje, aby položila jeho svíčku.

  • Beverly ji položí, ale vzápětí ji odpaří phaserem a pak vystřelí i na Ronina, který se rozplyne. Howardovy ženy jsou volné. Beverly jen nemůže zapomenout, jak se s Roninem cítila šťastná.

   Beverly ji položí, ale vzápětí ji odpaří phaserem a pak vystřelí i na Ronina, který se rozplyne. Howardovy ženy jsou volné. Beverly jen nemůže zapomenout, jak se s Roninem cítila šťastná.

 • V kostce

  Hvězdné datum:

  47423.9

  Označení:
  7x14, #166
  Český název:
  Milenec
  Premiéra:
  31. 1. 1994
  Autor:
  Braga Brannon
  Režie:
  Frakes Jonathan
  Hodnocení:

  50 % (21 hlasů, Trekkies.cz)

  divider
  Hrají:
  Dále hrají:
  • Duncan Regehr (Ronin)
  • Michael Keenan (Maturin)
  • ad.
 • Reference

  druhy
  anafázové bytosti
  hry a sporty
  Hod kládou
  planety
  Caldos II
  postavy
  základny a kolonie
  Caldos Hvězdná základna 621 Sekundární stanice kontroly počasí
 • Zajímavosti

  Star Trek

  Vývoj postav

  • Zmínku o babičce dr. Crusherové jsme slyšeli v epizodě TNG The Arsenal of Freedom. Dozvěděli jsme se, že dobře znala léčivé vlastnosti rostlin.

  Fenomén 47

  • Beverly Crusherová je na pohřbu své babičky. Potom se v domě její zemřelé babičky stane něco zvláštního: do jejího těla se snaží vstoupit jakýsi duch. Sděluje jí, že se narodil v Glasgowě ve Skotsku roku 1647. Jmenuje se Ronin a ženy z rodiny Howardových provází a miluje již po celé generace. Ony ho milují také a Beverly nebude ve své rodině výjimkou.

  Hostující herci

  • Významnější roli ve Star Treku ztělesnil Duncan Regehr (Ronin) v DS9 v postavě bajoranského odbojáře, velitele majora Kiry, a později ministra Shakaara. Jeho nejznámější rolí je zřejmě titulní role v seriálu Zorro.

  • Michael Keenan (Maturin) hrál také Patricka v epizodách DS9 Statistical ProbabilitiesChrysalis a Hrothgara v epizodě VOY Heroes and Demons.

  Režiséři

divider <<< Homeward Lower Decks >>>

© 2000–2024 Webdesign: Samuel David Thorn, CZ Kontinuum Star Trek fan klub; Pozadí: Simply Pastel Night Sky by Ali Ries (Casperium)