lcars
logo
<<< Inquisition His Way >>>

In the Pale Moonlight

 • Základní informace

  Synopse

  Sisko dospívá k názoru, že pro porážku Cardassijsko-Dominionské aliance je nutné přesvědčit Romulany, kteří s Aliancí uzavřeli pakt o neútočení, aby se proti ní aktivně přidali na stranu Federace a Klingonské říše. Garak se nabídne, že získá z Cardassie důkazy o připravované invazi do Romulanské říše, které předloží romulanskému senátorovi Vreenakovi. Všichni, koho Garak kontaktoval a kdo byli ochotni mu pomoci, jsou však během jediné noci zabiti. Garak navrhuje, že s pomocí válečného zajatce Tolara vyrobí falešné důkazy, a Sisko souhlasí, protože je o úmyslu Dominionu zaútočit na Romulany přesvědčen. Garak, Sisko a Tolar vyrobí falešnou holografickou nahrávku schůzky Weyouna s Damarem, na níž plánují invazi, a předloží ji Vreenakovi, který přiletěl na stanici. Vreenak však podvrh odhalí a hrozí, že Siska znemožní před celým Alfa kvadrantem. Při odletu však jeho raketoplán exploduje, Vreenak zahyne a stopy vedou do Cardassie. Garak zuřivému Siskovi přiznává, že se obával, že Vreenak jejich podvod odhalí, a že mu dal na palubu bombu. Akce splnila svůj účel, Romulani oficiálně vyhlašují válku Dominionu a Cardassii a Sisko si přiznává, že dokáže žít s vědomím, že lhal a podváděl, když to splnilo svůj účel.

  Galerie

  Každý pátek vyvěšují seznam válečných ztrát Federace. Siskovi je jasné, že pokud se nezapojí Romulani, je s Alfa kvadrantem zle, a rozhoduje se, že se o to postará.

  Každý pátek vyvěšují seznam válečných ztrát Federace. Siskovi je jasné, že pokud se nezapojí Romulani, je s Alfa kvadrantem zle, a rozhoduje se, že se o to postará.

  Musí přesvědčit Romulany, že Dominion plánuje dobytí Romulanské říše. Logický kontakt je Garak. Ten nakonec slíbí, že se pokusí získat vojenské plány Dominionu a Cardassie.

  Musí přesvědčit Romulany, že Dominion plánuje dobytí Romulanské říše. Logický kontakt je Garak. Ten nakonec slíbí, že se pokusí získat vojenské plány Dominionu a Cardassie.

  Když jsou všichni Garakovi známí během jediné noci zabiti, Sisko málem couvne. Pak ale přišla zpráva, že Dominion obsadil Betazed, a je mu zřejmé, že akce je nutná.

  Když jsou všichni Garakovi známí během jediné noci zabiti, Sisko málem couvne. Pak ale přišla zpráva, že Dominion obsadil Betazed, a je mu zřejmé, že akce je nutná.

  Garak totiž navrhl, aby důkaz pro Romulany zfalšovali. Má se o to postarat Grathon Tolar, který čekal na popravu v klingonském vězení. Jeho dílo bude nahráno na originální cardassijský čip.

  Garak totiž navrhl, aby důkaz pro Romulany zfalšovali. Má se o to postarat Grathon Tolar, který čekal na popravu v klingonském vězení. Jeho dílo bude nahráno na originální cardassijský čip.

  I získání čipu byl obtížné: Sisko musel podplatit Quarka a dát nezákonný rozkaz Bashirovi, aby poskytl biomimetický gel. Potom ale mají scénu, kde Weyoun plánuje útok na Romulany.

  I získání čipu byl obtížné: Sisko musel podplatit Quarka a dát nezákonný rozkaz Bashirovi, aby poskytl biomimetický gel. Potom ale mají scénu, kde Weyoun plánuje útok na Romulany.

  Senátor Vreenak se na stanici zastavil cestou na jednání s Dominionem. Sisko mu přednesl situaci tak, že tohoto zastánce neutrality zviklal, a dokonce mu nabídl důkaz.

  Senátor Vreenak se na stanici zastavil cestou na jednání s Dominionem. Sisko mu přednesl situaci tak, že tohoto zastánce neutrality zviklal, a dokonce mu nabídl důkaz.

  Vreenak shlédl Tolarovo dílo a dostává čip, aby mohl prozkoumat jeho autenticitu.

  Vreenak shlédl Tolarovo dílo a dostává čip, aby mohl prozkoumat jeho autenticitu.

  Tolarova práce ale neprošla, Vreenak poznal, že je podvrh, a odlétá do Cardassie s tím, že Siska odhalí jako podvodníka celému kvadrantu. Po dvou dnech přišla zpráva, že jeho loď explodovala.

  Tolarova práce ale neprošla, Vreenak poznal, že je podvrh, a odlétá do Cardassie s tím, že Siska odhalí jako podvodníka celému kvadrantu. Po dvou dnech přišla zpráva, že jeho loď explodovala.

  Siskovi je jasné, že je to Garakova práce. Garak tvrdí, že to jinak nešlo. Teď to vypadá, jako že Vreenak získal důkazy o zradě Dominionu, a proto že byl zabit.

  Siskovi je jasné, že je to Garakova práce. Garak tvrdí, že to jinak nešlo. Teď to vypadá, jako že Vreenak získal důkazy o zradě Dominionu, a proto že byl zabit.

  Romulani opravdu okamžitě vyhlásili Dominionu válku. Sisko se vyzpovídal v osobním deníku a přiznal si, že s takovým hříchem může žít. Záznam potom vymazal.

  Romulani opravdu okamžitě vyhlásili Dominionu válku. Sisko se vyzpovídal v osobním deníku a přiznal si, že s takovým hříchem může žít. Záznam potom vymazal.

 • V kostce

  Hvězdné datum:

  51721.3

  Označení:
  6x19, #143
  Český název:
  Za svitu luny
  Premiéra:
  15. 4. 1998
  Autor:
  Fields Peter Allen
  Režie:
  Lobl Victor
  Hodnocení:

  4,9/5 (20 hlasů, Trekkies.cz)

  Hrají:
  Dále hrájí:
  • Andrew J. Robinson (Garak)
  • Jeffrey Combs (Weyoun)
  • Casey Biggs (Damar)
  • Howard Shangraw (Tolar)
  • ad.
 • Reference

  postavy
  Colius, Tatalia Maria, Tolar Grathon, Vreenak, Wongová Leslie
  základny a kolonie
  Soukara
  ozbrojené složky, armáda, policie...
  Desátá flotila
  jídla, nápoje, koření a pochutiny
  Kali-fal, Whelanský bitter
 • Zajímavosti

  Star Trek

  • Jeden ze vzácných okamžiků ve Star Treku, kdy jednání důstojníků Flotily můžeme jen těžko schválit: jeden z hlavních hrdinů dospívá k názoru, že účel světí prostředky.

  Hostující herci

  • Jeffrey Combs (Weyoun) hrál také Tirona v epizodě DS9 Meridian. V seriálu DS9 vytvořil ještě postavu ferengského likvidátora Brunta. Hrál také Penka v epizodě VOY Tsunkatse a nejnověji Andoriana Shrana v epizodách ENT The Andorian Incident a Shadows of P'Jem a také Ferenga Krema v epizodě ENT Acquisition. Hostoval např. v seriálech Hunter nebo Babylon 5.
  • Casey Biggs (Damar) hrál také dr. Wycoffa v epizodě DS9 Shadows and Symbols. Mohli jsme ho vidět v hostujících rolích např. v seriálech To je vražda, napsala, Akta X nebo Pohotovost.

  Režiséři

  • Victor Lobl režíroval jednotlivé epizody DS9 a také VOY.
<<< Inquisition His Way >>>

© 2000–2019 Webdesign: Samuel David Thorn, CZ Kontinuum Star Trek fan klub; Pozadí: Simply Pastel Night Sky by Ali Ries