lcars
logo
<<< Dark Page Force of Nature >>>

Attached

 • Základní informace

  Synopse

  Při diplomatické misi jsou kapitán Picard a doktorka Crusherová uneseni paranoidními Prity. Poté co se jim podaří uniknout z vězení, zjistí, že je Pritové telepaticky propojili a oni jsou si teď schopni vzájemně číst myšlenky. Mimo to, že Beverly zjistí, že Picard vůbec neví, kam je vede, se také musí společně vypořádat se svými vzájemnými city.

  Galerie

  Kapitán Picard snídá v Beverlyině kajutě. Připravují se na výsadek na Kesprytt, na návštěvu národa Kesů, kteří požádali o členství ve Federaci.

  Kapitán Picard snídá v Beverlyině kajutě. Připravují se na výsadek na Kesprytt, na návštěvu národa Kesů, kteří požádali o členství ve Federaci.

  Místo v kanceláři ambasadora Maurica se však ocitají ve vězeňské cele...

  Místo v kanceláři ambasadora Maurica se však ocitají ve vězeňské cele...

  ...a na krku mají oba jakési implantáty. Pryttská ministryně bezpečnosti je informuje, že jsou považováni za kesské špiony a že oni pomocí těchto implantátů přečtou jejich myšlenky.

  ...a na krku mají oba jakési implantáty. Pryttská ministryně bezpečnosti je informuje, že jsou považováni za kesské špiony a že oni pomocí těchto implantátů přečtou jejich myšlenky.

  Kesský špeh dá kapitánovi a Beverly trikordér s mapou útěku. Dvojice prchá jeskynním komplexem a přitom si uvědomuje, že implantát jim umožňuje vzájemně si číst myšlenky.

  Kesský špeh dá kapitánovi a Beverly trikordér s mapou útěku. Dvojice prchá jeskynním komplexem a přitom si uvědomuje, že implantát jim umožňuje vzájemně si číst myšlenky.

  Ba co víc: implantát jim nedovolí vzdálit se jeden od druhého, oběma se okamžitě dělá zle. Zjišťují, že být telepatem vůbec není nic snadného.

  Ba co víc: implantát jim nedovolí vzdálit se jeden od druhého, oběma se okamžitě dělá zle. Zjišťují, že být telepatem vůbec není nic snadného.

  Plán útěku nepočítal s pryttskými strážemi, kvůli nimž musí zvolit okliku a utábořit se v lese. Mentální link sílí a Beverly se dozvídá, že ji kapitán miloval ještě za života Jacka Crushera.

  Plán útěku nepočítal s pryttskými strážemi, kvůli nimž musí zvolit okliku a utábořit se v lese. Mentální link sílí a Beverly se dozvídá, že ji kapitán miloval ještě za života Jacka Crushera.

  Komandér Riker se zatím snaží zjistit, co se stalo a proč. Kesský ambasador Mauric si zřídil hlavní stan na Enterprise a dal naplno průchod své paranoie.

  Komandér Riker se zatím snaží zjistit, co se stalo a proč. Kesský ambasador Mauric si zřídil hlavní stan na Enterprise a dal naplno průchod své paranoie.

  Mauric a ministyně Lorin jen napadají jeden druhého. Riker už toho má dost: Mauricovi sdělí, že tak paranoidní národ Federace za člena nepřijme...

  Mauric a ministyně Lorin jen napadají jeden druhého. Riker už toho má dost: Mauricovi sdělí, že tak paranoidní národ Federace za člena nepřijme...

  ...a pod hrozbou rozsáhlého vyšetřování v případě, že se kapitánovi a Beverly něco stane, přinutí Lorin sdělit jejich momentální souřadnice. Jsou právě na kessko-pryttské hranici.

  ...a pod hrozbou rozsáhlého vyšetřování v případě, že se kapitánovi a Beverly něco stane, přinutí Lorin sdělit jejich momentální souřadnice. Jsou právě na kessko-pryttské hranici.

  Kapitán a Beverly, zbavení implantátů a vzájemného spojení, si připíjejí na svobodu. Kapitánův nesmělý návrh, že by mohli své pocity náklonnosti blíže prozkoumat, Beverly odmítá.

  Kapitán a Beverly, zbavení implantátů a vzájemného spojení, si připíjejí na svobodu. Kapitánův nesmělý návrh, že by mohli své pocity náklonnosti blíže prozkoumat, Beverly odmítá.

 • V kostce

  Hvězdné datum:

  47304

  Označení:
  7x08, #160
  Český název:
  Spojení
  Premiéra:
  8. 11. 1993
  Autor:
  Sagan Nicholas
  Režie:
  Frakes Jonathan
  Hodnocení:

  3,5/5 (20 hlasů, Trekkies.cz)

  Hrají:
  Dále hrájí:
  • Robin Gammell (Mauric)
  • Lenore Kasdorf (Lorin)
  • ad.
 • Reference

  částice
  Antigraviton
  druhy
  druh z planety Kesprytt III
  planety
  Kesprytt III
  postavy
  Horath, Lorin, Markson, Mauric, Norris Tom
  politika (státy, vlády, strany, frakce, odboj, ambasády…)
  Pryttské ministerstvo bezpečnosti
  jídla, nápoje, koření a pochutiny
  Croissant, Zeleninová polévka
 • Zajímavosti

  Star Trek

  • Autor scénáře Nicholas Sagan je syn proslulého fyzika Carla Sagana, iniciátora projektu na pátrání po mimozemských civilizacích SETI.

  Fenomén 47

  • Epizoda se odehrává hvězdného data 47304.2. Na počátku epizody je říká kapitán Picard ve svém deníku.

  Hostující herci

  • Robin Gammell (Mauric) hostoval např. v seriálech The Twilight Zone (Zóna soumraku), To je vražda, napsala nebo Millennium.
  • Lenore Kasdorf (Lorin) hostovala např. v seriálech A-Team, Knight Rider, Babylon 5, To je vražda, napsala nebo Moonlighting. Mohli jsme ji vidět také ve filmu Hvězdná pěchota.

  Režiséři

<<< Dark Page Force of Nature >>>

© 2000–2019 Webdesign: Samuel David Thorn, CZ Kontinuum Star Trek fan klub; Pozadí: Simply Pastel Night Sky by Ali Ries