lcars
logo
<<< The Haunting of Deck Twelve Unimatrix Zero, Part II >>>

Unimatrix Zero, Part I

 • Základní informace

  Synopse

  Voyager se dozví o Unimatici nula, místu, kde při regeneraci mohou Borgové jednat jako jednotlivci. Janewayová, Tuvok a B'Elanna Torresová se při výsadku do krychle nechají asimilovat. Sedmá se v Unimatici nula opět setká s Axumem, se kterým byli "víc než přátelé".

  Galerie

  Borgská královna chce vymýtit nemoc mezi svými vojáky. Vědomí některých z nich jí při regeneraci uniká do snového světa, kde existují jako jedinci. V bdělém stavu si to ale nepamatují.

  Borgská královna chce vymýtit nemoc mezi svými vojáky. Vědomí některých z nich jí při regeneraci uniká do snového světa, kde existují jako jedinci. V bdělém stavu si to ale nepamatují.

  Je částečně úspěšná, a tak si Axum přivolal do Unimatice nula Sedmou, která tam dřív také pobývala, a požádal ji o pomoc.

  Je částečně úspěšná, a tak si Axum přivolal do Unimatice nula Sedmou, která tam dřív také pobývala, a požádal ji o pomoc.

  Kapitán je tomu v podstatě nakloněna, chce si ale s Axumem promluvit. Tuvok provádí přemostění myslí, které jí to umožní.

  Kapitán je tomu v podstatě nakloněna, chce si ale s Axumem promluvit. Tuvok provádí přemostění myslí, které jí to umožní.

  V Unimatici nula vypadá Sedmá normálně. Kapitán se dozví, že Borgové ve snu vyvinuli nanovirus, který zabrání jejich odhalení, potřebují ale, aby ho někdo z reálného světa vypustil.

  V Unimatici nula vypadá Sedmá normálně. Kapitán se dozví, že Borgové ve snu vyvinuli nanovirus, který zabrání jejich odhalení, potřebují ale, aby ho někdo z reálného světa vypustil.

  Doktor nanovirus vylepšil: způsobí, že si Borgové budou Unimatici nula pamatovat i v bdělém stavu. Teď je nutné vypustit ho do centrálního plexu nějaké krychle, aby se rozšířil.

  Doktor nanovirus vylepšil: způsobí, že si Borgové budou Unimatici nula pamatovat i v bdělém stavu. Teď je nutné vypustit ho do centrálního plexu nějaké krychle, aby se rozšířil.

  Sedmá se vrátila do Unimatice, aby Axuma a ostatní informovala. Uvědomí si, že měla s Axumem romantický vztah, a zcela ji to vyvádí z míry.

  Sedmá se vrátila do Unimatice, aby Axuma a ostatní informovala. Uvědomí si, že měla s Axumem romantický vztah, a zcela ji to vyvádí z míry.

  Královna, která může omezeně monitorovat Unimatici nula, tam viděla kapitána. Neví, co může čekat, a tak jí nabízí, že Voyager dostane do Alfa kvadrantu, když to kapitán vzdá.

  Královna, která může omezeně monitorovat Unimatici nula, tam viděla kapitána. Neví, co může čekat, a tak jí nabízí, že Voyager dostane do Alfa kvadrantu, když to kapitán vzdá.

  Situace v Unimatici se zhoršuje. Stále častěji se tam dostávají ostatní Borgové a znovu asimilují ty, kteří zbloudili. Axum a ostatní souhlasili, aby posádka Voyageru provedla svůj plán.

  Situace v Unimatici se zhoršuje. Stále častěji se tam dostávají ostatní Borgové a znovu asimilují ty, kteří zbloudili. Axum a ostatní souhlasili, aby posádka Voyageru provedla svůj plán.

  Kapitán, Tuvok a B'Elanna se transportovali na blízkou krychli a začínají se probíjet k centrálnímu plexu.

  Kapitán, Tuvok a B'Elanna se transportovali na blízkou krychli a začínají se probíjet k centrálnímu plexu.

  Venku zatím bojuje Voyager a Deltaplán, v němž výsadek přiletěl, je zničen.

  Venku zatím bojuje Voyager a Deltaplán, v němž výsadek přiletěl, je zničen.

  Královna celou jejich akci sledovala. Výsadek se k plexu ani nepřiblížil, je přemožen a asimilován.

  Královna celou jejich akci sledovala. Výsadek se k plexu ani nepřiblížil, je přemožen a asimilován.

  Z kapitána, Tuvoka a B'Elanny jsou Borgové. Když Doktor na senzorech vidí, že byli asimilováni, dává Chakotay rozkaz odletět.

  Z kapitána, Tuvoka a B'Elanny jsou Borgové. Když Doktor na senzorech vidí, že byli asimilováni, dává Chakotay rozkaz odletět.

 • V kostce

  Označení:
  6x26, #146
  Český název:
  Unimatice nula, část I
  Premiéra:
  24. 5. 2000
  Autor:
  Mike Sussman
  Režie:
  Kroeker Allan
  Hodnocení:

  4,5/5 (22 hlasů, Trekkies.cz)

  Hrají:
  Dále hrájí:
  • Susanna Thompson (Borgská královna)
  • Mark Deakins (Axum)
  • Jerome Butler (Korok)
  • Joanna Heimbold (Laura)
  • Tony Sears (voják)
  • Ryan Sparks (chlapec)
  • Andrew Palmer (bloudící voják)
  • Clay Storseth (muž)
  • ad.
 • Reference

  postavy
  Axum, Korok (VOY), Laura, Siral
  základny a kolonie
  Unimatice nula
 • Zajímavosti

  Star Trek

  • Další z dvoudílních epizod typu cliffhanger. Každá část byla svěřena jinému režisérovi.

  Vývoj postav

  • První náznak toho, že také Sedmá může mít a měla romantické zájmy.

  Hostující herci

  • První rolí Susanny Thompson (borgská královna) ve Star Treku byla Varel v epizodě TNG The Next Phase. Dále hrála pacientku Jayu v epizodě TNG Frame of Mind a dr. Lenaru Kahn v epizodě DS9 Rejoined. Z novějších filmových rolí uveďme alespoň záletnou manželku Harrisona Forda ve filmu Random Hearts (Náhodné setkání). Jako borgská královna vystupuje Susanna Thompson v epizodách Dark Frontier a Unimatrix Zero. V závěrečné dvojepizodě převzala tuto roli Alice Krige, borgská královna z filmu Star Trek: First Contact.
  • Mark Deakins (Axum) hrál také hirogenského důstojníka SS v dvojepizodě VOY The Killing Game a Tournela ve filmu Star Trek: Insurrection.
  • Jeromea Butlera (generál Korok) jsme viděli jako "muže v černém" v řadě epizod seriálu Sedm dní.
  • Andrew Palmer (bloudící Borg) hrál Borga už ve filmu Star Trek: First Contact. Hrál také jem'hadarského vojáka v dvojepizodě DS9 Favor the Bold.

  Režiséři

  • Allan Kroeker režíroval řadu epizod DS9, VOY a nyní i ENT. Podílel se dále např. na seriálech Kung fu: Legenda pokračuje, Tek War, Roswell nebo Andromeda.
<<< The Haunting of Deck Twelve Unimatrix Zero, Part II >>>

© 2000–2019 Webdesign: Samuel David Thorn, CZ Kontinuum Star Trek fan klub; Pozadí: Simply Pastel Night Sky by Ali Ries