lcars
logo

DS9 7x23

Extreme Measures

Extrémní opatření

 • Základní informace

  Synopse

  Kira přiváží umírajícího Oda na stanici. Odo ji posílá zpět na Cardassii, aby pomáhala povstalcům (viz epizoda DS9 When It Rains...). Bashirovi a Odovi se podaří přilákat na stanici Sloana, ředitele tajné Sekce 31, která zkonstruovala virus pustošící Foundery a která jediná zná na tuto nemoc lék (viz epizody DS9 When It Rains...Tacking into the Winnd). Sloan odmítá lék vyzradit, a když se ho Bashir pokusí vyslýchat s pomocí romulanské mentální sondy, aktivuje Sloan neurální zařízení, které má implantované v hlavě, a způsobí si fatální poškození mozku. Bashir zjišťuje, že Sloan do hodiny zemře, ale odmítá se vzdát. Sestrojí přístroj, který mu umožní vstoupit do Sloanovy mysli. O'Brien se obává, že by se jeho přítel také nemusel vrátit, a trvá na tom, že ho doprovodí. V Sloanově mysli se setkají s mnoha překážkami a nástrahami, nakonec se jim ale tajemství léku podaří získat a Sloanovu mysl opustit dřív, než Sloan zemře. Potom už Odo může dostat uzdravující injekci.

  Galerie

  • Odo se rapidně zhoršuje. Doktor pro něj nemůže vůbec nic udělat a odhaduje, že bude žít maximálně čtrnáct dní.

   Odo se rapidně zhoršuje. Doktor pro něj nemůže vůbec nic udělat a odhaduje, že bude žít maximálně čtrnáct dní.

  • Odo se rozloučil s Kirou a posílá ji za Damarem, který ji nutně potřebuje. Nepřeje si, aby ho viděla umírat. Kira nakonec poslechne a s Garakem odlétá.

   Odo se rozloučil s Kirou a posílá ji za Damarem, který ji nutně potřebuje. Nepřeje si, aby ho viděla umírat. Kira nakonec poslechne a s Garakem odlétá.

  • Bashirův a O'Brienův plán fungoval, na stanici se objevil Sloan. Bashir je na něj připraven, uzavře ho v zadržovacím poli, pak ho omráčí a dopraví na ošetřovnu.

   Bashirův a O'Brienův plán fungoval, na stanici se objevil Sloan. Bashir je na něj připraven, uzavře ho v zadržovacím poli, pak ho omráčí a dopraví na ošetřovnu.

  • Hodlají použít ilegální romulanskou mentální sondu, Sloan si ale aktivuje implantovaný depolarizační čip v mozku. Doktor ho na poslední chvíli udrží při životě, je ale v kómatu.

   Hodlají použít ilegální romulanskou mentální sondu, Sloan si ale aktivuje implantovaný depolarizační čip v mozku. Doktor ho na poslední chvíli udrží při životě, je ale v kómatu.

  • Julian a Miles se musí vydat do Sloanovy mysli, aby našli lék pro Oda. Mají na to necelou hodinu. Ocitnou se opět na stanici, kde je vítá podezřele vstřícný Sloan.

   Julian a Miles se musí vydat do Sloanovy mysli, aby našli lék pro Oda. Mají na to necelou hodinu. Ocitnou se opět na stanici, kde je vítá podezřele vstřícný Sloan.

  • Ten je nejprve zavede do místnosti, kde je shromážděna jeho rodina. Sloan se jim před smrtí omlouvá za všechnu bolest a trápení, které jim způsobil.

   Ten je nejprve zavede do místnosti, kde je shromážděna jeho rodina. Sloan se jim před smrtí omlouvá za všechnu bolest a trápení, které jim způsobil.

  • Dál se nedostane. Objeví se jiný Sloan, který prvního Sloana zastřelí a zmizí. Julian a Miles po něm pátrají v nekonečných chodbách a nespočtu místnostech, ale marně.

   Dál se nedostane. Objeví se jiný Sloan, který prvního Sloana zastřelí a zmizí. Julian a Miles po něm pátrají v nekonečných chodbách a nespočtu místnostech, ale marně.

  • Narazí na muže střežícího přístup ke Sloanovi a oba jsou zraněni phaserem. Než aby umřeli, rozhodnou se Sloanovu mysl opustit. Na ošetřovně je čeká Ezri a Sisko.

   Narazí na muže střežícího přístup ke Sloanovi a oba jsou zraněni phaserem. Než aby umřeli, rozhodnou se Sloanovu mysl opustit. Na ošetřovně je čeká Ezri a Sisko.

  • Julian pak otevřel rozečtenou knihu a zjistil, že nemá konec. Uvědomil si, že to je proto, že v jeho mysli ještě konec není a že tudíž stále ještě jsou zavřeni ve Sloanově mysli.

   Julian pak otevřel rozečtenou knihu a zjistil, že nemá konec. Uvědomil si, že to je proto, že v jeho mysli ještě konec není a že tudíž stále ještě jsou zavřeni ve Sloanově mysli.

  • Vrátí se stejnými dveřmi, kterými odešli, a v jedné z místností Sloana najdou. Nepořádek symbolizuje chaos v jeho mysli. Sloan se přesto snaží, aby jejich mysli umřely spolu s ním.

   Vrátí se stejnými dveřmi, kterými odešli, a v jedné z místností Sloana najdou. Nepořádek symbolizuje chaos v jeho mysli. Sloan se přesto snaží, aby jejich mysli umřely spolu s ním.

  • Předhodil Julianovi všechny záznamy o Sekci 31 a ten zapomene na to, že už mají moc málo času. Miles Juliana nakonec přiměje, aby tam všechno nechal a aby rychle s lékem odešli.

   Předhodil Julianovi všechny záznamy o Sekci 31 a ten zapomene na to, že už mají moc málo času. Miles Juliana nakonec přiměje, aby tam všechno nechal a aby rychle s lékem odešli.

  • Tentokrát se opravdu probudili, pouhé okamžiky před Sloanovou smrtí. Doktor hned vyrobil sérum a to Oda během chvilky vyléčilo.

   Tentokrát se opravdu probudili, pouhé okamžiky před Sloanovou smrtí. Doktor hned vyrobil sérum a to Oda během chvilky vyléčilo.

 • V kostce

  Hvězdné datum:

  52645.7

  Označení:
  7x23, #173
  Český název:
  Extrémní opatření
  Premiéra:
  19. 5. 1999
  Autor:
  Thompson Bradley a Weddle David
  Režie:
  Posey Steve
  Hodnocení:

  91 % (13 hlasů, Trekkies.cz)

  divider
  Hrají:
  Dále hrají:
  • Andrew J. Robinson (Garak)
  • William Sadler (Sloan)
  • ad.
 • Reference

  postavy
 • Zajímavosti

  Star Trek

  • Sedmá ze závěrečné devítidílné megaepizody.

  Vývoj postav

  Hostující herci

  • Williama Sadlera (agent Sloan) známe zejména jako plukovníka Stewarta, vůdce teroristů, z filmu Smrtonosná past 2 nebo jako šerifa Jima Valeniho ze seriálu Roswell. Viděli jsme ho také jako Vernona Trenta ve filmu Těžko ho zabít nebo jako Haywooda ve Vykoupení z věznice Shawshank.
divider <<< Tacking into the Wind The Dogs of War >>>

© 2000–2024 Webdesign: Samuel David Thorn, CZ Kontinuum Star Trek fan klub; Pozadí: Simply Pastel Night Sky by Ali Ries (Casperium)