lcars
logo
divider <<< Crossfire Sons of Mogh >>> divider

Return to Grace

 • Základní informace

  Synopse

  Na žádost ministerského předsedy Shakaara se Kira chystá na cestu na jednu z cardassijských základen, kde má získat informace o Klingonech od tajného agenta Bajoru. K jejímu překvapení letí nákladní lodí, které velí Dukat zbavený své pozice proto, že se přiznal k dceři Ziyal a dovezl ji na Cardassii (viz epizoda DS9 Indiscretion). Dukat se Kiře svěřuje, že on i Tora Ziyal jsou nyní vyděděnci. Když doletí na základnu, zjistí, že na ni zaútočili Klingoni a že jsou všichni mrtvi. S pomocí Kiry nainstaluje na svou loď disruptor ze základny a rozhoduje se, že klingonskou loď zničí a vykoná tak čin, který mu umožní návrat na výsluní. Opravdu se mu podaří loď poškodit, avšak přetransportuje Klingony na svou loď, sebe a svou posádku na klingonskou loď a svou bývalou loď potom zničí i s klingonskou posádkou. Domnívá se, že jeho vláda bude vděčná, že veze klingonského dravce i s cennými informacemi, a je znechucen, když Cardassiané chtějí klingonský problém řešit diplomatickou cestou. Rozhoduje se, že bude proti Klingonům bojovat sám. Žádá Kiru, aby šla s ním, že po Cardassii bude Bajor dalším cílem Klingonů. Kira ale odmítá a bere s sebou na stanici Ziyal, s níž se spřátelila.

  Galerie

  Kira se má zúčastnit jednání o společném postupu Bajoru a Cardassie proti Klingonům. Cardassijská populace je v takovém zdravotním stavu, že Kira musí dostat očkování.

  Kira se má zúčastnit jednání o společném postupu Bajoru a Cardassie proti Klingonům. Cardassijská populace je v takovém zdravotním stavu, že Kira musí dostat očkování.

  Na Kormu ji má převézt nákladní loď, které velí Dukat. Toho kvůli dceři vydědila matka, opustila manželka a navíc byl i suspendován.

  Na Kormu ji má převézt nákladní loď, které velí Dukat. Toho kvůli dceři vydědila matka, opustila manželka a navíc byl i suspendován.

  Dukatova dcera Ziyal je na palubě. Svého otce bezmezně miluje.

  Dukatova dcera Ziyal je na palubě. Svého otce bezmezně miluje.

  Dukat svou loď Groumall spravuje jako vojenskou. Je frustrovaný, protože má ubohou výstroj.

  Dukat svou loď Groumall spravuje jako vojenskou. Je frustrovaný, protože má ubohou výstroj.

  Když přiletí ke Kormě, je základna zničena a cardassijští i bajorští diplomaté mrtví. Klingonský dravec, který je za to zodpovědný, nepovažuje Dukatovu loď za hrozbu a prostě si odletí.

  Když přiletí ke Kormě, je základna zničena a cardassijští i bajorští diplomaté mrtví. Klingonský dravec, který je za to zodpovědný, nepovažuje Dukatovu loď za hrozbu a prostě si odletí.

  Cardassiané s pomocí Kiry Groumall vyzbrojili disruptory základny a nyní na Klingony čekají u předpokládaného dalšího cíle. Chtějí je nalákat na zfalšovaný náklad dilithia.

  Cardassiané s pomocí Kiry Groumall vyzbrojili disruptory základny a nyní na Klingony čekají u předpokládaného dalšího cíle. Chtějí je nalákat na zfalšovaný náklad dilithia.

  Jejich léčka vyjde. Kapitán K´Temang si nákladní loď hodlá přitáhnout do nákladového prostoru. Nečeká, že ho vážně poškodí, k čemuž ale dojde.

  Jejich léčka vyjde. Kapitán K´Temang si nákladní loď hodlá přitáhnout do nákladového prostoru. Nečeká, že ho vážně poškodí, k čemuž ale dojde.

  I Dukatova loď je poškozena a Kira improvizuje. Spolu se všemi Cardassiany se přenese na klingonského dravce a celou klingonskou posádku transportuje na Groumall,…

  I Dukatova loď je poškozena a Kira improvizuje. Spolu se všemi Cardassiany se přenese na klingonského dravce a celou klingonskou posádku transportuje na Groumall,…

  …kterou Dukat nemilosrdně zničí. Je nyní majitelem dravce, což mu pomohlo k získání staré funkce. Cardassiané chtějí s Klingony jednat, ale on se rozhoduje, že bude bojovat.

  …kterou Dukat nemilosrdně zničí. Je nyní majitelem dravce, což mu pomohlo k získání staré funkce. Cardassiané chtějí s Klingony jednat, ale on se rozhoduje, že bude bojovat.

  Zve Kiru, aby se k němu přidala, ta ale odmítá. Ví, co takový život obnáší, a tak Dukata přesvědčí, aby Ziyal nechal s ní na Deep Space Nine.

  Zve Kiru, aby se k němu přidala, ta ale odmítá. Ví, co takový život obnáší, a tak Dukata přesvědčí, aby Ziyal nechal s ní na Deep Space Nine.

 • V kostce

  Označení:
  4x14, #86
  Český název:
  Návrat na výsluní
  Premiéra:
  5. 2. 1996
  Autor:
  Benko Tom
  Režie:
  West Jonathan
  Hodnocení:

  3,9/5 (15 hlasů, Trekkies.cz)

  divider
  Hrají:
  Dále hrájí:
  • Marc Alaimo (Gul Dukat)
  • Casey Biggs (Damar)
  • Cyia Batten (Ziyal)
  • ad.
 • Reference

  lodě
  Groumall
  planety
  Amleth Prime, Korma, Loval, Rakal
  postavy
  Dukat, K'Temang, Marratt, O'Brien Miles Edward, Shakaar Edon
  základny a kolonie
  Amleth Prime, Korma, Loval, Rakal
  ozbrojené složky, armáda, policie...
  Cardassijská vojenská akademie
  jídla, nápoje, koření a pochutiny
  Jarní víno
 • Zajímavosti

  Vývoj postav

  • Poprvé se setkáváme se spolupracovníkem Gula Dukata Damarem, který sehraje důležitou úlohu v budoucích událostech.

  Hostující herci

  • Casey Biggs (Damar) hrál také dr. Wycoffa v epizodě DS9 Shadows and Symbols. Mohli jsme ho vidět v hostujících rolích např. v seriálech To je vražda, napsala, Akta X nebo Pohotovost.
  • Cyia Batten hrála Ziyal také v epizodě DS9 Indiscretion. Později ji vystřídá Tracy Middendorf. Cyia Batten hrála také Irinu v epizodě VOY Drive.

  Režiséři

  • Kameraman a režisér Jonathan West režíroval kromě DS9 také několik epizod TNG.
divider <<< Crossfire Sons of Mogh >>>

© 2000–2020 Webdesign: Samuel David Thorn, CZ Kontinuum Star Trek fan klub; Pozadí: Simply Pastel Night Sky by Ali Ries