lcars
logo
divider <<< Rejoined Little Green Men >>> divider

Starship Down

 • Základní informace

  Synopse

  Defiant se na obchodní cestě do Gama kvadrantu dostane do zuřivé bitvy s Jem'Hadary. Je těžce poškozen, Sisko leží na můstku s vážným zraněním hlavy a celá posádka je pod opakujícími se útoky Jem'Hadarů v nebezpečí života.

  Galerie

  Na orbitě plynného obra v Gama kvadrantu jedná kapitán Sisko s karemmským ministrem obchodu Hanokem, který má spoustu stížností na poplatky, které Ferengové na obchod uvrhli.

  Na orbitě plynného obra v Gama kvadrantu jedná kapitán Sisko s karemmským ministrem obchodu Hanokem, který má spoustu stížností na poplatky, které Ferengové na obchod uvrhli.

  Jem'Hadarům se styky Karemmů s Federací nelíbí a dvě jejich lodě zaženou karemmskou loď do atmosféry obra. Defiant se Karemmům vydává na pomoc.

  Jem'Hadarům se styky Karemmů s Federací nelíbí a dvě jejich lodě zaženou karemmskou loď do atmosféry obra. Defiant se Karemmům vydává na pomoc.

  Při prvním menším poškození střelbou vytáhne doktor Jadziu z Jefferiesova průlezu a zachrání jí život. Oba jsou však nadlouho izolováni.

  Při prvním menším poškození střelbou vytáhne doktor Jadziu z Jefferiesova průlezu a zachrání jí život. Oba jsou však nadlouho izolováni.

  Další zásah Jem'Hadarů je podstatně závažnější. Loď přišla prakticky o všechny systémy.

  Další zásah Jem'Hadarů je podstatně závažnější. Loď přišla prakticky o všechny systémy.

  Na můstku zahynuli dva členové posádky a kapitán má silný otřes mozku. Kira s ním zůstává, dokud nebude možné zajistit mu lékařskou péči,…

  Na můstku zahynuli dva členové posádky a kapitán má silný otřes mozku. Kira s ním zůstává, dokud nebude možné zajistit mu lékařskou péči,…

  …zatímco Worf se dostane do strojovny, odkud se pokouší Defiant zachránit. Jednu jem'hadarskou loď se podařilo zničit, je třeba najít způsob, jak zničit i tu druhou.

  …zatímco Worf se dostane do strojovny, odkud se pokouší Defiant zachránit. Jednu jem'hadarskou loď se podařilo zničit, je třeba najít způsob, jak zničit i tu druhou.

  Jem'Hadaři nezahálejí, jedno z jejich torpéd prorazilo trup, ovšem neexplodovalo a zůstalo trčet ve stěně jídelny. Quark a Hanok ho úspěšně deaktivují.

  Jem'Hadaři nezahálejí, jedno z jejich torpéd prorazilo trup, ovšem neexplodovalo a zůstalo trčet ve stěně jídelny. Quark a Hanok ho úspěšně deaktivují.

  Týmu ve strojovně se podařilo zničit i druhou jem'hadarskou loď, takže Defiant mohl zachránit karemmskou posádku, kterou doveze na Deep Space Nine.

  Týmu ve strojovně se podařilo zničit i druhou jem'hadarskou loď, takže Defiant mohl zachránit karemmskou posádku, kterou doveze na Deep Space Nine.

  Společně prožitá nebezpečná situace Quarka a Hanoka sblížila. Obchod s Karemmy je zachráněn, i když Quark už sotva bude docilovat takových zisků jako dřív.

  Společně prožitá nebezpečná situace Quarka a Hanoka sblížila. Obchod s Karemmy je zachráněn, i když Quark už sotva bude docilovat takových zisků jako dřív.

  Hanok se učí rychle. Než se vrátí domů, přijde si v dabu na slušné latinium.

  Hanok se učí rychle. Než se vrátí domů, přijde si v dabu na slušné latinium.

 • V kostce

  Hvězdné datum:

  49263.5

  Označení:
  4x07, #79
  Český název:
  Loď v ohrožení
  Premiéra:
  6. 11. 1995
  Autor:
  Mack David & Ordover John D.
  Režie:
  Singer Alexander
  Hodnocení:

  3,7/5 (14 hlasů, Trekkies.cz)

  divider
  Hrají:
  Dále hrají:
  • James Cromwell (Hanok)
  • F. J. Rio (Muniz)
  • Jay Baker (Stevens)
  • Sara Mornell (Carsonová)
  • ad.
 • Reference

  postavy
  Boyce, Carsonová, Hanok, Janklow, Muniz Enrique, O'Brien Miles Edward, Stevens
 • Zajímavosti

  Vývoj postav

  Hostující herci

  • James Cromwell, Hanok, se objevil v TNG epizodě Birthright jako Jaglom Shrek, v epizodě The Hunted jako Nayrok a zejména jako Zefram Cochrane ve filmu Star Trek: První kontakt a v pilotní epizodě ENT Broken Bow.
  • F.J. Rio (Muniz) hrál také Jolega v epizodě VOY Repentance. Známe ho jako Alexe Díaze ze seriálu Beverly Hills 90210.
  • Saru Mornell (Carsonová) známe zejména jako Carole Tobey ze seriálu Soudkyně Amy.

  Režiséři

  • Režisér Alexander Singer režíroval řadu epizod v TNG, DS9 a VOY. Režíroval také jednotlivé epizody např. seriálů To je vražda, napsala nebo MacGyver.
divider <<< Rejoined Little Green Men >>>

© 2000–2020 Webdesign: Samuel David Thorn, CZ Kontinuum Star Trek fan klub; Pozadí: Simply Pastel Night Sky by Ali Ries