lcars
logo
<<< For the Uniform By Inferno's Light >>>

In Purgatory's Shadow

 • Základní informace

  Synopse

  Garak rozluští kódovaný signál jako cardassianské volání o pomoc z Gama kvadrantu. S Worfem se vydává na pomoc, když ale chtějí do nitra území Dominionu cestovat mlhovinou, aby nebyli objeveni, narazí na flotilu více než 50 jem'hadarských lodí připravených k invazi do Alfa kvadrantu. Worf vyšle varování na Deep Space Nine a pak jsou on i Garak zatčeni a umístěni v internačním táboře. Tam se setkávají s Garakovým pravým otcem Enabranem Tainem, pravým generálem Martokem (viz epizoda DS9 Apocalypse Rising) a s dr. Bashirem, z čehož plyne, že Bashir na stanici je Měňavec. Na stanici zachytí Worfovo varování před invazí, a jelikož posily jsou daleko, rozhodne se Sisko uzavřít červí díru. Něco se však nepovede a do Alfa kvadrantu začíná proudit jem'hadarská flotila.

  Galerie

  Na stanici zachytili kódovaný cardassijský signál z Gama kvadrantu. Rozluštit ho dokázal pouze Garak, ten ale tvrdí, že to jsou jakési zprávy o pozorování planet.

  Na stanici zachytili kódovaný cardassijský signál z Gama kvadrantu. Rozluštit ho dokázal pouze Garak, ten ale tvrdí, že to jsou jakési zprávy o pozorování planet.

  Garak, který se velmi spřátelil s Torou Ziyal, to tvrdí také doktoru Bashirovi, ten mu ale nevěří a zabrání mu ukrást runabout.

  Garak, který se velmi spřátelil s Torou Ziyal, to tvrdí také doktoru Bashirovi, ten mu ale nevěří a zabrání mu ukrást runabout.

  Garak je přinucen říct, že to je signál od Enabrana Taina, který říká "žiju". Worf poletí s Garakem do Gama kvadrantu. Jadzia ho při loučení opět vyvedla z míry.

  Garak je přinucen říct, že to je signál od Enabrana Taina, který říká "žiju". Worf poletí s Garakem do Gama kvadrantu. Jadzia ho při loučení opět vyvedla z míry.

  Worf s Garakem se dostanou na hranici dominionského prostoru a chtějí proletět mlhovinou blíž. Mlhovina ale skrývá jem'hadarskou flotilu. Než jsou zajati, stihnou odvysílat varování před invazí.

  Worf s Garakem se dostanou na hranici dominionského prostoru a chtějí proletět mlhovinou blíž. Mlhovina ale skrývá jem'hadarskou flotilu. Než jsou zajati, stihnou odvysílat varování před invazí.

  Jsou odvezeni do internačního tábora 371, odkud není úniku. Atmosféra je pouze uvnitř dómu.

  Jsou odvezeni do internačního tábora 371, odkud není úniku. Atmosféra je pouze uvnitř dómu.

  V internačním táboře našli řadu známých: generála Martoka, o jehož únosu a výměně za Foundera se vědělo,…

  V internačním táboře našli řadu známých: generála Martoka, o jehož únosu a výměně za Foundera se vědělo,…

  …a překvapivě také doktora Bashira, a to pravého Bashira. Velmi znepokojivé je, že Bashir na stanici je Founder a že neexistuje způsob, jak Deep Space Nine varovat.

  …a překvapivě také doktora Bashira, a to pravého Bashira. Velmi znepokojivé je, že Bashir na stanici je Founder a že neexistuje způsob, jak Deep Space Nine varovat.

  Garak našel velmi nemocného Enabrana Taina. Přiměje ho, aby přiznal, že je jeho otec, pak ale Tain umírá. Garak prohlašuje, že vyřídil, co potřeboval, a že je čas najít způsob, jak se vrátit.

  Garak našel velmi nemocného Enabrana Taina. Přiměje ho, aby přiznal, že je jeho otec, pak ale Tain umírá. Garak prohlašuje, že vyřídil, co potřeboval, a že je čas najít způsob, jak se vrátit.

  Na stanici rozluštili varování a zkoušejí uzavřít červí díru před dominionskou flotilou i za tu cenu, že odříznou cestu Worfovi a Garakovi. Gravitonové paprsky ale někdo sabotoval,…

  Na stanici rozluštili varování a zkoušejí uzavřít červí díru před dominionskou flotilou i za tu cenu, že odříznou cestu Worfovi a Garakovi. Gravitonové paprsky ale někdo sabotoval,…

  …ty se hroutí a červí dírou začíná do Alfa kvadrantu proudit mohutná dominionská flotila.

  …ty se hroutí a červí dírou začíná do Alfa kvadrantu proudit mohutná dominionská flotila.

 • V kostce

  Označení:
  5x14, #112
  Český název:
  Před branami očistce
  Premiéra:
  10. 2. 1997
  Autor:
  Wolfe Robert Hewitt & Behr Ira Steven
  Režie:
  Beaumont Gabrielle
  Hodnocení:

  4,3/5 (15 hlasů, Trekkies.cz)

  Hrají:
  Dále hrájí:
  • Andrew J. Robinson (Garak)
  • Mark Alaimo (Dukat)
  • Melanie Smith (Zyial)
  • J. G. Hertzler (Martok)
  • Paul Dooley (Enabran Tain)
  • ad.
 • Reference

  lodě
  Maryland, Proxima, Sarajevo NCC-38529
  planety
  Meezan IV
  postavy
  Brun, Cara, Dukat, Ikat'ika, Memad, O'Brien Miles Edward, Rain Jennings dr., Surjak, Tain Enabran, Vorlem
  základny a kolonie
  Dominionský internační tábor 371
  politika (státy, vlády, strany, frakce, odboj, ambasády…)
  Bajorská zpravodajská služba
 • Zajímavosti

  Hostující herci

  • Dukatova dcera Ziyal již má třetí, a poslední představitelku, Melanii Smith. Před ní to byla Cyia Batten v epizodách Indiscretions a Return to Grace a Tracy Middendorf v epizodě For the Cause.
  • Melanie Smith (Tora Ziyal) známe jako Celii Morales ze seriálu Melrose Place nebo jako Rachel ze seriálu Seinfeld.
  • Paul Dooley (Enabran Tain) hostoval např. v seriálech Jsem do tebe blázen, ALF, Pohotovost nebo Once and Again (Druhá šance).
  • John Noah Hertzler (generál Martok) se v DS9 objevil už jako vulkanský kapitán USS. Saratoga. Kromě toho hrál také hirogenského lovce v epizodě VOY Tsunkatse. Pod jménem Garman Hertzler hrál také Laase v epizodě DS9 Chimera.
  • James Horan (Ikat'ika) hrál také dr. Jo'Brilla v epizodě TNG Suspicions, poručíka Barnabyho v epizodě TNG Descent, Tosina v epizodě VOY Fair Trade a humanoidní postavu v seriálu Enterprise.

  Režiséři

  • Gabrielle Beaumont je další kmenovou režisérkou Star Treku. Režírovala řadu epizod TNG a dále spolupracovala na seriálech jako Seaquest (Strážce moře), The Pretender (Chameleon) či M*A*S*H. Toto je její jediná epizoda v DS9.
<<< For the Uniform By Inferno's Light >>>

© 2000–2019 Webdesign: Samuel David Thorn, CZ Kontinuum Star Trek fan klub; Pozadí: Simply Pastel Night Sky by Ali Ries