lcars
logo
<<< Attached Inheritance >>>

Force of Nature

 • Základní informace

  Synopse

  Při pátrání po ztracené lodi Fleming se posádká Enterprise setká s dvěma vědci, kteří tvrdí, že warp porušuje strukturu vesmíru, a jsou rozhodnuti Federaci na tento jev upozornit za každou cenu.

  Galerie

  Geordi učinil velmi špatnou zkušenost s Flíčkem. Když prolézají tunely, aby zlepšili účinnost senzorů, přesvědčuje Data, že svou kočku musí vycvičit.

  Geordi učinil velmi špatnou zkušenost s Flíčkem. Když prolézají tunely, aby zlepšili účinnost senzorů, přesvědčuje Data, že svou kočku musí vycvičit.

  Dat se o to pokouší, ovšem s nulovými výsledky.

  Dat se o to pokouší, ovšem s nulovými výsledky.

  Enterprise pátrá po USS Fleming, která zmizela cestou Hekaranským koridorem. Je to jediný průlet sektorem s mimořádně silným výskytem tetryonového záření.
  Enterprise pátrá po USS Fleming, která zmizela cestou Hekaranským koridorem. Je to jediný průlet sektorem s mimořádně silným výskytem tetryonového záření.
  Narazí na ferengskou loď, které vypadl warp pohon i možnost subprostorové komunikace. Enterprise pomůže a pak letí dál, protože Ferengové potkali loď Federace.

  Narazí na ferengskou loď, které vypadl warp pohon i možnost subprostorové komunikace. Enterprise pomůže a pak letí dál, protože Ferengové potkali loď Federace.

  Náhle narazí na bóji, která Enterprise uvede do stejného stavu jako ferengskou loď.

  Náhle narazí na bóji, která Enterprise uvede do stejného stavu jako ferengskou loď.

  Pak se na palubu přenesou dva hekaranští vědci, kteří tvrdí, že užívání warp pohonu v tomto sektoru ničí jejich planetu a že warp pohon obecně povede k subprostorovým trhlinám.

  Pak se na palubu přenesou dva hekaranští vědci, kteří tvrdí, že užívání warp pohonu v tomto sektoru ničí jejich planetu a že warp pohon obecně povede k subprostorovým trhlinám.

  Nemají však pro to důkazy a kapitán navrhuje další výzkum. Serova ví, že nemají čas, odlétne s jejich lodí a přetíží systémy. Výbuch lodi otevře trhlinu v subprostoru.

  Nemají však pro to důkazy a kapitán navrhuje další výzkum. Serova ví, že nemají čas, odlétne s jejich lodí a přetíží systémy. Výbuch lodi otevře trhlinu v subprostoru.

  Fleming se dostala do trhliny a Enterprise musí za ní.
  Fleming se dostala do trhliny a Enterprise musí za ní.
  Fleming spustí warp pohon a je zničena. Po úspěšné evakuaci posádky se Enterprise dostane z trhliny na distorzní vlně jako surfař.
  Fleming spustí warp pohon a je zničena. Po úspěšné evakuaci posádky se Enterprise dostane z trhliny na distorzní vlně jako surfař.
  Rabal ukazuje, jak velké budou trhliny za 40 let. Federace přijme kompromis: rychlost se s okamžitou platností omezuje na warp 5, čímž se tvorba trhlin prozatím zpomalí.

  Rabal ukazuje, jak velké budou trhliny za 40 let. Federace přijme kompromis: rychlost se s okamžitou platností omezuje na warp 5, čímž se tvorba trhlin prozatím zpomalí.

 • V kostce

  Hvězdné datum:

  47310

  Označení:
  7x09, #161
  Český název:
  Síla přírody
  Premiéra:
  15. 11. 1993
  Autor:
  Shankar Naren
  Režie:
  Lederman Robert
  Hodnocení:

  2,5/5 (19 hlasů, Trekkies.cz)

  Hrají:
  Dále hrájí:
  • Margaret Reed (Serova)
  • Lee Arenberg (Prak)
  • ad.
 • Reference

  druhy
  Hekarané
  lodě
  Fleming NCC-20316
  planety
  Hekaras II
  postavy
  Hansen, Kaplan Donald, Prak, Rabal dr., Serova dr.
  civilizace a kultura
  Federační vědecká rada
 • Zajímavosti

  Star Trek

  • Tato epizoda stanovila standardní federační rychlostní limit na warp 5.

  Fenomén 47

  • Epizoda se odehrává hvězdného data 47310.2. Na počátku epizody je říká kapitán Picard ve svém deníku. V epizodě diktuje také Dat deník druhého důstojníka, v pokračující misi uvádí hvězdné datum 47312.1. Na konci epizody má Picardův záznam do deníku hvězdné datum 47314.5.
  • USS Enterprise-D se při pátrání po lodi Fleming dostává do Hekarranského koridoru, části vesmíru, která způsobuje navigační problémy lodím s warp pohonem. Při poradě Dat situaci objasňuje u obrazovky, kde je koridor zobrazen a označen jako "RS CORRIDOR 47310". Číselné označení Hekarranského koridoru se v epizodě objeví ještě na panelu v laboratoři.
  • Panel ve strojovně s tlačítkem označeným číslem 47. Panel, u kterého se Geordi La Forge právě snaží zvýšit účinnost využití energie, je stejný, včetně tlačíta 47. Jeho umístění je právě v místě, kde Geordi pracuje.

  Hostující herci

  • Lee Arenberg (Prak) hrál také Grala v epizodě DS9 The Nagus, DaiMona Boka v epizodě TNG Bloodlines a Pelka v epizodě VOY Juggernaut.

  Režiséři

  • Robert Lederman se kromě režie na ST podílí také jako scénárista. Napsal řadu epizod DS9 a VOY. Pro DS9 a VOY, nejnověji i pro ENT má na starosti střih.
<<< Attached Inheritance >>>

© 2000–2019 Webdesign: Samuel David Thorn, CZ Kontinuum Star Trek fan klub; Pozadí: Simply Pastel Night Sky by Ali Ries