lcars
logo
<<< Force of Nature Parallels >>>

Inheritance

 • Základní informace

  Synopse

  Během jedné mise se Dat setká se ženou, která tvrdí, že je jeho "matkou". Dat ale o doktorce Julianě Tainerové objeví skutečnosti, o kterých ani ona sama neměla tušení.

  Galerie

  Na Enterprise se transportují vědci z Altrey IV, manželé Pran a Julianna Tainerovi. Jádro jejich planety rychle vychládá a planeta bude brzy neobyvatelná. Geordi ví, jak pomoci.

  Na Enterprise se transportují vědci z Altrey IV, manželé Pran a Julianna Tainerovi. Jádro jejich planety rychle vychládá a planeta bude brzy neobyvatelná. Geordi ví, jak pomoci.

  Enterprise vyvrtá jeskyně poblíž kapes magmatu a Tainerovi tam nainstalují injektory plasmy, která jádro ohřeje na několik set let. Vše pokračuje bez problémů.
  Enterprise vyvrtá jeskyně poblíž kapes magmatu a Tainerovi tam nainstalují injektory plasmy, která jádro ohřeje na několik set let. Vše pokračuje bez problémů.
  Julianna sdělí Datovi překvapivou věc: byla kdysi manželkou dr. Soonga, i když se brali tajně, a podílela se na výrobě jeho androidů: tří prototypů, Lora a konečně Data.

  Julianna sdělí Datovi překvapivou věc: byla kdysi manželkou dr. Soonga, i když se brali tajně, a podílela se na výrobě jeho androidů: tří prototypů, Lora a konečně Data.

  Vypráví Datovi o jeho "dětství" a o tom, jak ho museli nechat na Omicron Theta, když prchali před krystalickou entitou. V Datově pokoji si prohlíží portrét své "vnučky" Lal...

  Vypráví Datovi o jeho "dětství" a o tom, jak ho museli nechat na Omicron Theta, když prchali před krystalickou entitou. V Datově pokoji si prohlíží portrét své "vnučky" Lal...

  ...a hraje s Datem Händelův koncert na violu. Dat začíná mít podezření, že není tím, za koho se vydává.

  ...a hraje s Datem Händelův koncert na violu. Dat začíná mít podezření, že není tím, za koho se vydává.

  Jeskyně trpí silným seismickým tlakem, jedna z nich se zhroutila a Pran byl zraněn. Julianna a Dat se transportují dolů, aby dokončili programování injektorů plasmy.

  Jeskyně trpí silným seismickým tlakem, jedna z nich se zhroutila a Pran byl zraněn. Julianna a Dat se transportují dolů, aby dokončili programování injektorů plasmy.

  I zde jsou silné otřesy a Julianna je raněna. Ukazuje se, že je to android.

  I zde jsou silné otřesy a Julianna je raněna. Ukazuje se, že je to android.

  Když ji Dat a Beverly na ošetřovně opravují, objeví holografický informační čip do simulátoru.

  Když ji Dat a Beverly na ošetřovně opravují, objeví holografický informační čip do simulátoru.

  Dat se setkává s hologramem dr. Soonga, který mu sdělí, že tato Julianna je přesnou replikou jeho zemřelé manželky, a prosí ho, aby jí neříkal, že není člověk.

  Dat se setkává s hologramem dr. Soonga, který mu sdělí, že tato Julianna je přesnou replikou jeho zemřelé manželky, a prosí ho, aby jí neříkal, že není člověk.

  Dat po dlouhém váhání jeho přání respektuje a nechává svou "matku" odejít, aniž by se dozvěděla pravdu. Slibuje, že ji o dovolené navštíví.

  Dat po dlouhém váhání jeho přání respektuje a nechává svou "matku" odejít, aniž by se dozvěděla pravdu. Slibuje, že ji o dovolené navštíví.

 • V kostce

  Hvězdné datum:

  47410

  Označení:
  7x10, #162
  Český název:
  Odkaz
  Premiéra:
  22. 11. 1993
  Autor:
  Koeppel Dan, Echavarria Rene
  Režie:
  Scheerer Robert
  Hodnocení:

  2,7/5 (20 hlasů, Trekkies.cz)

  Hrají:
  Dále hrájí:
  • Brent Spiner (Soong)
  • Fionulla Flanagan (Juliana)
  • ad.
 • Reference

  druhy
  Atreané
  lodě
  Manila
  planety
  Atrea IV, Mavala IV
  postavy
  Händel Georg Friedrich, Tainer Pran dr., Tainerová Juliana dr.
 • Zajímavosti

  Vývoj postav

  • S Datovým "otcem" jsme se prvně setkali v epizodě Brothers.

  Fenomén 47

  • Epizoda se odehrává hvězdného data 47410.2. Na počátku epizody je říká kapitán Picard ve svém deníku.

  Hostující herci

  • Fionnula Flanagan (Juliana Tainerová) hrála také Eninu Tandro v epizodě DS9 Dax a nejnověji V'Lar v epizodě ENT Fallen Hero.

  Režiséři

  • Režisér a ve 40. letech minulého století také herec Robert Scheerer se nespecializuje zrovna na sci-fi. Režíroval jednotlivé epizody seriálů jako Dynasty, Falcon Crest, Hotel či Colbyovi. Pro ST natočil ještě epizodu DS9 Shadowplay.
<<< Force of Nature Parallels >>>

© 2000–2019 Webdesign: Samuel David Thorn, CZ Kontinuum Star Trek fan klub; Pozadí: Simply Pastel Night Sky by Ali Ries