lcars
logo
<<< Wrongs Darker than Death or Night In the Pale Moonlight >>>

Inquisition

 • Základní informace

  Synopse

  Na Deep Space Nine přiletěl Sloan, důstojník Vnitřních záležitostí, s tím, že dochází k úniku informací, za nějž je zodpovědný některý z důstojníků. Po řadě vyslýchá všechny vyšší důstojníky a Bashirovi sděluje, že v době, kdy byl v dominionském zajetí (viz epizoda DS9 In Purgatory's Shadow), využil Dominion jeho genetického zdokonalení (viz epizoda DS9 Dr. Bashir, I Presume) a zmanipuloval jeho mysl tak, že nyní pracuje jako špeh Dominionu. Siskovi připomíná, že Bashir před nedávnou dobou navrhoval, aby se Federace vzdala (viz epizoda DS9 Statistical Probabilities), a že lhal ohledně svého genetického zdokonalení. Sloan ho pak chce převézt na jinou základnu k výslechu, vtom je ale Bashir přenesen na cardassianskou loď, kde ho Weyoun přesvědčuje o stejné teorii. Bashir si domýšlí, že Sloan a Weyoun musí být spolčeni. Z lodi ho zachrání Kira a Worf v Defiantu. Na stanici se ukáže, že to celé byla série testů v simulátoru, uspořádaných Sekcí 31, tajným oddělením Zpravodajské služby Flotily, testů, kterými Bashir úspěšně prošel. Sloan ho vybízí, aby do ní vstoupil, a Bashir s hrůzou odmítá. Sisko mu však říká, že Sloan se tak snadno nevzdá a že bude dobře, když se k Sekci 31 přidá jako Siskův špeh.

  Galerie

  O'Brien si opět vykloubil rameno na kajaku. Bashir má naspěch, ráno odlétá na lékařskou konferenci.

  O'Brien si opět vykloubil rameno na kajaku. Bashir má naspěch, ráno odlétá na lékařskou konferenci.

  Zdálo se mu, že spal jen chvíli. Všichni důstojníci mají přijít na ops. Je tam Sloan z vnitřních záležitostí. Někdo ze stanice údajně poskytuje informace Dominionu a on bude vyšetřovat.

  Zdálo se mu, že spal jen chvíli. Všichni důstojníci mají přijít na ops. Je tam Sloan z vnitřních záležitostí. Někdo ze stanice údajně poskytuje informace Dominionu a on bude vyšetřovat.

  Výslech zpočátku probíhá přátelsky, brzy je ale z Bashira hlavní podezřelý. Sympatizoval s Jem'Hadary, byl v dominionském zajetí a vylepšeným poskytl tajné informace o Federaci.

  Výslech zpočátku probíhá přátelsky, brzy je ale z Bashira hlavní podezřelý. Sympatizoval s Jem'Hadary, byl v dominionském zajetí a vylepšeným poskytl tajné informace o Federaci.

  Krátce nato je zatčen a v poutech veden do vězení.

  Krátce nato je zatčen a v poutech veden do vězení.

  Kapitán Sisko stojí plně za ním. Vytáhl na Sloana vyšší šarži a vymínil si neomezené návštěvy a přítomnost při dalších výsleších.

  Kapitán Sisko stojí plně za ním. Vytáhl na Sloana vyšší šarži a vymínil si neomezené návštěvy a přítomnost při dalších výsleších.

  Sloan ale také zná cestičky. Bashir má být převezen na hvězdnou základnu 53, vyslýchán, souzen, odsouzen za velezradu a strávit zbytek života ve vězení. Někdo ho ale odtransportuje…

  Sloan ale také zná cestičky. Bashir má být převezen na hvězdnou základnu 53, vyslýchán, souzen, odsouzen za velezradu a strávit zbytek života ve vězení. Někdo ho ale odtransportuje…

  Ocitá se na Weyounově lodi. Ten se ho rovněž snaží přesvědčit, že spolupracuje s Dominionem a potom vždy vzpomínku potlačí. Je to tatáž lež a Bashir z toho usoudil, že kolaborant je Sloan.

  Ocitá se na Weyounově lodi. Ten se ho rovněž snaží přesvědčit, že spolupracuje s Dominionem a potom vždy vzpomínku potlačí. Je to tatáž lež a Bashir z toho usoudil, že kolaborant je Sloan.

  Dřív, než se něčeho doberou, transportují se na loď Worf a Kira z Defiantu a podaří se jim Bashira unést. Ten je šťastný, že je mezi svými,…

  Dřív, než se něčeho doberou, transportují se na loď Worf a Kira z Defiantu a podaří se jim Bashira unést. Ten je šťastný, že je mezi svými,…

  …ti se ale chovají podivně. Všichni věří, že je vinen. Vše se vyjasní, až když Bashir vidí, že O'Brienovo včera vykloubené rameno je naprosto v pořádku. To, co prožívá, není skutečné.

  …ti se ale chovají podivně. Všichni věří, že je vinen. Vše se vyjasní, až když Bashir vidí, že O'Brienovo včera vykloubené rameno je naprosto v pořádku. To, co prožívá, není skutečné.

  A opravdu: simulace mizí a doktorovi je jasné, že byl unesen v noci před odletem na konferenci. Celou dobu měl také implantát, který zaznamenával neuroelektrické reakce jeho mozku.

  A opravdu: simulace mizí a doktorovi je jasné, že byl unesen v noci před odletem na konferenci. Celou dobu měl také implantát, který zaznamenával neuroelektrické reakce jeho mozku.

  Sloan se ujistil o jeno naprosté loajálnosti a sděluje mu, že si přeje, aby se stal spolupracovníkem Sekce 31. Bashir o ní nikdy neslyšel a rezolutně odmítá.

  Sloan se ujistil o jeno naprosté loajálnosti a sděluje mu, že si přeje, aby se stal spolupracovníkem Sekce 31. Bashir o ní nikdy neslyšel a rezolutně odmítá.

  Když po návratu na stanici vše vypoví, je zmaten i Sisko. Existenci Sekce 31 velitelství Flotily nepotvrdilo, ale ani nepopřelo. Sisko radí, aby Bashir spolupracoval, až ho Sloan kontaktuje.

  Když po návratu na stanici vše vypoví, je zmaten i Sisko. Existenci Sekce 31 velitelství Flotily nepotvrdilo, ale ani nepopřelo. Sisko radí, aby Bashir spolupracoval, až ho Sloan kontaktuje.

 • V kostce

  Označení:
  6x18, #142
  Český název:
  Inkvizice
  Premiéra:
  8. 4. 1998
  Autor:
  Thompson Bradley a Weddle David
  Režie:
  Dorn Michael
  Hodnocení:

  3,8/5 (13 hlasů, Trekkies.cz)

  Hrají:
  Dále hrájí:
  • William Sadler (Sloan)
  • Jeffrey Combs (Weyoun)
  • Samantha Mudd (Chandlerová)
  • ad.
 • Reference

  postavy
  Bandeeová, Chandlerová, Kagan, O'Brien Miles Edward, Sloan Luther
  základny a kolonie
  Hvězdná základna 53
  politika (státy, vlády, strany, frakce, odboj, ambasády…)
  Oddělení vnitřních záležitostí Hvězdné flotily (Federace)
  jídla, nápoje, koření a pochutiny
  Čajové koláčky s máslem
 • Zajímavosti

  Star Trek

  • Variace na Kafkův Proces s Bashirem v hlavní roli.
  • Seznamujeme se s tajnou službou Hvězdné flotily, Sekcí 31, jejíž existence je z oficiálních míst popírána.

  Vývoj postav

  Hostující herci

  • Williama Sadlera (agent Sloane) známe zejména jako plukovníka Stewarta, vůdce teroristů, z filmu Smrtonosná past 2 nebo jako šerifa Jima Valeniho ze seriálu Roswell. Viděli jsme ho také jako Vernona Trenta ve filmu Těžko ho zabít nebo jako Haywooda ve Vykoupení z věznice Shawshank.
  • Jeffrey Combs (Weyoun) hrál také Tirona v epizodě DS9 Meridian. V seriálu DS9 vytvořil ještě postavu ferengského likvidátora Brunta. Hrál také Penka v epizodě VOY Tsunkatse a nejnověji Andoriana Shrana v epizodách ENT The Andorian Incident a Shadows of P'Jem a také Ferenga Krema v epizodě ENT Acquisition. Hostoval např. v seriálech Hunter nebo Babylon 5.

  Režiséři

  • Michael Dorn, představitel Worfa, režíroval pro DS9 celkem tři epizody. Před nedávnem se zapojil jako režisér také do ENT epizodou Two Days and Two Nights.
<<< Wrongs Darker than Death or Night In the Pale Moonlight >>>

© 2000–2019 Webdesign: Samuel David Thorn, CZ Kontinuum Star Trek fan klub; Pozadí: Simply Pastel Night Sky by Ali Ries