lcars
logo

DS9 6x18

Inquisition

Inkvizice

 • Základní informace

  Synopse

  Na Deep Space Nine přiletěl Sloan, důstojník Vnitřních záležitostí, s tím, že dochází k úniku informací, za nějž je zodpovědný některý z důstojníků. Po řadě vyslýchá všechny vyšší důstojníky a Bashirovi sděluje, že v době, kdy byl v dominionském zajetí (viz epizoda DS9 In Purgatory's Shadow), využil Dominion jeho genetického zdokonalení (viz epizoda DS9 Dr. Bashir, I Presume) a zmanipuloval jeho mysl tak, že nyní pracuje jako špeh Dominionu. Siskovi připomíná, že Bashir před nedávnou dobou navrhoval, aby se Federace vzdala (viz epizoda DS9 Statistical Probabilities), a že lhal ohledně svého genetického zdokonalení. Sloan ho pak chce převézt na jinou základnu k výslechu, vtom je ale Bashir přenesen na cardassianskou loď, kde ho Weyoun přesvědčuje o stejné teorii. Bashir si domýšlí, že Sloan a Weyoun musí být spolčeni. Z lodi ho zachrání Kira a Worf v Defiantu. Na stanici se ukáže, že to celé byla série testů v simulátoru, uspořádaných Sekcí 31, tajným oddělením Zpravodajské služby Flotily, testů, kterými Bashir úspěšně prošel. Sloan ho vybízí, aby do ní vstoupil, a Bashir s hrůzou odmítá. Sisko mu však říká, že Sloan se tak snadno nevzdá a že bude dobře, když se k Sekci 31 přidá jako Siskův špeh.

  Galerie

  • O'Brien si opět vykloubil rameno na kajaku. Bashir má naspěch, ráno odlétá na lékařskou konferenci.

   O'Brien si opět vykloubil rameno na kajaku. Bashir má naspěch, ráno odlétá na lékařskou konferenci.

  • Zdálo se mu, že spal jen chvíli. Všichni důstojníci mají přijít na ops. Je tam Sloan z vnitřních záležitostí. Někdo ze stanice údajně poskytuje informace Dominionu a on bude vyšetřovat.

   Zdálo se mu, že spal jen chvíli. Všichni důstojníci mají přijít na ops. Je tam Sloan z vnitřních záležitostí. Někdo ze stanice údajně poskytuje informace Dominionu a on bude vyšetřovat.

  • Výslech zpočátku probíhá přátelsky, brzy je ale z Bashira hlavní podezřelý. Sympatizoval s Jem'Hadary, byl v dominionském zajetí a vylepšeným poskytl tajné informace o Federaci.

   Výslech zpočátku probíhá přátelsky, brzy je ale z Bashira hlavní podezřelý. Sympatizoval s Jem'Hadary, byl v dominionském zajetí a vylepšeným poskytl tajné informace o Federaci.

  • Krátce nato je zatčen a v poutech veden do vězení.

   Krátce nato je zatčen a v poutech veden do vězení.

  • Kapitán Sisko stojí plně za ním. Vytáhl na Sloana vyšší šarži a vymínil si neomezené návštěvy a přítomnost při dalších výsleších.

   Kapitán Sisko stojí plně za ním. Vytáhl na Sloana vyšší šarži a vymínil si neomezené návštěvy a přítomnost při dalších výsleších.

  • Sloan ale také zná cestičky. Bashir má být převezen na hvězdnou základnu 53, vyslýchán, souzen, odsouzen za velezradu a strávit zbytek života ve vězení. Někdo ho ale odtransportuje…

   Sloan ale také zná cestičky. Bashir má být převezen na hvězdnou základnu 53, vyslýchán, souzen, odsouzen za velezradu a strávit zbytek života ve vězení. Někdo ho ale odtransportuje…

  • Ocitá se na Weyounově lodi. Ten se ho rovněž snaží přesvědčit, že spolupracuje s Dominionem a potom vždy vzpomínku potlačí. Je to tatáž lež a Bashir z toho usoudil, že kolaborant je Sloan.

   Ocitá se na Weyounově lodi. Ten se ho rovněž snaží přesvědčit, že spolupracuje s Dominionem a potom vždy vzpomínku potlačí. Je to tatáž lež a Bashir z toho usoudil, že kolaborant je Sloan.

  • Dřív, než se něčeho doberou, transportují se na loď Worf a Kira z Defiantu a podaří se jim Bashira unést. Ten je šťastný, že je mezi svými,…

   Dřív, než se něčeho doberou, transportují se na loď Worf a Kira z Defiantu a podaří se jim Bashira unést. Ten je šťastný, že je mezi svými,…

  • …ti se ale chovají podivně. Všichni věří, že je vinen. Vše se vyjasní, až když Bashir vidí, že O'Brienovo včera vykloubené rameno je naprosto v pořádku. To, co prožívá, není skutečné.

   …ti se ale chovají podivně. Všichni věří, že je vinen. Vše se vyjasní, až když Bashir vidí, že O'Brienovo včera vykloubené rameno je naprosto v pořádku. To, co prožívá, není skutečné.

  • A opravdu: simulace mizí a doktorovi je jasné, že byl unesen v noci před odletem na konferenci. Celou dobu měl také implantát, který zaznamenával neuroelektrické reakce jeho mozku.

   A opravdu: simulace mizí a doktorovi je jasné, že byl unesen v noci před odletem na konferenci. Celou dobu měl také implantát, který zaznamenával neuroelektrické reakce jeho mozku.

  • Sloan se ujistil o jeno naprosté loajálnosti a sděluje mu, že si přeje, aby se stal spolupracovníkem Sekce 31. Bashir o ní nikdy neslyšel a rezolutně odmítá.

   Sloan se ujistil o jeno naprosté loajálnosti a sděluje mu, že si přeje, aby se stal spolupracovníkem Sekce 31. Bashir o ní nikdy neslyšel a rezolutně odmítá.

  • Když po návratu na stanici vše vypoví, je zmaten i Sisko. Existenci Sekce 31 velitelství Flotily nepotvrdilo, ale ani nepopřelo. Sisko radí, aby Bashir spolupracoval, až ho Sloan kontaktuje.

   Když po návratu na stanici vše vypoví, je zmaten i Sisko. Existenci Sekce 31 velitelství Flotily nepotvrdilo, ale ani nepopřelo. Sisko radí, aby Bashir spolupracoval, až ho Sloan kontaktuje.

 • V kostce

  Označení:
  6x18, #142
  Český název:
  Inkvizice
  Premiéra:
  8. 4. 1998
  Autor:
  Thompson Bradley a Weddle David
  Režie:
  Dorn Michael
  Hodnocení:

  77 % (15 hlasů, Trekkies.cz)

  divider
  Hrají:
  Dále hrají:
  • William Sadler (Sloan)
  • Jeffrey Combs (Weyoun)
  • Samantha Mudd (Chandlerová)
  • ad.
 • Reference

  postavy
  základny a kolonie
  Hvězdná základna 53
  politika (státy, vlády, strany, frakce, odboj, ambasády…)
  Oddělení vnitřních záležitostí Hvězdné flotily (Federace)
  jídla, nápoje, koření a pochutiny
  Čajové koláčky s máslem
 • Zajímavosti

  Star Trek

  • Variace na Kafkův Proces s Bashirem v hlavní roli.
  • Seznamujeme se s tajnou službou Hvězdné flotily, Sekcí 31, jejíž existence je z oficiálních míst popírána.

  Vývoj postav

  Hostující herci

  • Williama Sadlera (agent Sloane) známe zejména jako plukovníka Stewarta, vůdce teroristů, z filmu Smrtonosná past 2 nebo jako šerifa Jima Valeniho ze seriálu Roswell. Viděli jsme ho také jako Vernona Trenta ve filmu Těžko ho zabít nebo jako Haywooda ve Vykoupení z věznice Shawshank.
  • Jeffrey Combs (Weyoun) hrál také Tirona v epizodě DS9 Meridian. V seriálu DS9 vytvořil ještě postavu ferengského likvidátora Brunta. Hrál také Penka v epizodě VOY Tsunkatse a nejnověji Andoriana Shrana v epizodách ENT The Andorian IncidentShadows of P'Jem a také Ferenga Krema v epizodě ENT Acquisition. Hostoval např. v seriálech Hunter nebo Babylon 5.

  Režiséři

  • Michael Dorn, představitel Worfa, režíroval pro DS9 celkem tři epizody. Před nedávnem se zapojil jako režisér také do ENT epizodou Two Days and Two Nights.
divider <<< Wrongs Darker than Death or Night In the Pale Moonlight >>>

© 2000–2024 Webdesign: Samuel David Thorn, CZ Kontinuum Star Trek fan klub; Pozadí: Simply Pastel Night Sky by Ali Ries (Casperium)