lcars
logo
<<< If Wishes Were Horses Dramatis Personae >>>

The Forsaken

 • Základní informace

  Synopse

  Zatímco neznámá entita vnikla do počítače a uvrhla stanici ve zmatek, obrací velvyslankyně Lwaxana Troi své romantické snahy na Oda, aby se nakonec stali dobří přátelé.

  Galerie

  Na stanici přiletěli čtyři ambasadoři Federace, aby se podívali na červí díru. Sisko se jim vyhýbá, jak může, a přidělil jim Bashira. Jsou to VIP, jak se patří, a s ničím nejsou spokojeni.

  Na stanici přiletěli čtyři ambasadoři Federace, aby se podívali na červí díru. Sisko se jim vyhýbá, jak může, a přidělil jim Bashira. Jsou to VIP, jak se patří, a s ničím nejsou spokojeni.

  Čtvrtým ambasadorem je paní Troi, kterou u Quarka okrade Dopterian. Odo díky mistrné dedukci ukradenou brož během několika minut najde.

  Čtvrtým ambasadorem je paní Troi, kterou u Quarka okrade Dopterian. Odo díky mistrné dedukci ukradenou brož během několika minut najde.

  Paní Troi mu projevuje vděčnost a obdiv způsobem, který Oda uvádí do rozpaků hraničících s panikou.

  Paní Troi mu projevuje vděčnost a obdiv způsobem, který Oda uvádí do rozpaků hraničících s panikou.

  Hodlal se před ní schovat při inspekci horních pylonů, avšak Lwaxana si na něj počíhala a nastupuje do výtahu spolu s ním. Vždycky toužila prohlédnout si horní pylon.

  Hodlal se před ní schovat při inspekci horních pylonů, avšak Lwaxana si na něj počíhala a nastupuje do výtahu spolu s ním. Vždycky toužila prohlédnout si horní pylon.

  Červí dírou přiletěla ke stanici sonda bez posádky, ovšem s velmi výkonným počítačem, který by byl schopen řídit vesmírnou loď třídy Galaxy.

  Červí dírou přiletěla ke stanici sonda bez posádky, ovšem s velmi výkonným počítačem, který by byl schopen řídit vesmírnou loď třídy Galaxy.

  O'Brien a Anara stahují všechna data z počítače sondy. Staniční počítač je náhle poslušný, nehádá se, avšak nepustí O'Briena ani na vteřinku. Objevuje se jedna drobná porucha za druhou.

  O'Brien a Anara stahují všechna data z počítače sondy. Staniční počítač je náhle poslušný, nehádá se, avšak nepustí O'Briena ani na vteřinku. Objevuje se jedna drobná porucha za druhou.

  Jednou z nich je porucha výtahu. Odo a Lwaxana jsou na několik hodin uvězněni a Odo musí regenerovat. Lwaxana se mu ukáže tak, jak ji ještě nikdo neviděl, aby jí dovolil pomoci mu.

  Jednou z nich je porucha výtahu. Odo a Lwaxana jsou na několik hodin uvězněni a Odo musí regenerovat. Lwaxana se mu ukáže tak, jak ji ještě nikdo neviděl, aby jí dovolil pomoci mu.

  Odo došel k názoru, že upovídané, soucitu plné paní Troi může důvěřovat a regeneruje zachycen v její sukni.

  Odo došel k názoru, že upovídané, soucitu plné paní Troi může důvěřovat a regeneruje zachycen v její sukni.

  Poruchám je nutné zabránit, a tak snaží se vrátit data do sondy. Je ale nutné provést to manuálně, protože počítač odmítl provést transfer. Všichni se snaží odpoutat jeho pozornost.

  Poruchám je nutné zabránit, a tak snaží se vrátit data do sondy. Je ale nutné provést to manuálně, protože počítač odmítl provést transfer. Všichni se snaží odpoutat jeho pozornost.

  Nepovedlo se a počítač způsobil další, tentokrát vážné poruchy. Všude je tma a v chodbě vedoucí k pokojům hostů, kde se právě zdržuje Bashir se svými třemi ambasadory, vypukl požár.

  Nepovedlo se a počítač způsobil další, tentokrát vážné poruchy. Všude je tma a v chodbě vedoucí k pokojům hostů, kde se právě zdržuje Bashir se svými třemi ambasadory, vypukl požár.

  O'Brien pochopil, že to dělají špatně. Musí neorganickou bytost v počítači naopak zaměstnat a věnovat jí pozornost. O'Brien začne bytosti říkat štěně a postaví mu "psí boudu".

  O'Brien pochopil, že to dělají špatně. Musí neorganickou bytost v počítači naopak zaměstnat a věnovat jí pozornost. O'Brien začne bytosti říkat štěně a postaví mu "psí boudu".

  V okamžiku, kdy štěně dostane "práci", se celá stanice vrací k normálu. Bashirovi se podařilo skrýt se s ambasadory v servisním tunelu a ti na něj nyní pějí samou chválu.

  V okamžiku, kdy štěně dostane "práci", se celá stanice vrací k normálu. Bashirovi se podařilo skrýt se s ambasadory v servisním tunelu a ti na něj nyní pějí samou chválu.

 • V kostce

  Hvězdné datum:

  46925.1

  Označení:
  1x17, #17
  Český název:
  Opuštěný
  Premiéra:
  23. 8. 1993
  Autor:
  Trombetta Jim
  Režie:
  Landau Les
  Hodnocení:

  3,6/5 (14 hlasů, Trekkies.cz)

  Hrají:
  Dále hrájí:
  • Majel Barrett (Lwaxana Troi)
  • ad.
 • Reference

  druhy
  Arbazané, Dopteriané
  planety
  Andevian II, Corado I
  postavy
  Anara, Lojal, O'Brien Miles Edward, Taxco, Vadosia
  základny a kolonie
  Corado I, Nehru, Nová Francie
 • Zajímavosti

  Vývoj postav

  • Na Deep Space Nine poprvé, ale na naposledy zavítá Lwaxana Troi, vyslankyně Betazedu, matka poradkyně Deanny Troi. Uvidíme ji ještě v epizodách Fascination a The Muse.

  Hostující herci

  • Michael Ensign (Lojal) hrál také ministra Krola v epizodě TNG First Contact a Barda v epizodě VOY False Profits. Hostoval např. v seriálech A-Team, MacGyver nebo The X-Files (Akta X).
  • Jack Shearer (ambasador Vadosia) hrál také Ruwona v epizodě DS9 Visionary, adm. Stricklera v epizodě VOY Non Sequitur a adm. Hayse v epizodách VOY Hope and Fear a Life Line a ve filmu Star Trek: First Contact. Hostoval např. v seriálech Půlnoční linka, JAG nebo The X-Files (Akta X) a mohli jsme ho vidět také např. ve filmu Vrtěti psem.
  • Annette Helde (Karina) hrála také poručíka Larkinovou v epizodě DS9 The Siege of AR-558 a Takar v epizodě VOY Scientific Methods.

  Režiséři

  • Les Landau je jedním z režisérů, kteří pro Star Trek často natáčejí. Režíroval řadu epizod TNG, DS9 i VOY. V poslední době režíroval také svou první epizodu v seriálu Enterprise.
<<< If Wishes Were Horses Dramatis Personae >>>

© 2000–2019 Webdesign: Samuel David Thorn, CZ Kontinuum Star Trek fan klub; Pozadí: Simply Pastel Night Sky by Ali Ries