PZH-1

Známý též jako: EMH-1

Základní informace

Druh:
Pozemšťan
Pohlaví:
muž
Narození:
2371 (aktivace)
Povolání:
hologram
Rodinný stav:
není známo

Další informace

Účinkování:
VOY Caretaker
Představitel:
Robert Picardo

Kariéra

2371

Sofistikovaný lékařský program, který vyvinul doktor Lewis Zimmerman na stanici Jupiter, který mu také dal svůj vzhled (viz epizoda VOY Projections). Byl instalován na hvězdných lodích Federace a jeho účelem byla krátkodobá výpomoc lodnímu lékaři v době krizí. Konkrétně jsou známy tři PZH: na USS Voyager kapitána Janewayové, který byl instalován jako první vůbec, dále na USS Equinox kapitána Ransoma (viz epizoda VOY Equinox) a na USS Enterprise-E kapitána Picarda (viz film Star Trek: First Contact).

2374

Doktor Zimmerman program dále zdokonaloval, takže postupně vznikly verze 2, pro niž měl původně být vzorem doktor Bashir ze stanice Deep Space 9 (viz epizody DS9 Doctor Bashir, I Presume? a VOY Message in a Bottle), a dále verze 3 a 4 (viz epizoda VOY Life Line). Zastaralá verze 1 byla rekonfigurována a nadále se používala pro namáhavé a nebezpečné podřadné práce jako je čištění plasmového vedení nebo práce v dilithiových dolech (viz epizoda VOY Life Line).

2378

Doktor na USS Voyager byl jediným PZH-1, který ještě sloužil svému původnímu účelu. PZH z Equinoxu byl zničen spolu s lodí na přelomu let 2375-76 a PZH na Enterprise-E byl zcela jistě upgradován na vyšší verzi.

divider
< Puri MUDr. PZH-2 >
# A B C D E F G H Ch I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z
divider

© 2000–2021 Webdesign: Samuel David Thorn, CZ Kontinuum Star Trek fan klub; Pozadí: Simply Pastel Night Sky by Ali Ries (Casperium)