lcars
logo
<<< Waking Moments Hunters >>>

Message in a Bottle

 • Základní informace

  Synopse

  Voyager objeví síť hirogenských stanic a pošle po nich Doktora do Alfa kvadrantu. Doktor skončí na federační lodi Prometheus, obsazené Romulany, které pomocí PZH Mark 2 vyřadí z provozu, i když jim to dá zabrat.

  Galerie

  Voyager objevil obrovskou retranslační síť zasahující až k hranicím Alfa kvadrantu. A co víc, v dosahu tamních senzorů objevil loď Federace.
  Voyager objevil obrovskou retranslační síť zasahující až k hranicím Alfa kvadrantu. A co víc, v dosahu tamních senzorů objevil loď Federace.
  Po marných pokusech o navázání kontaktu riskují Doktora. Jeho program projde sítí na federační loď, tam ale najde pouze posledního živého člena posádky. Netuší, co se děje.

  Po marných pokusech o navázání kontaktu riskují Doktora. Jeho program projde sítí na federační loď, tam ale najde pouze posledního živého člena posádky. Netuší, co se děje.

  Promethea obsadili Romulané a letí s ním domů. Jsou pronásledováni,…
  Promethea obsadili Romulané a letí s ním domů. Jsou pronásledováni,…
  …Prometheus se ale rozdělí na tři části a snadno federační loď setřese.

  Prometheus se ale rozdělí na tři části a snadno federační loď setřese.

  Jeden z Romulanů na můstku je raněn a doveden na ošetřovnu. Doktor musí improvizovat, zatímco se šikovně vyptává.

  Jeden z Romulanů na můstku je raněn a doveden na ošetřovnu. Doktor musí improvizovat, zatímco se šikovně vyptává.

  Náhle se vedle něj objeví domácí PZH-2, nezkušený, netušící, co se na lodi děje, a vystrašený. Doktor mu tak tak zabrání, aby ho neprozradil.

  Náhle se vedle něj objeví domácí PZH-2, nezkušený, netušící, co se na lodi děje, a vystrašený. Doktor mu tak tak zabrání, aby ho neprozradil.

  Hologramy vymyslí, jak Romulany zneškodnit. PZH-2 vypustí do ventilace anestetikum, zatímco Doktor se na můstku pokusí převzít kontrolu nad podporou života.

  Hologramy vymyslí, jak Romulany zneškodnit. PZH-2 vypustí do ventilace anestetikum, zatímco Doktor se na můstku pokusí převzít kontrolu nad podporou života.

  Posádka Voyageru netrpělivě čeká na kontakt. Objevuje se příslušník druhu Hirogenů, majitelů sítě, a požaduje jejich okamžitý odlet. Sedmá ho zneškodní energetickým výbojem.

  Posádka Voyageru netrpělivě čeká na kontakt. Objevuje se příslušník druhu Hirogenů, majitelů sítě, a požaduje jejich okamžitý odlet. Sedmá ho zneškodní energetickým výbojem.

  Doktor byl na můstku odhalen jako sabotér a Romulani mu vyhrožují smrtí. PZH-2 si naštěstí vzal k srdci jeho poučení, zaimprovizoval a zaplavil loď anestetikem, čímž Romulany vyřadil.

  Doktor byl na můstku odhalen jako sabotér a Romulani mu vyhrožují smrtí. PZH-2 si naštěstí vzal k srdci jeho poučení, zaimprovizoval a zaplavil loď anestetikem, čímž Romulany vyřadil.

  Ještě ale není vyhráno. Loď se řítí vysokým warpem k romulanskému území a naproti jí letí tři romulanské lodě. Doktorovi se alespoň podaří přejít na impuls.

  Ještě ale není vyhráno. Loď se řítí vysokým warpem k romulanskému území a naproti jí letí tři romulanské lodě. Doktorovi se alespoň podaří přejít na impuls.

  Promethea naštěstí pronásledovaly lodě Federace, takže se nedaleko romulanských hranic strhne pěkná bitva. Federace v ní - opět díky doktorům - vítězí.
  Promethea naštěstí pronásledovaly lodě Federace, takže se nedaleko romulanských hranic strhne pěkná bitva. Federace v ní - opět díky doktorům - vítězí.
  Doktor dostal možnost informovat Hvězdnou flotilu o osudu Voyageru a v pořádku se vrátil. Posádka dojatě slyší, že už nejsou sami, že se o nich ví.

  Doktor dostal možnost informovat Hvězdnou flotilu o osudu Voyageru a v pořádku se vrátil. Posádka dojatě slyší, že už nejsou sami, že se o nich ví.

 • V kostce

  Označení:
  4x14, #82
  Český název:
  Zpráva v lahvi
  Premiéra:
  21. 1. 1998
  Autor:
  Rick Williams
  Režie:
  Malone Nancy
  Hodnocení:

  4,7/5 (23 hlasů, Trekkies.cz)

  Hrají:
  Dále hrájí:
  • Andy Dick (PZH-2)
  • Judson Scott (Rekar)
  • Valerie Wildman (Nevala)
  • Tiny Ron (Idrin)
  • Tony Sears (důstojník Hvězdné flotily)
  • ad.
 • Reference

  druhy
  Hirogeni
  postavy
  Almak, Idrin, Nevala, PZH-2, Rekar
  základny a kolonie
  Hirogenská komunikační síť, Hirogenská retranslační stanice
 • Zajímavosti

  Star Trek

  • Díky Doktorově průkopnické cestě do Alfa kvadrantu se na velitelství Hvězdné flotily dozvěděli, že Voyager nebyl zničen, nýbrž vržen do Delta kvadrantu. Od tohoto okamžiku začíná bitva o komunikaci s ním a o jeho návrat domů. Pravidelnou komunikaci s Voyagerem posléze vyřeší poručík Barclay a jeho projekt Pathfinder.
  • Připomeňme si, že první kontakt s Alfa kvadrantem Voyager navázal už krátce po svém přenesení do Delta kvadrantu. Romulanský kapitán Telek, který se červí dírou dostal na palubu Voyageru, však žil 20 let v minulosti (viz epizoda VOY Eye of the Needle).

  Hostující herci

  • Judson Scott (Rekar) si zahrál také Joachima ve filmu Star Trek II: The Wrath of Khan a Sobiho v epizodě TNG Symbiosis. Hostoval například v seriálech The X-Files (Akta X), Babylon 5 či A-Team a mohli jsme ho vidět také ve filmu Blade.
  • Valerie Wildman (Nevala) hrála například ve filmech Mars útočí nebo Vnitřní záležitosti, známe ji jako Christine Pettitovou ze seriálu Beverly Hills, 90210 a z hostování v seriálech jako Nemocnice Chicago Hope, Walker, Texas Ranger nebo To je vražda, napsala.
  • Tiny Ron (Idrin) hrál také Hirogena Alfa v epizodě VOY Hunters a zejména Maihar'Dua, sluhu Velkého Naguse, v seriálu Star Trek: Deep Space Nine.

  Režiséři

  • Nancy Malone je mezi režiséry Star Treku nové jméno. Tato dřívější herečka - mohli jsme ji vidět například ve filmu Kozoroh Jedna - režírovala pro Star Trek: Voyager několik epizod. Podílela se například na seriálech Soudkyně Amy, Zóna ohrožení, Melrose Place nebo Beverly Hills, 90210.
<<< Waking Moments Hunters >>>

© 2000–2019 Webdesign: Samuel David Thorn, CZ Kontinuum Star Trek fan klub; Pozadí: Simply Pastel Night Sky by Ali Ries