lcars
logo
<<< Paradise Lost Return to Grace >>>

Crossfire

 • Základní informace

  Synopse

  Na stanici přiletěl ministerský předseda bajoranské vlády Shakaar, dřívější velitel Kiry v odboji a její přítel (viz epizoda DS9 Shakaar, aby se zástupci Federace jednal o vstupu Bajoru do Federace. Odo se dozví, že "Pravá cesta", extremistická cardassijská skupina, plánuje Shakaara zavraždit. Odo si jako šéf bezpečnosti na stanici bere Shakaarovu ochranu osobně na starost a doprovází ministra na každém kroku. Je tak bezděčným svědkem rychle se vyvíjející lásky mezi Kirou a Shakaarem, což ho uvrhne do stavu žárlivosti, s níž si neumí poradit. Jelikož myslí na něco jiného, zaviní málem Shakaarovu smrt, a když pak Kira stráví se Shakaarem noc, zmocní se ho pro něj naprosto netypický záchvat zuřivosti. Činí rozhodnutí, že Kiru vypudí z mysli, zruší jejich pravidelné schůzky a snaží se přinutit své myšlenky vrátit se k povinnostem.

  Galerie

  Odo se připravuje na ranní návštěvu Kiry, s níž pravidelně probírá bezpečnostní situaci na stanici. Na Kiru čeká šálek raktajina, jak ho má ráda.

  Odo se připravuje na ranní návštěvu Kiry, s níž pravidelně probírá bezpečnostní situaci na stanici. Na Kiru čeká šálek raktajina, jak ho má ráda.

  Na jednání o přijetí Bajoru do Federace přiletěl ministerský předseda Shakaar. Jelikož cardassijští teroristé hrozí atentátem na něj, jsou bezpečnostní opatření silně zostřena.

  Na jednání o přijetí Bajoru do Federace přiletěl ministerský předseda Shakaar. Jelikož cardassijští teroristé hrozí atentátem na něj, jsou bezpečnostní opatření silně zostřena.

  Shakaar se nehodlá schovávat, a tak si Odo bere jeho ochranu osobně na starosti.

  Shakaar se nehodlá schovávat, a tak si Odo bere jeho ochranu osobně na starosti.

  Na recepci Shakaar pozve Kiru na procházku a na večeři a ta nadšeně přijímá. Odo je sleduje se vzrůstající žárlivostí.

  Na recepci Shakaar pozve Kiru na procházku a na večeři a ta nadšeně přijímá. Odo je sleduje se vzrůstající žárlivostí.

  Potom se mu Shakaar dokonce svěří, že se do Kiry zamiloval, i když ji zná už přes deset let. O pár hodin později se mu se svými city svěří zase Kira.

  Potom se mu Shakaar dokonce svěří, že se do Kiry zamiloval, i když ji zná už přes deset let. O pár hodin později se mu se svými city svěří zase Kira.

  Cestou z pylonu, odkud sledovali otevření červí díry, Odo neověří Worfův autorizační kód a předá počítači řízení turbovýtahu. Ten začne nekontrolovaně padat.

  Cestou z pylonu, odkud sledovali otevření červí díry, Odo neověří Worfův autorizační kód a předá počítači řízení turbovýtahu. Ten začne nekontrolovaně padat.

  Odo změní své paže a výtah zabrzdí. I kapitánovi pak přizná, že udělal chybu při své práci, protože ho rozptylovaly osobní problémy.

  Odo změní své paže a výtah zabrzdí. I kapitánovi pak přizná, že udělal chybu při své práci, protože ho rozptylovaly osobní problémy.

  Přesto nesleduje stopu atentátníka, kterou objevil Worf, a jde osobně hlídkovat před Shakaarovu kajutu. Zmítá jím žárlivost.

  Přesto nesleduje stopu atentátníka, kterou objevil Worf, a jde osobně hlídkovat před Shakaarovu kajutu. Zmítá jím žárlivost.

  Když se ráno dostaví do své kanceláře, má už Worf atentátníka, Cardassiany najatého vraha, zatčeného.

  Když se ráno dostaví do své kanceláře, má už Worf atentátníka, Cardassiany najatého vraha, zatčeného.

  Odo v záchvatu žárlivosti rozbil zařízení své kajuty. Quark mu pomáhá ke správnému rozhodnutí: aby mohl dobře vykonávat svou práci, musí na romantické city ke Kiře zapomenout.

  Odo v záchvatu žárlivosti rozbil zařízení své kajuty. Quark mu pomáhá ke správnému rozhodnutí: aby mohl dobře vykonávat svou práci, musí na romantické city ke Kiře zapomenout.

 • V kostce

  Označení:
  4x13, #85
  Český název:
  Objekt zájmu
  Premiéra:
  29. 1. 1996
  Autor:
  Echevarria Rene
  Režie:
  Landau Les
  Hodnocení:

  3/5 (11 hlasů, Trekkies.cz)

  Hrají:
  Dále hrájí:
  • Duncan Regehr (Shakaar)
  • Bruce Wright (Sarish)
  • ad.
 • Reference

  planety
  Breen
  postavy
  Ijarna, Jimenez, O'Brien Miles Edward, Oduy Jel, Oguy Jel, Sarish Rez, Shakaar Edon, Tonsa
  jídla, nápoje, koření a pochutiny
  Kava
 • Zajímavosti

  Vývoj postav

  • S Kiřiným bývalým velitelem v bajorském proticardassianském odboji Shakaarem jsme se prvně setkali v epizodě Shakaar.

  Hostující herci

  • Duncan Regehr (Shakaar) se již objevil jako Ronin v TNG v epizodě Sub Rosa. Jeho nejznámější rolí je zřejmě titulní role v seriálu Zorro.
  • Bruce Wrighta (Sarish) jsme mohli vidět zejména např. ve filmech Vyjednávač, Twister, Apollo 13 nebo Nebezpečná rychlost.

  Režiséři

  • Les Landau je jedním z režisérů, kteří pro Star Trek často natáčejí. Režíroval řadu epizod TNG, DS9 i VOY. V poslední době režíroval také svou první epizodu v seriálu Enterprise.
<<< Paradise Lost Return to Grace >>>

© 2000–2019 Webdesign: Samuel David Thorn, CZ Kontinuum Star Trek fan klub; Pozadí: Simply Pastel Night Sky by Ali Ries