lcars
logo
<<< Broken Link The Ship >>>

Apocalypse Rising

 • Základní informace

  Synopse

  Odo podezírá Gowrona, že je Měňavec (viz epizoda DS9 Broken Link). Federace je s Klingony ve válce (viz epizoda DS9 Broken Link), a tak se on, Sisko, Worf a O'Brien chirurgicky pozměněni na Klingony tajně dostávají na Dukatově dravci na Ty'Gokor s emitory, které mají Gowrona přinutit vrátit se do své původní podoby. Nastrčeným Měňavcem však není Gowron, nýbrž generál Martok.

  Galerie

  Kapitán Sisko a Jadzia se vrátili ze Země s plánem, jak odhalit falešného Gowrona-měňavce. Posádka Deep Space Nine má za úkol misi provést.

  Kapitán Sisko a Jadzia se vrátili ze Země s plánem, jak odhalit falešného Gowrona-měňavce. Posádka Deep Space Nine má za úkol misi provést.

  Bude-li vystaven čtyřem polaronovým emitorům zapnutým zároveň, přinutí ho to vrátit se do své původní beztvaré gelové formy.

  Bude-li vystaven čtyřem polaronovým emitorům zapnutým zároveň, přinutí ho to vrátit se do své původní beztvaré gelové formy.

  Kapitána, Oda a O'Briena přeměnil doktor Bashir na Klingony. Budou muset nepozorovaně proniknout na Ty'Gokor, planetu v srdci Klingonské říše, kam se Gowron dostaví.

  Kapitána, Oda a O'Briena přeměnil doktor Bashir na Klingony. Budou muset nepozorovaně proniknout na Ty'Gokor, planetu v srdci Klingonské říše, kam se Gowron dostaví.

  Doveze je tam Dukat se svým ukořistěným klingonským dravcem.

  Doveze je tam Dukat se svým ukořistěným klingonským dravcem.

  Cestou na Ty'Gokor dostávají přeměnění muži od Worfa trénink ve správném klingonském chování.

  Cestou na Ty'Gokor dostávají přeměnění muži od Worfa trénink ve správném klingonském chování.

  Ty'Gokor je opravdu dobře hlídán. Dukat se dostal dostatečně blízko, aby mohl čtveřici transportovat, a odlétá. Buď dostanou odvoz zpátky od Klingonů, nebo budou mrtví.

  Ty'Gokor je opravdu dobře hlídán. Dukat se dostal dostatečně blízko, aby mohl čtveřici transportovat, a odlétá. Buď dostanou odvoz zpátky od Klingonů, nebo budou mrtví.

  V hale je shromážděno mnoho Klingonů, kterým Gowron udělí Řád Bat'lethu. Přítomen je i generál Martok, kterému je Pahash, jinak O'Brien, velmi povědomý.

  V hale je shromážděno mnoho Klingonů, kterým Gowron udělí Řád Bat'lethu. Přítomen je i generál Martok, kterému je Pahash, jinak O'Brien, velmi povědomý.

  Než se jim podaří rozmístit polaronové emitory, jsou odhaleni a zatčeni.

  Než se jim podaří rozmístit polaronové emitory, jsou odhaleni a zatčeni.

  Z cely je vysvobodí generál Martok, který Gowrona údajně už několik měsíců podezírá. Emitory jsou zničené, tak nezbývá, než Gowrona zabít.

  Z cely je vysvobodí generál Martok, který Gowrona údajně už několik měsíců podezírá. Emitory jsou zničené, tak nezbývá, než Gowrona zabít.

  Worf Gowrona vyzval a bojuje s ním na život a na smrt. Martok zatím zabránil Odovi, aby se vrátil do haly, a Odo si uvědomuje, že měňavec není Gowron, nýbrž generál.

  Worf Gowrona vyzval a bojuje s ním na život a na smrt. Martok zatím zabránil Odovi, aby se vrátil do haly, a Odo si uvědomuje, že měňavec není Gowron, nýbrž generál.

  Worfa se podaří včas zastavit, než Gowrona zabije, a Martok pod střelbou z phaserů ztrácí tvar a je zabit. Plán Founderů na zabití Gowrona je zmařen.

  Worfa se podaří včas zastavit, než Gowrona zabije, a Martok pod střelbou z phaserů ztrácí tvar a je zabit. Plán Founderů na zabití Gowrona je zmařen.

  Gowron si uvědomil, jakou službu Federace Klingonské říši prokázala, a slibuje, že promluví s Radou o příměří.

  Gowron si uvědomil, jakou službu Federace Klingonské říši prokázala, a slibuje, že promluví s Radou o příměří.

 • V kostce

  Označení:
  5x01, #99
  Český název:
  Přichází apokalypsa
  Premiéra:
  30. 9. 1996
  Autor:
  Behr Ira Steven & Wolfe Robert Hewitt
  Režie:
  Conway James L.
  Hodnocení:

  4,6/5 (17 hlasů, Trekkies.cz)

  Hrají:
  Dále hrájí:
  • Marc Alaimo (Dukat)
  • Robert O'Reilly (Gowron)
  • J. G. Hertzler (Martok)
  • Casey Biggs (Damar)
  • ad.
 • Reference

  druhy
  Zora Pelové
  hry a sporty
  Wrestling
  postavy
  A'trom, Barot, Dukat, H'Ta, Huss, Kahmar, Kahmar, Kobor, Konjah, Laporin, O'Brien Miles Edward, Rurik Prokletý, T'Vis, Yndar
  civilizace a kultura
  Řád bat'lethu, Síň hrdinů
  ozbrojené složky, armáda, policie...
  Yan-Isleth
 • Zajímavosti

  Star Trek

  • Apokalypsa je jedna z knih Nového zákona. Obsahuje Zjevení sv. Jana, mystická a symbolická proroctví o budoucnosti církve a konci světa. Odtud pocházejí také čtyři apokalyptičtí jezdci symbolizující čtyři pohromy sesílané na lidstvo: válku, hlad, mor a smrt.
  • Máme možnost vidět Siska, O´Briena a Oda chirurgicky upravené na Klingony.

  Hostující herci

  • Marc Alaimo, představitel Gula Dukata, významné postavy celého seriálu Deep Space Nine, hrál již roli Badara N'D'D v epizodě TNG Lonely among Us, dále Gula Maceta v epizodě TNG The Wounded a Fredericka LaRouque v epizodě TNG Time's Arrow.
  • Robert O'Reilly (Gowron) si zahrál již postavu Scarface (Zjizvené tváře) v epizodě TNG Manhunt. Mimo Star Trek jsem ho mohli vidět hostovat v seriálech Knight Rider nebo MacGyver nebo např. ve filmu Maska.
  • Casey Biggs (Damar) hrál také dr. Wycoffa v epizodě DS9 Shadows and Symbols. Mohli jsme ho vidět v hostujících rolích např. v seriálech To je vražda, napsala, Akta X nebo Pohotovost.
  • John Noah Hertzler (generál Martok) se v DS9 objevil už jako vulkanský kapitán USS. Saratoga. Kromě toho hrál také hirogenského lovce v epizodě VOY Tsunkatse. Pod jménem Garman Hertzler hrál také Laase v epizodě DS9 Chimera.

  Režiséři

  • Režisér James L. Conway je jedním z kmenových režisérů Star Treku. Režíroval řadu epizod TNG, DS9 i VOY a také pilotní epizodu ENT Broken Bow.
<<< Broken Link The Ship >>>

© 2000–2019 Webdesign: Samuel David Thorn, CZ Kontinuum Star Trek fan klub; Pozadí: Simply Pastel Night Sky by Ali Ries