lcars
logo
divider <<< Someone to Watch over Me Relativity >>> divider

11:59

 • Základní informace

  Synopse

  Během posledních hodin roku 2000 musí předek kapitána Janewayové, Shannon O'Donnellová, přesvědčit vlastníka posledního pozemku, který brání výstavbě Brány tisíciletí, aby stavbu umožnil.

  Galerie

  Neelixův zájem o dějiny Země vyvolal vlnu vzpomínání a pátrání. Na stavbě Brány tisíciletí na Zemi po roce 2001 se podílela i Shannon O'Donnellová, kapitánův předek.

  Neelixův zájem o dějiny Země vyvolal vlnu vzpomínání a pátrání. Na stavbě Brány tisíciletí na Zemi po roce 2001 se podílela i Shannon O'Donnellová, kapitánův předek.

  Shannon vypovědělo auto v Portage Creek čtyři dny před koncem tisíciletí. Seznámila se s místním knihkupcem Janewayem, který už jako jediný bránil stavbě Brány.

  Shannon vypovědělo auto v Portage Creek čtyři dny před koncem tisíciletí. Seznámila se s místním knihkupcem Janewayem, který už jako jediný bránil stavbě Brány.

  Městečko bylo v centru pozornosti médií. Henry Janeway měl lhůtu do příchodu nového tisíciletí, potom by investor přešel na jinou lokalitu.

  Městečko bylo v centru pozornosti médií. Henry Janeway měl lhůtu do příchodu nového tisíciletí, potom by investor přešel na jinou lokalitu.

  Shannon, která neuspěla při astronautickém tréninku u NASA, oslovil zástupce investora a nabídl jí práci, pokud Janewaye přesvědčí, aby ustoupil.

  Shannon, která neuspěla při astronautickém tréninku u NASA, oslovil zástupce investora a nabídl jí práci, pokud Janewaye přesvědčí, aby ustoupil.

  Shannon práci potřebovala, ale přemlouvala Henryho z upřímného přesvědčení, ale marně. Sice se vzájemně zamilovali, ale ze svého přesvědčení nehodlali slevit.

  Shannon práci potřebovala, ale přemlouvala Henryho z upřímného přesvědčení, ale marně. Sice se vzájemně zamilovali, ale ze svého přesvědčení nehodlali slevit.

  Když bylo jasné, že Henry neustoupí, rozhodla se Shannon odjet. Henryho syn Jason ji marně přemlouval, aby s nimi zůstala.

  Když bylo jasné, že Henry neustoupí, rozhodla se Shannon odjet. Henryho syn Jason ji marně přemlouval, aby s nimi zůstala.

  Po pár mílích se ale vrátila a naposledy to zkusila. Slíbila, že se přestane toulat a že zůstane, a Henry uznal, že si bude moci otevřít nové knihkupectví v Bráně tisíciletí.

  Po pár mílích se ale vrátila a naposledy to zkusila. Slíbila, že se přestane toulat a že zůstane, a Henry uznal, že si bude moci otevřít nové knihkupectví v Bráně tisíciletí.

  Vteřinu před půlnocí, kdy vypršela lhůta, vyšel Henry ze svého domu. Stavbě Brány tisíciletí už nic nestálo v cestě. Shannon se za Henryho vdala a pracovala na projektu jako konzultant.

  Vteřinu před půlnocí, kdy vypršela lhůta, vyšel Henry ze svého domu. Stavbě Brány tisíciletí už nic nestálo v cestě. Shannon se za Henryho vdala a pracovala na projektu jako konzultant.

  Kapitána zklamalo, když pátrání v databázích ukázalo, že legendární Shannon Janewayová nedokázala tolik, jak se v rodině tradovalo. Posádka jí ale pomohla se přes to přenést.

  Kapitána zklamalo, když pátrání v databázích ukázalo, že legendární Shannon Janewayová nedokázala tolik, jak se v rodině tradovalo. Posádka jí ale pomohla se přes to přenést.

  Dostala neznámou fotografii staré Shannon s rodinou, kterou Neelix vykutal ve ferengské databázi.

  Dostala neznámou fotografii staré Shannon s rodinou, kterou Neelix vykutal ve ferengské databázi.

 • V kostce

  Označení:
  5x23, #117
  Český název:
  Minuta před půlnocí
  Premiéra:
  5. 5. 1999
  Autor:
  Brannon Braga & Joe Menosky
  Režie:
  Livingston David
  Hodnocení:

  3,6/5 (18 hlasů, Trekkies.cz)

  divider
  Hrají:
  Dále hrají:
  • Kevin Tighe (Henry)
  • Bradley Pierce (Jason)
  • John Carroll Lynch (Moss)
  • Christopher Curry (řidič)
  • James Greene (kolemjdoucí)
  • Kristina Hayes (reportérka)
  • ad.
 • Reference

  hry a sporty
  Americký fotbal
  postavy
  Collinsová Marci, Hansen Sven "Buttercup", Jack (VOY), Janeway Henry, Janeway Jason, Kieran, Martha, McMillanová, Moss Gerald, O'Donnellová-Janewayová Shannon, Odysseus, Pat, Zeus
  civilizace a kultura
  Brána tisíciletí
 • Zajímavosti

  Star Trek

  • Na sobě nezávislých projektů Millennium Gate bylo ke konci druhého tisíciletí několik. Asi nejznámější Millennium Gate byla otevřena 1. 8. 2002 v čínské čtvrti v kanadském Vancouveru.
  • V epizodě zmíněná Millennium Gate však byla postavena v Portage Creeku v Indianě. Představovala první soběstačné městské prostředí a stala se modelem pro kolonie na Marsu.

  Hostující herci

  • Bradley Pierce (Jason Janeway) hrál například Petera Shepherda ve filmu Jumanji nebo nebo Petera Lendera ve filmu Pidilidi.
  • Johna Carrolla Lynche (Moss) jsme mohli vidět například ve filmech 60 sekund, Mercury nebo Sopka.
  • James Greene (kolemjdoucí) hrál také dr. Barrona v epizodě TNG Who Watches the Watchers? a  Korala v epizodě DS9 The Reckoning. Hostoval např. v seriálu Quantum Leap, který je pro fanoušky Star Treku zajímavý tím, že jeho hlavní postavu ztělesnil Scott Bakula, představitel kpt. Jonathana Archera ze seriálu Enterprise, a známe ho jako strýčka Moodriho ze seriálu Alien Nation (Lebkouni).

  Režiséři

  • David Livingston je dalším z významných režisérů žánru sci-fi. Režíroval celou řadu epizod TNG, DS9 i VOY, v poslední natáčí také pro ENT. Kromě toho režíroval také jednotlivé epizody seriálů Sliders (Cesta do neznáma) nebo Seven Days (Sedm dní), na němž se podílel také jako producent.
divider <<< Someone to Watch over Me Relativity >>>

© 2000–2020 Webdesign: Samuel David Thorn, CZ Kontinuum Star Trek fan klub; Pozadí: Simply Pastel Night Sky by Ali Ries