lcars
logo
divider
# A B C D E F G H Ch I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z
<<< Ligoňanský souboj Lyžování >>> divider

Lukostřelba

Anglicky:
Archery
Potvrzený původ:
pozemský, mintakanský
Výskyt:
TNG Who Watches the Watchers?

Popis

Luk a šíp je zřejmě první sofistikovaná zbraň, kterou si vyrobí humanoidní rasa, která má přístup ke dřevu, jako loveckou a bojovou zbraň. Na Zemi se jeho stáří odhaduje na 50.000 let. Lukostřelba je dnes sportovní odvětví, jeden z olympijských sportů.

Tuvok po své službě na USS Excelsior kapitána Sulu, když opustil Hvězdnou flotilu, vyučoval lukostřelbu a další bojová umění na Vulkanském institutu obranných umění (viz epizoda VOY Basics).

Roku 2366 pronásledoval člena antropologického týmu provádějícího sledování Mintakanů lovec Hali s lukem a šípem a vesničan Liko dokonce dostal povolení zastřelit tímto způsobem kapitána Picarda, aby prokázal, že je smrtelný, a aby tak byla zažehnána hrozba návratu Mintakanů k náboženství (viz epizoda TNG Who Watches The Watchers?).

Roku 2372 použila posádka USS Voyager luk a šíp v boji o přežití na vulkanicky aktivní planetě s primitivními obyvateli, na níž ji vysadil Maje Culluh. Kromě toho se jím Chakotay pokusil rozdělat oheň, jak to dělají primitivní populace (viz epizoda VOY Basics).

Obrázky

lukostřelba
lukostřelba
lukostřelba
lukostřelba
lukostřelba
lukostřelba
jiné použití luku
jiné použití luku
divider <<< Ligoňanský souboj Lyžování >>>
# A B C D E F G H Ch I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z
divider

© 2000–2020 Webdesign: Samuel David Thorn, CZ Kontinuum Star Trek fan klub; Pozadí: Simply Pastel Night Sky by Ali Ries