lcars
logo
<<< Hippocratic Oath Rejoined >>>

Indiscretion

 • Základní informace

  Synopse

  Kira se za vnuceného doprovodu Gula Dukata vydává pátrat po lodi, která ztroskotala před 6 lety a na jejíž palubě byl její přítel. Kromě něj tam ale byla také Dukatova bajoranská milenka a jejich dcera Ziyal. Kiřin přítel ani Dukatova milenka ztroskotání nepřežili, Dukat ale nachází svou dceru Ziyal ve skupině vězňů pracujících v dolech, které hlídají příslušníci rasy zvané Breeni. Dukat Kiře sděluje, že musí svou dceru zabít, aby nepřišel o svou rodinu a neohrozil svou vratkou pozici v Cardassijské říši. Když se však se Ziyal setká tváří v tvář a namíří na ni zbraň, poznává v něm Ziyal okamžitě svého otce, odmítne utíkat a řekne mu, že pokud nemůže být s ním, tak raději zemře. Dukat je přemožen citem a bere s sebou Ziyal, i když její existence ohrožuje vše, co má.

  Galerie

  Kira se od pašeráka Razky dozvěděla, že má informace o Ravinoku, který zmizel před šesti lety. Jen nerada s sebou na žádost cardassijské vlády bere gula Dukata.

  Kira se od pašeráka Razky dozvěděla, že má informace o Ravinoku, který zmizel před šesti lety. Jen nerada s sebou na žádost cardassijské vlády bere gula Dukata.

  Dukat potvrzuje, že kus trupu, který Razka vlastní, opravdu pochází z Ravinoku, a Razka jim sděluje, kde byl nalezen. Kira a Dukat se vydávají do soustavy Dozaria.

  Dukat potvrzuje, že kus trupu, který Razka vlastní, opravdu pochází z Ravinoku, a Razka jim sděluje, kde byl nalezen. Kira a Dukat se vydávají do soustavy Dozaria.

  Na jedné z planet soustavy opravdu nacházejí vrak lodi a poblíž dvanáct hrobů. Zdá se, že několik desítek přeživších bylo uneseno nebo odvedeno.

  Na jedné z planet soustavy opravdu nacházejí vrak lodi a poblíž dvanáct hrobů. Zdá se, že několik desítek přeživších bylo uneseno nebo odvedeno.

  Kira se snaží získat maximum dat z lodního počítače,…

  Kira se snaží získat maximum dat z lodního počítače,…

  …zatímco Dukat identifikuje mrtvá těla. Jednou z těch, kdo při ztroskotání zahynuli, byla také jeho milenka Tora Naprem. Dukat je zdrcen, zdá se, že ji opravdu miloval.

  …zatímco Dukat identifikuje mrtvá těla. Jednou z těch, kdo při ztroskotání zahynuli, byla také jeho milenka Tora Naprem. Dukat je zdrcen, zdá se, že ji opravdu miloval.

  Kira zjistila, že pasažérkou byla také Tora Ziyal, tehdy 13tiletá dívka. Je to Dukatova dcera. Ten je rozhodnut ji zabít, aby neohrozil svou rodinu na Cardassii a svou kariéru.

  Kira zjistila, že pasažérkou byla také Tora Ziyal, tehdy 13tiletá dívka. Je to Dukatova dcera. Ten je rozhodnut ji zabít, aby neohrozil svou rodinu na Cardassii a svou kariéru.

  Kapitán Sisko prožívá těžké chvíle. Kasidy začíná pracovat pro bajorskou vládu a hodlá se usadit na stanici. Kapitán neprojeví dostatečné nadšení a Kasidy uraženě odchází.

  Kapitán Sisko prožívá těžké chvíle. Kasidy začíná pracovat pro bajorskou vládu a hodlá se usadit na stanici. Kapitán neprojeví dostatečné nadšení a Kasidy uraženě odchází.

  Sisko si vše včas rozmyslí a Kasidy se omluví. Je si dobře vědom toho, že se obává vážného vztahu. Kasidy nabízené místo přijala a mezi jednotlivými cestami bude žít na stanici.

  Sisko si vše včas rozmyslí a Kasidy se omluví. Je si dobře vědom toho, že se obává vážného vztahu. Kasidy nabízené místo přijala a mezi jednotlivými cestami bude žít na stanici.

  Kira a Dukat našli breenský dilithiový důl, kde zajatci z Ravinoku pracují, mezi nimi i Ziyal. Zabijí stráže venku a v jejich oděvech se dostanou k vězňům.

  Kira a Dukat našli breenský dilithiový důl, kde zajatci z Ravinoku pracují, mezi nimi i Ziyal. Zabijí stráže venku a v jejich oděvech se dostanou k vězňům.

  Dukat nebyl schopen svou dceru zastřelit, i když by mu v tom Kira nedokázala zabránit. Naopak, rozhoduje se, že ji vezme na Cardassii ke své ženě a sedmi dětem.

  Dukat nebyl schopen svou dceru zastřelit, i když by mu v tom Kira nedokázala zabránit. Naopak, rozhoduje se, že ji vezme na Cardassii ke své ženě a sedmi dětem.

 • V kostce

  Označení:
  4x05, #77
  Český název:
  Nerozvážnost
  Premiéra:
  23. 10. 1995
  Autor:
  Marberri Toni & Trevino Jack
  Režie:
  Auberjonois Rene
  Hodnocení:

  4,3/5 (15 hlasů, Trekkies.cz)

  Hrají:
  Dále hrájí:
  • Marc Alaimo (Gul Dukat)
  • Penny Johnson (Yatesová)
  • Roy Brocksmith (Razka)
  • ad.
 • Reference

  lodě
  Rabol, Ravinok
  postavy
  Azin, Dukat, Heler, Lorit Akrem, Meressa, O'Brien Miles Edward, Razka Karn, Tora Naprem, Vren Trelos
  restaurace, kavárny, bary, hotely apod.
  Vulkanská restaurace
 • Zajímavosti

  Star Trek

  • Dilithiové doly nás blíže seznámily s rasou Breenů.

  Vývoj postav

  • Setkáváme se s dcerou Gula Dukata, Ziyal.

  Hostující herci

  • Cyia Batten hraje Ziyal ještě v epizodě DS9 Return to Grace. Později ji vystřídá Tracy Middendorf. Cyia Batten hrála také Irinu v epizodě VOY Drive.
  • Penny Johnson (Kasidy Yatesová) hrála také Dobaru v epizodě TNG Homeward. Viděli jsme ji také jako sestru Evansovou v několika epizodách seriálu ER (Pohotovost).
  • Zesnulý Roy Brocksmith (Razka) hrál už Sirmu Kolramiho v epizodě TNG Peak Performance, dále např. v několika epizodách seriálu The Tales from the Crypt nebo v seriálu Picket Fences. Z filmů se objevil např. v Tango &Amp; Cash nebo Total Recall.

  Režiséři

  • René Auberjonois, představitel Oda, režíroval pro DS9 celkem 9 epizod 3. až 7. sezóny.
<<< Hippocratic Oath Rejoined >>>

© 2000–2019 Webdesign: Samuel David Thorn, CZ Kontinuum Star Trek fan klub; Pozadí: Simply Pastel Night Sky by Ali Ries