lcars
logo
# A B C D E F G H Ch I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z
<<< Raan Rackham Marty >>>

Rabal dr.

Rabal dr.
Druh:
Hekaran
Pohlaví:
muž
Povolání:
vědec
Rodinný stav:
není známo

Rodina

sestra:
Serova

Další informace

Účinkování:
TNG Force of Nature
Představitel:
Michael Corbett

Kariéra

před 2370

Spolupracoval se svou sestrou Serovou na teorii, že kumulativní efekt warp motorů narušuje strukturu vesmíru. V Hekaranském koridoru, kde se nacházela jeho domovská planeta Hekara, se totiž toto narušení projevovalo velmi silně a Hekara se už dostala do přímého ohrožení. Tvrdil, že mu trvalo čtyři roky studia, aby pochopil teoretické modely, na nichž stála teorie jeho sestry. O správnosti teorie Serovy byl nakonec pevně přesvědčen.

2370

Spolu se Serovou se snažili upozornit Federaci a ostatní druhy, které Hekaranský koridor používaly jako zkratku, na tyto nebezpečné jevy, ovšem v podstatě marně. Sáhli tedy k teroristickým akcím. Instalovali v koridoru verteronové bóje, které prolétající lodě zbavovaly možnosti letu warpem i komunikovat subprostorem. Postilhlo to loď DaiMona Praka a USS Fleming. USS Enterprise-D přiletěla pátrat po Fleming a oba sourozenci přicestovali na palubu. Nepodařilo se jim ale přesvědčit kapitána Picarda, že situace vyžaduje okamžité řešení. Serova tedy obětovala svůj život, odletěla svou lodí a přivodila explozi warp jádra. Vytvořila tak trhlinu v subprostoru, což kapitána přesvědčilo. Rabal se stal jejím pokračovatelem a musel se dál snažit odstranit následky, jimiž narušený subprostor ohrožoval jeho domovskou planetu.

Federace v důsledku těchto událostí přijala kompromis a s okamžitou platností snížila rychlostní limit federačních lodí na warp 5 (kromě mimořádně naléhavých případů).

Obrázky

Doktor Rabal
Doktor Rabal
Doktor Rabal
Doktor Rabal
Doktor Rabal
Doktor Rabal
<<< Raan Rackham Marty >>>
# A B C D E F G H Ch I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z

© 2000–2019 Webdesign: Samuel David Thorn, CZ Kontinuum Star Trek fan klub; Pozadí: Simply Pastel Night Sky by Ali Ries