TNG 3x04

Who Watches the Watchers?

Kdo pozoruje pozorovatele?

 • Základní informace

  Synopse

  Na jedné z výzkumných pozorovatelen Hvězdné flotily dojde k nehodě a její existence je odhalena obyvatelům planety. Na výsadek se vypraví Riker s Troi, převlečení za místní obyvatele. Nakonec vše zachraňuje Picard. Nechá se střelit šípem, aby dokázal, že není bůh.

  Galerie

  • Enterprise spěchá k Mintace III, kde skupině exoantropologů v utajení sledujících místní protovulkanskou civilizaci selhává reaktor. Ještě před příletem jsou svědky exploze.
   Enterprise spěchá k Mintace III, kde skupině exoantropologů v utajení sledujících místní protovulkanskou civilizaci selhává reaktor. Ještě před příletem jsou svědky exploze.
  • Liko si všiml podivné věci ve skalách a nyní pozoruje výsadek ošetřující raněné a provádějící opravy. Dotkne se však vodivého rámu okna a zasažen proudem se zřítí a vážně zraní.

   Liko si všiml podivné věci ve skalách a nyní pozoruje výsadek ošetřující raněné a provádějící opravy. Dotkne se však vodivého rámu okna a zasažen proudem se zřítí a vážně zraní.

  • Liko se neplánovaně probral na ošetřovně a sleduje, jak všichni poslouchají "Picarda". Ztotožní si jej s Dohlížitelem, jedním z božských bytostí, v něž jeho rasa kdysi věřila.

   Liko se neplánovaně probral na ošetřovně a sleduje, jak všichni poslouchají "Picarda". Ztotožní si jej s Dohlížitelem, jedním z božských bytostí, v něž jeho rasa kdysi věřila.

  • Doktorka vymazala Likovi paměť a byl vrácen na povrch. Po něm se v přestrojení transportují Riker a Deanna, aby pátrali po pohřešovaném dr. Palmerovi, který zmizel po explozi observatoře.

   Doktorka vymazala Likovi paměť a byl vrácen na povrch. Po něm se v přestrojení transportují Riker a Deanna, aby pátrali po pohřešovaném dr. Palmerovi, který zmizel po explozi observatoře.

  • Skupinu Mintakanů nacházeji v živé debatě. Liko se své velmi racionální bližní snaží přesvědčit o existenci "Picarda", který umí navracet život.

   Skupinu Mintakanů nacházeji v živé debatě. Liko se své velmi racionální bližní snaží přesvědčit o existenci "Picarda", který umí navracet život.

  • Je jasné, že vymazání paměti u Lika nefungovalo. Další Mintakané navíc našli zraněného dr. Palmera a hodlají ho předat "Picardovi", aby si ho naklonili.

   Je jasné, že vymazání paměti u Lika nefungovalo. Další Mintakané navíc našli zraněného dr. Palmera a hodlají ho předat "Picardovi", aby si ho naklonili.

  • Deanna skupinu odláká a Ríkerovi se podaří Palmera odnést do skal a dát se transportovat dřív, než je Mintakané dostihnou.

   Deanna skupinu odláká a Ríkerovi se podaří Palmera odnést do skal a dát se transportovat dřív, než je Mintakané dostihnou.

  • Kapitán rezolutně odmítá přestírat, že je Bohem Mintakanů. Místo toho transportuje na loď Nuriu, vůdkyni skupiny, a logickými argumenty ji přesvědčuje, že je obyčejná živá bytost jako ona.

   Kapitán rezolutně odmítá přestírat, že je Bohem Mintakanů. Místo toho transportuje na loď Nuriu, vůdkyni skupiny, a logickými argumenty ji přesvědčuje, že je obyčejná živá bytost jako ona.

  • Teprve když je Nuria svědkem smrti dr. Warrenové, uvěří. Je rozhodnuta přesvědčit o tom své lidi, protože nechce, aby sklouzli zpět do doby, kdy věřili v nadpřirozeno.

   Teprve když je Nuria svědkem smrti dr. Warrenové, uvěří. Je rozhodnuta přesvědčit o tom své lidi, protože nechce, aby sklouzli zpět do doby, kdy věřili v nadpřirozeno.

  • Prudká bouře hrozí záplavami a Liko je přesvědčen, že "Picard" vyjadřuje svůj hněv. Hodlá zastřelit Deannu, ale příchod kapitána a Nurii mu v tom zabrání.

   Prudká bouře hrozí záplavami a Liko je přesvědčen, že "Picard" vyjadřuje svůj hněv. Hodlá zastřelit Deannu, ale příchod kapitána a Nurii mu v tom zabrání.

  • Liko si ze všeho nejvíc přeje, aby Picard vrátil život jeho ženě, která utonula při minulých záplavách. Aby všechny přesvědčil, že Picard je nesmrtelný, vystřelí na něj.

   Liko si ze všeho nejvíc přeje, aby Picard vrátil život jeho ženě, která utonula při minulých záplavách. Aby všechny přesvědčil, že Picard je nesmrtelný, vystřelí na něj.

  • Vystřízlivělí a poučení Mintakané se srdečně loučí s Picardem. Jejich racionalita a logické myšlení nebyly otřeseny, když minulé události pochopili.

   Vystřízlivělí a poučení Mintakané se srdečně loučí s Picardem. Jejich racionalita a logické myšlení nebyly otřeseny, když minulé události pochopili.

 • V kostce

  Hvězdné datum:

  43173

  Označení:
  3x04, #52
  Český název:
  Kdo pozoruje pozorovatele?
  Premiéra:
  16. 10. 1989
  Autor:
  Manning Richard, Beimler Hans
  Režie:
  Wiemer Robert
  Hodnocení:

  72 % (28 hlasů, Trekkies.cz)

  divider
  Hrají:
  Dále hrají:
  • Ray Wise (Liko)
  • Kathryn Leigh Scott (Nuria)
  • ad.
 • Reference

  druhy
  Mintakané
  hry a sporty
  Lukostřelba
  planety
  Mintaka III
  postavy
  základny a kolonie
  Mintaka III
 • Zajímavosti

  Hostující herci

  • Ray Wise (Liko) hrál také Arturise v epizodě VOY Hope and Fear. Viděli jsme ho také jako Lelanda Palmera v Twin Peaks.
  • Kathryn Leigh Scott (Nuria) hostovala např. v seriálech Magnum, A-Team nebo Profesionálové z CI5.
  • James Greene (dr. Barron) hrál také Korala v epizodě DS9 The Reckoning a muže beze jména v epizodě VOY 11:59. Hostoval např. v seriálu Quantum Leap, který je pro fanoušky Star Treku zajímavý tím, že jeho hlavní postavu ztělesnil Scott Bakula, představitel kpt. Jonathana Archera ze seriálu Enterprise, a známe ho jako strýčka Moodriho ze seriálu Alien Nation (Lebkouni).

  Režiséři

  • Robert Wiemer režiroval také několik epizod DS9 a podílel se také na seriálu Seaquest (Strážce moře).
divider <<< The Survivors The Bonding >>>

© 2000–2023 Webdesign: Samuel David Thorn, CZ Kontinuum Star Trek fan klub; Pozadí: Simply Pastel Night Sky by Ali Ries (Casperium)