lcars
logo

DS9 1x17

The Forsaken

Opuštěný

 • Základní informace

  Synopse

  Zatímco neznámá entita vnikla do počítače a uvrhla stanici ve zmatek, obrací velvyslankyně Lwaxana Troi své romantické snahy na Oda, aby se nakonec stali dobří přátelé.

  Galerie

  • Na stanici přiletěli čtyři ambasadoři Federace, aby se podívali na červí díru. Sisko se jim vyhýbá, jak může, a přidělil jim Bashira. Jsou to VIP, jak se patří, a s ničím nejsou spokojeni.

   Na stanici přiletěli čtyři ambasadoři Federace, aby se podívali na červí díru. Sisko se jim vyhýbá, jak může, a přidělil jim Bashira. Jsou to VIP, jak se patří, a s ničím nejsou spokojeni.

  • Čtvrtým ambasadorem je paní Troi, kterou u Quarka okrade Dopterian. Odo díky mistrné dedukci ukradenou brož během několika minut najde.

   Čtvrtým ambasadorem je paní Troi, kterou u Quarka okrade Dopterian. Odo díky mistrné dedukci ukradenou brož během několika minut najde.

  • Paní Troi mu projevuje vděčnost a obdiv způsobem, který Oda uvádí do rozpaků hraničících s panikou.

   Paní Troi mu projevuje vděčnost a obdiv způsobem, který Oda uvádí do rozpaků hraničících s panikou.

  • Hodlal se před ní schovat při inspekci horních pylonů, avšak Lwaxana si na něj počíhala a nastupuje do výtahu spolu s ním. Vždycky toužila prohlédnout si horní pylon.

   Hodlal se před ní schovat při inspekci horních pylonů, avšak Lwaxana si na něj počíhala a nastupuje do výtahu spolu s ním. Vždycky toužila prohlédnout si horní pylon.

  • Červí dírou přiletěla ke stanici sonda bez posádky, ovšem s velmi výkonným počítačem, který by byl schopen řídit vesmírnou loď třídy Galaxy.

   Červí dírou přiletěla ke stanici sonda bez posádky, ovšem s velmi výkonným počítačem, který by byl schopen řídit vesmírnou loď třídy Galaxy.

  • O'Brien a Anara stahují všechna data z počítače sondy. Staniční počítač je náhle poslušný, nehádá se, avšak nepustí O'Briena ani na vteřinku. Objevuje se jedna drobná porucha za druhou.

   O'Brien a Anara stahují všechna data z počítače sondy. Staniční počítač je náhle poslušný, nehádá se, avšak nepustí O'Briena ani na vteřinku. Objevuje se jedna drobná porucha za druhou.

  • Jednou z nich je porucha výtahu. Odo a Lwaxana jsou na několik hodin uvězněni a Odo musí regenerovat. Lwaxana se mu ukáže tak, jak ji ještě nikdo neviděl, aby jí dovolil pomoci mu.

   Jednou z nich je porucha výtahu. Odo a Lwaxana jsou na několik hodin uvězněni a Odo musí regenerovat. Lwaxana se mu ukáže tak, jak ji ještě nikdo neviděl, aby jí dovolil pomoci mu.

  • Odo došel k názoru, že upovídané, soucitu plné paní Troi může důvěřovat a regeneruje zachycen v její sukni.

   Odo došel k názoru, že upovídané, soucitu plné paní Troi může důvěřovat a regeneruje zachycen v její sukni.

  • Poruchám je nutné zabránit, a tak snaží se vrátit data do sondy. Je ale nutné provést to manuálně, protože počítač odmítl provést transfer. Všichni se snaží odpoutat jeho pozornost.

   Poruchám je nutné zabránit, a tak snaží se vrátit data do sondy. Je ale nutné provést to manuálně, protože počítač odmítl provést transfer. Všichni se snaží odpoutat jeho pozornost.

  • Nepovedlo se a počítač způsobil další, tentokrát vážné poruchy. Všude je tma a v chodbě vedoucí k pokojům hostů, kde se právě zdržuje Bashir se svými třemi ambasadory, vypukl požár.

   Nepovedlo se a počítač způsobil další, tentokrát vážné poruchy. Všude je tma a v chodbě vedoucí k pokojům hostů, kde se právě zdržuje Bashir se svými třemi ambasadory, vypukl požár.

  • O'Brien pochopil, že to dělají špatně. Musí neorganickou bytost v počítači naopak zaměstnat a věnovat jí pozornost. O'Brien začne bytosti říkat štěně a postaví mu "psí boudu".

   O'Brien pochopil, že to dělají špatně. Musí neorganickou bytost v počítači naopak zaměstnat a věnovat jí pozornost. O'Brien začne bytosti říkat štěně a postaví mu "psí boudu".

  • V okamžiku, kdy štěně dostane "práci", se celá stanice vrací k normálu. Bashirovi se podařilo skrýt se s ambasadory v servisním tunelu a ti na něj nyní pějí samou chválu.

   V okamžiku, kdy štěně dostane "práci", se celá stanice vrací k normálu. Bashirovi se podařilo skrýt se s ambasadory v servisním tunelu a ti na něj nyní pějí samou chválu.

 • V kostce

  Hvězdné datum:

  46925.1

  Označení:
  1x17, #17
  Český název:
  Opuštěný
  Premiéra:
  23. 8. 1993
  Autor:
  Trombetta Jim
  Režie:
  Landau Les
  Hodnocení:

  73 % (16 hlasů, Trekkies.cz)

  divider
  Hrají:
  Dále hrají:
  • Majel Barrett (Lwaxana Troi)
  • ad.
 • Reference

  druhy
  Arbazané Dopteriané
  planety
  Andevian II Corado I
  postavy
  základny a kolonie
  Corado I Nehru Nová Francie
 • Zajímavosti

  Vývoj postav

  • Na Deep Space Nine poprvé, ale na naposledy zavítá Lwaxana Troi, vyslankyně Betazedu, matka poradkyně Deanny Troi. Uvidíme ji ještě v epizodách FascinationThe Muse.

  Hostující herci

  • Michael Ensign (Lojal) hrál také ministra Krola v epizodě TNG First Contact a Barda v epizodě VOY False Profits. Hostoval např. v seriálech A-Team, MacGyver nebo The X-Files (Akta X).
  • Jack Shearer (ambasador Vadosia) hrál také Ruwona v epizodě DS9 Visionary, adm. Stricklera v epizodě VOY Non Sequitur a adm. Hayse v epizodách VOY Hope and FearLife Line a ve filmu Star Trek: First Contact. Hostoval např. v seriálech Půlnoční linka, JAG nebo The X-Files (Akta X) a mohli jsme ho vidět také např. ve filmu Vrtěti psem.
  • Annette Helde (Karina) hrála také poručíka Larkinovou v epizodě DS9 The Siege of AR-558 a Takar v epizodě VOY Scientific Methods.

  Režiséři

  • Les Landau je jedním z režisérů, kteří pro Star Trek často natáčejí. Režíroval řadu epizod TNG, DS9 i VOY. V poslední době režíroval také svou první epizodu v seriálu Enterprise.
divider <<< If Wishes Were Horses Dramatis Personae >>>

© 2000–2024 Webdesign: Samuel David Thorn, CZ Kontinuum Star Trek fan klub; Pozadí: Simply Pastel Night Sky by Ali Ries (Casperium)