lcars
logo

DS9 4x14

Return to Grace

Návrat na výsluní

 • Základní informace

  Synopse

  Na žádost ministerského předsedy Shakaara se Kira chystá na cestu na jednu z cardassijských základen, kde má získat informace o Klingonech od tajného agenta Bajoru. K jejímu překvapení letí nákladní lodí, které velí Dukat zbavený své pozice proto, že se přiznal k dceři Ziyal a dovezl ji na Cardassii (viz epizoda DS9 Indiscretion). Dukat se Kiře svěřuje, že on i Tora Ziyal jsou nyní vyděděnci. Když doletí na základnu, zjistí, že na ni zaútočili Klingoni a že jsou všichni mrtvi. S pomocí Kiry nainstaluje na svou loď disruptor ze základny a rozhoduje se, že klingonskou loď zničí a vykoná tak čin, který mu umožní návrat na výsluní. Opravdu se mu podaří loď poškodit, avšak přetransportuje Klingony na svou loď, sebe a svou posádku na klingonskou loď a svou bývalou loď potom zničí i s klingonskou posádkou. Domnívá se, že jeho vláda bude vděčná, že veze klingonského dravce i s cennými informacemi, a je znechucen, když Cardassiané chtějí klingonský problém řešit diplomatickou cestou. Rozhoduje se, že bude proti Klingonům bojovat sám. Žádá Kiru, aby šla s ním, že po Cardassii bude Bajor dalším cílem Klingonů. Kira ale odmítá a bere s sebou na stanici Ziyal, s níž se spřátelila.

  Galerie

  • Kira se má zúčastnit jednání o společném postupu Bajoru a Cardassie proti Klingonům. Cardassijská populace je v takovém zdravotním stavu, že Kira musí dostat očkování.

   Kira se má zúčastnit jednání o společném postupu Bajoru a Cardassie proti Klingonům. Cardassijská populace je v takovém zdravotním stavu, že Kira musí dostat očkování.

  • Na Kormu ji má převézt nákladní loď, které velí Dukat. Toho kvůli dceři vydědila matka, opustila manželka a navíc byl i suspendován.

   Na Kormu ji má převézt nákladní loď, které velí Dukat. Toho kvůli dceři vydědila matka, opustila manželka a navíc byl i suspendován.

  • Dukatova dcera Ziyal je na palubě. Svého otce bezmezně miluje.

   Dukatova dcera Ziyal je na palubě. Svého otce bezmezně miluje.

  • Dukat svou loď Groumall spravuje jako vojenskou. Je frustrovaný, protože má ubohou výstroj.

   Dukat svou loď Groumall spravuje jako vojenskou. Je frustrovaný, protože má ubohou výstroj.

  • Když přiletí ke Kormě, je základna zničena a cardassijští i bajorští diplomaté mrtví. Klingonský dravec, který je za to zodpovědný, nepovažuje Dukatovu loď za hrozbu a prostě si odletí.

   Když přiletí ke Kormě, je základna zničena a cardassijští i bajorští diplomaté mrtví. Klingonský dravec, který je za to zodpovědný, nepovažuje Dukatovu loď za hrozbu a prostě si odletí.

  • Cardassiané s pomocí Kiry Groumall vyzbrojili disruptory základny a nyní na Klingony čekají u předpokládaného dalšího cíle. Chtějí je nalákat na zfalšovaný náklad dilithia.

   Cardassiané s pomocí Kiry Groumall vyzbrojili disruptory základny a nyní na Klingony čekají u předpokládaného dalšího cíle. Chtějí je nalákat na zfalšovaný náklad dilithia.

  • Jejich léčka vyjde. Kapitán K´Temang si nákladní loď hodlá přitáhnout do nákladového prostoru. Nečeká, že ho vážně poškodí, k čemuž ale dojde.

   Jejich léčka vyjde. Kapitán K´Temang si nákladní loď hodlá přitáhnout do nákladového prostoru. Nečeká, že ho vážně poškodí, k čemuž ale dojde.

  • I Dukatova loď je poškozena a Kira improvizuje. Spolu se všemi Cardassiany se přenese na klingonského dravce a celou klingonskou posádku transportuje na Groumall,…

   I Dukatova loď je poškozena a Kira improvizuje. Spolu se všemi Cardassiany se přenese na klingonského dravce a celou klingonskou posádku transportuje na Groumall,…

  • …kterou Dukat nemilosrdně zničí. Je nyní majitelem dravce, což mu pomohlo k získání staré funkce. Cardassiané chtějí s Klingony jednat, ale on se rozhoduje, že bude bojovat.

   …kterou Dukat nemilosrdně zničí. Je nyní majitelem dravce, což mu pomohlo k získání staré funkce. Cardassiané chtějí s Klingony jednat, ale on se rozhoduje, že bude bojovat.

  • Zve Kiru, aby se k němu přidala, ta ale odmítá. Ví, co takový život obnáší, a tak Dukata přesvědčí, aby Ziyal nechal s ní na Deep Space Nine.

   Zve Kiru, aby se k němu přidala, ta ale odmítá. Ví, co takový život obnáší, a tak Dukata přesvědčí, aby Ziyal nechal s ní na Deep Space Nine.

 • V kostce

  Označení:
  4x14, #86
  Český název:
  Návrat na výsluní
  Premiéra:
  5. 2. 1996
  Autor:
  Benko Tom
  Režie:
  West Jonathan
  Hodnocení:

  79 % (15 hlasů, Trekkies.cz)

  divider
  Hrají:
  Dále hrají:
  • Marc Alaimo (Gul Dukat)
  • Casey Biggs (Damar)
  • Cyia Batten (Ziyal)
  • ad.
 • Reference

  lodě
  Groumall
  planety
  Amleth Prime Korma Loval Rakal
  postavy
  základny a kolonie
  Amleth Prime Korma Loval Rakal
  ozbrojené složky, armáda, policie...
  Cardassijská vojenská akademie
  jídla, nápoje, koření a pochutiny
  Jarní víno
 • Zajímavosti

  Vývoj postav

  • Poprvé se setkáváme se spolupracovníkem Gula Dukata Damarem, který sehraje důležitou úlohu v budoucích událostech.

  Hostující herci

  • Casey Biggs (Damar) hrál také dr. Wycoffa v epizodě DS9 Shadows and Symbols. Mohli jsme ho vidět v hostujících rolích např. v seriálech To je vražda, napsala, Akta X nebo Pohotovost.
  • Cyia Batten hrála Ziyal také v epizodě DS9 Indiscretion. Později ji vystřídá Tracy Middendorf. Cyia Batten hrála také Irinu v epizodě VOY Drive.

  Režiséři

  • Kameraman a režisér Jonathan West režíroval kromě DS9 také několik epizod TNG.
divider <<< Crossfire Sons of Mogh >>>

© 2000–2024 Webdesign: Samuel David Thorn, CZ Kontinuum Star Trek fan klub; Pozadí: Simply Pastel Night Sky by Ali Ries (Casperium)