lcars
logo
divider <<< Behind the Lines Sacrifice of Angels >>> divider

Favor the Bold

 • Základní informace

  Synopse

  Rom byl zatčen pro pokus o sabotáž, Odo již není loajální k Federaci a svým přátelům (viz epizoda DS9 Behind the Lines). Kira přemluví Dukatovu dceru Ziyal, aby se za Roma přimluvila u otce, její přímluva však není úspěšná. Quark se dozvídá, že minové pole (viz epizoda DS9 A Call to Arms) má být zničeno do týdne, a tak Jake propašuje ven varování pro svého otce. Federace zoufale potřebuje vítězství nad Cardassijsko-Dominionskou aliancí, a tak Sisko, nezávisle na zprávě od Jakea, naplánuje akci na znovudobytí stanice. Varování od Jakea akci urychlí, i když celá flotila, která se má útoku účastnit, ještě zdaleka není pohromadě. Dukat a Weyoun na stanici začínají tušit, že Federace připravuje něco velkého. Odo se omlouvá Kiře, ta však jeho omluvu nepřijímá. Sisko se s flotilou blíží ke stanici a připravuje sebevražedný útok - má čelit více než tisícovce jem'hadarských lodí.

  Galerie

  Po týdnech nepříliš úspěšných bojů morálka Flotily klesá. Sisko přichází s plánem na dobytí Deep Space Nine.

  Po týdnech nepříliš úspěšných bojů morálka Flotily klesá. Sisko přichází s plánem na dobytí Deep Space Nine.

  Admirálové Sitak a Coburn se obávali, že soustředění sil Flotily nechá Zemi bez obrany, Sisko je ale přesvědčil, že ze všeho nejdůležitější je červí díra a stanice, která ji kontroluje.

  Admirálové Sitak a Coburn se obávali, že soustředění sil Flotily nechá Zemi bez obrany, Sisko je ale přesvědčil, že ze všeho nejdůležitější je červí díra a stanice, která ji kontroluje.

  Klingoni mají podobné obavy o Qo'noS, a tak Martok a Worf letí za Gowronem, aby mu vysvětlili situaci. Věří, že ho přesvědčí, když mu budou jeho přítel i nepřítel tvrdit totéž.

  Klingoni mají podobné obavy o Qo'noS, a tak Martok a Worf letí za Gowronem, aby mu vysvětlili situaci. Věří, že ho přesvědčí, když mu budou jeho přítel i nepřítel tvrdit totéž.

  Roma odsouzeného k smrti navštěvuje Leeta a Quark. Ten už má šílený plán na jeho osvobození, který zahrnuje spolupráci Nausicaanů.

  Roma odsouzeného k smrti navštěvuje Leeta a Quark. Ten už má šílený plán na jeho osvobození, který zahrnuje spolupráci Nausicaanů.

  Kira zatím dělá, co může, aby Rom dostal milost. Není vůbec úspěšná. K Odovi se nemůže dostat a Weyoun rezolutně odmítá.

  Kira zatím dělá, co může, aby Rom dostal milost. Není vůbec úspěšná. K Odovi se nemůže dostat a Weyoun rezolutně odmítá.

  Přemluvila i Ziyal, aby promluvila s otcem. Ač má Dukat pro dceru slabost, neustoupí. Má ale skvělou náladu, protože začali ničit samoreplikující zařízení maskovaných min.

  Přemluvila i Ziyal, aby promluvila s otcem. Ač má Dukat pro dceru slabost, neustoupí. Má ale skvělou náladu, protože začali ničit samoreplikující zařízení maskovaných min.

  Odo je zatím plně zaměstnán velitelkou Founderů. Tak moc, že tři dny neví o světě. Zdá se, že Kira s ním nadobro skončila, protože nepředstavitelně zklamal.

  Odo je zatím plně zaměstnán velitelkou Founderů. Tak moc, že tři dny neví o světě. Zdá se, že Kira s ním nadobro skončila, protože nepředstavitelně zklamal.

  Jake zjistil, jak dostat své články ze stanice: odveze je Morn, který letí na matčinu narozeninovou party. Spiklenci posílají Siskovi zprávu, že minové pole padne do tří dnů.

  Jake zjistil, jak dostat své články ze stanice: odveze je Morn, který letí na matčinu narozeninovou party. Spiklenci posílají Siskovi zprávu, že minové pole padne do tří dnů.

  U základny 375 se shromáždila flotila federačních lodí a musí ihned vyrazit i bez Klingonů. Nog, čerstvý praporčík, je na palubě Defiantu, jemuž opět velí kapitán Sisko.

  U základny 375 se shromáždila flotila federačních lodí a musí ihned vyrazit i bez Klingonů. Nog, čerstvý praporčík, je na palubě Defiantu, jemuž opět velí kapitán Sisko.

  Od základny odlétá flotila více než 600 lodí dobýt Deep Space Nine zpět pro Federaci.

  Od základny odlétá flotila více než 600 lodí dobýt Deep Space Nine zpět pro Federaci.

 • V kostce

  Označení:
  6x05, #129
  Český název:
  Odvážnému štěstí přeje
  Premiéra:
  27. 10. 1997
  Autor:
  Behr Ira Steven & Beimler Hans
  Režie:
  Kolbe Winrich
  Hodnocení:

  4,1/5 (14 hlasů, Trekkies.cz)

  divider
  Hrají:
  Dále hrají:
  • Andrew J. Robinson (Garak)
  • Marc Alaimo (Dukat)
  • Aron Eisenberg (Nog)
  • Max Grodénchik (Rom)
  • J. G. Hertzler (Martok)
  • Jeffrey Combs (Weyoun)
  • Chase Masterson (Leeta)
  • Casey Biggs (Damar)
  • Melanie Smith (Zyial)
  • Salome Jens (Vůdkyně Founderů)
  • ad.
 • Reference

  lodě
  Cortéz, Galaxy NCC-70637, Sarek
  postavy
  Coburn, Dukat, O'Brien Miles Edward, Ross William J., Sitak
  ozbrojené složky, armáda, policie...
  Druhá flotila, Pátá flotila, Třetí flotila
  jídla, nápoje, koření a pochutiny
  Pivo, Tammeronské obilí
 • Zajímavosti

  Star Trek

  • Prvních šest epizod 6. sezóny je jeden velký díl. Toto je pátá z nich.
  • Celý tento úsek (spolu s osudy posádky z TNG) zpracovali John Vornholt a Diane Carey ve svém čtyřdílném románu Dominion War.

  Hostující herci

  • Jeffrey Combs (Weyoun) hrál také Tirona v epizodě DS9 Meridian. V seriálu DS9 vytvořil ještě postavu ferengského likvidátora Brunta. Hrál také Penka v epizodě VOY Tsunkatse a nejnověji Andoriana Shrana v epizodách ENT The Andorian Incident a Shadows of P'Jem a také Ferenga Krema v epizodě ENT Acquisition. Hostoval např. v seriálech Hunter nebo Babylon 5.
  • Casey Biggs (Damar) hrál také dr. Wycoffa v epizodě DS9 Shadows and Symbols. Mohli jsme ho vidět v hostujících rolích např. v seriálech To je vražda, napsala, Akta X nebo Pohotovost.
  • Salome Jens, představitelka vůdkyně Founderů, hrála také předka humanoidů v epizodě TNG The Chase. Hrála již v legendárním seriálu The Outer Limits (Krajní meze) z 60. let, mohli jsme ji vidět v seriálu MacGyver.
  • Melanie Smith je již třetí a poslední představitelkou Dukatovy dcery Ziyal. Před ní to byla Cyia Batten v epizodách Indiscretions a Return to Grace a Tracy Middendorf v epizodě For the Cause.
  • Melanie Smith (Tora Ziyal) známe jako Celii Morales ze seriálu Melrose Place nebo jako Rachel ze seriálu Seinfeld.
  • John Noah Hertzler (generál Martok) se v DS9 objevil už jako vulkanský kapitána USS. Saratoga. Kromě toho hrál také hirogenského lovce v epizodě VOY Tsunkatse. Pod jménem Garman Hertzler hrál také Laase v epizodě DS9 Chimera.
  • Barryho Jennera (admirál Ross) známe především jako dr. Jerryho Kendersona ze seriálu Dallas.

  Režiséři

  • Režisér Winrich Kolbe je zkušeným režisérem, který vedle různých epizod TNG, DS9, VOY a nejnověji i ENT režíroval například jednotlivé epizody v seriálech jako Superman nebo Knight Rider. Byl také jedním z producentů sci-fi seriálu Battlestar Galactica.
divider <<< Behind the Lines Sacrifice of Angels >>>

© 2000–2020 Webdesign: Samuel David Thorn, CZ Kontinuum Star Trek fan klub; Pozadí: Simply Pastel Night Sky by Ali Ries