lcars
logo

DS9 6x19

In the Pale Moonlight

Za svitu luny

 • Základní informace

  Synopse

  Sisko dospívá k názoru, že pro porážku Cardassijsko-Dominionské aliance je nutné přesvědčit Romulany, kteří s Aliancí uzavřeli pakt o neútočení, aby se proti ní aktivně přidali na stranu Federace a Klingonské říše. Garak se nabídne, že získá z Cardassie důkazy o připravované invazi do Romulanské říše, které předloží romulanskému senátorovi Vreenakovi. Všichni, koho Garak kontaktoval a kdo byli ochotni mu pomoci, jsou však během jediné noci zabiti. Garak navrhuje, že s pomocí válečného zajatce Tolara vyrobí falešné důkazy, a Sisko souhlasí, protože je o úmyslu Dominionu zaútočit na Romulany přesvědčen. Garak, Sisko a Tolar vyrobí falešnou holografickou nahrávku schůzky Weyouna s Damarem, na níž plánují invazi, a předloží ji Vreenakovi, který přiletěl na stanici. Vreenak však podvrh odhalí a hrozí, že Siska znemožní před celým Alfa kvadrantem. Při odletu však jeho raketoplán exploduje, Vreenak zahyne a stopy vedou do Cardassie. Garak zuřivému Siskovi přiznává, že se obával, že Vreenak jejich podvod odhalí, a že mu dal na palubu bombu. Akce splnila svůj účel, Romulani oficiálně vyhlašují válku Dominionu a Cardassii a Sisko si přiznává, že dokáže žít s vědomím, že lhal a podváděl, když to splnilo svůj účel.

  Galerie

  • Každý pátek vyvěšují seznam válečných ztrát Federace. Siskovi je jasné, že pokud se nezapojí Romulani, je s Alfa kvadrantem zle, a rozhoduje se, že se o to postará.

   Každý pátek vyvěšují seznam válečných ztrát Federace. Siskovi je jasné, že pokud se nezapojí Romulani, je s Alfa kvadrantem zle, a rozhoduje se, že se o to postará.

  • Musí přesvědčit Romulany, že Dominion plánuje dobytí Romulanské říše. Logický kontakt je Garak. Ten nakonec slíbí, že se pokusí získat vojenské plány Dominionu a Cardassie.

   Musí přesvědčit Romulany, že Dominion plánuje dobytí Romulanské říše. Logický kontakt je Garak. Ten nakonec slíbí, že se pokusí získat vojenské plány Dominionu a Cardassie.

  • Když jsou všichni Garakovi známí během jediné noci zabiti, Sisko málem couvne. Pak ale přišla zpráva, že Dominion obsadil Betazed, a je mu zřejmé, že akce je nutná.

   Když jsou všichni Garakovi známí během jediné noci zabiti, Sisko málem couvne. Pak ale přišla zpráva, že Dominion obsadil Betazed, a je mu zřejmé, že akce je nutná.

  • Garak totiž navrhl, aby důkaz pro Romulany zfalšovali. Má se o to postarat Grathon Tolar, který čekal na popravu v klingonském vězení. Jeho dílo bude nahráno na originální cardassijský čip.

   Garak totiž navrhl, aby důkaz pro Romulany zfalšovali. Má se o to postarat Grathon Tolar, který čekal na popravu v klingonském vězení. Jeho dílo bude nahráno na originální cardassijský čip.

  • I získání čipu byl obtížné: Sisko musel podplatit Quarka a dát nezákonný rozkaz Bashirovi, aby poskytl biomimetický gel. Potom ale mají scénu, kde Weyoun plánuje útok na Romulany.

   I získání čipu byl obtížné: Sisko musel podplatit Quarka a dát nezákonný rozkaz Bashirovi, aby poskytl biomimetický gel. Potom ale mají scénu, kde Weyoun plánuje útok na Romulany.

  • Senátor Vreenak se na stanici zastavil cestou na jednání s Dominionem. Sisko mu přednesl situaci tak, že tohoto zastánce neutrality zviklal, a dokonce mu nabídl důkaz.

   Senátor Vreenak se na stanici zastavil cestou na jednání s Dominionem. Sisko mu přednesl situaci tak, že tohoto zastánce neutrality zviklal, a dokonce mu nabídl důkaz.

  • Vreenak shlédl Tolarovo dílo a dostává čip, aby mohl prozkoumat jeho autenticitu.

   Vreenak shlédl Tolarovo dílo a dostává čip, aby mohl prozkoumat jeho autenticitu.

  • Tolarova práce ale neprošla, Vreenak poznal, že je podvrh, a odlétá do Cardassie s tím, že Siska odhalí jako podvodníka celému kvadrantu. Po dvou dnech přišla zpráva, že jeho loď explodovala.

   Tolarova práce ale neprošla, Vreenak poznal, že je podvrh, a odlétá do Cardassie s tím, že Siska odhalí jako podvodníka celému kvadrantu. Po dvou dnech přišla zpráva, že jeho loď explodovala.

  • Siskovi je jasné, že je to Garakova práce. Garak tvrdí, že to jinak nešlo. Teď to vypadá, jako že Vreenak získal důkazy o zradě Dominionu, a proto že byl zabit.

   Siskovi je jasné, že je to Garakova práce. Garak tvrdí, že to jinak nešlo. Teď to vypadá, jako že Vreenak získal důkazy o zradě Dominionu, a proto že byl zabit.

  • Romulani opravdu okamžitě vyhlásili Dominionu válku. Sisko se vyzpovídal v osobním deníku a přiznal si, že s takovým hříchem může žít. Záznam potom vymazal.

   Romulani opravdu okamžitě vyhlásili Dominionu válku. Sisko se vyzpovídal v osobním deníku a přiznal si, že s takovým hříchem může žít. Záznam potom vymazal.

 • V kostce

  Hvězdné datum:

  51721.3

  Označení:
  6x19, #143
  Český název:
  Za svitu luny
  Premiéra:
  15. 4. 1998
  Autor:
  Fields Peter Allen
  Režie:
  Lobl Victor
  Hodnocení:

  97 % (22 hlasů, Trekkies.cz)

  divider
  Hrají:
  Dále hrají:
  • Andrew J. Robinson (Garak)
  • Jeffrey Combs (Weyoun)
  • Casey Biggs (Damar)
  • Howard Shangraw (Tolar)
  • ad.
 • Reference

  postavy
  základny a kolonie
  Soukara
  ozbrojené složky, armáda, policie...
  Desátá flotila
  jídla, nápoje, koření a pochutiny
  Kali-fal Whelanský bitter
 • Zajímavosti

  Star Trek

  • Jeden ze vzácných okamžiků ve Star Treku, kdy jednání důstojníků Flotily můžeme jen těžko schválit: jeden z hlavních hrdinů dospívá k názoru, že účel světí prostředky.

  Hostující herci

  • Jeffrey Combs (Weyoun) hrál také Tirona v epizodě DS9 Meridian. V seriálu DS9 vytvořil ještě postavu ferengského likvidátora Brunta. Hrál také Penka v epizodě VOY Tsunkatse a nejnověji Andoriana Shrana v epizodách ENT The Andorian IncidentShadows of P'Jem a také Ferenga Krema v epizodě ENT Acquisition. Hostoval např. v seriálech Hunter nebo Babylon 5.
  • Casey Biggs (Damar) hrál také dr. Wycoffa v epizodě DS9 Shadows and Symbols. Mohli jsme ho vidět v hostujících rolích např. v seriálech To je vražda, napsala, Akta X nebo Pohotovost.

  Režiséři

  • Victor Lobl režíroval jednotlivé epizody DS9 a také VOY.
divider <<< Inquisition His Way >>>

© 2000–2024 Webdesign: Samuel David Thorn, CZ Kontinuum Star Trek fan klub; Pozadí: Simply Pastel Night Sky by Ali Ries (Casperium)