lcars
logo
# A B C D E F G H Ch I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z
<<< Hekarané Hortové >>>

Hirogeni

Anglicky:
Hirogens
Vzhled:
humanoidní
Kvadrant:
Delta
Domovský svět:
není známo
Členství ve Federaci:
ne
Zástupci:
Idrin a další
Poprvé na obrazovce:
VOY Message in a Bottle
Poprvé ve světě ST:
VOY Message in a Bottle

Popis

Hirogeni jsou humanoidi, kteří se snad vyvinuli z ještěrů. Hirogenští muži jsou výrazně vyšší a mohutnější, než je průměrná výška lidských nebo vulkanských mužů. Jejich imunitní systém vzdoruje všem běžně užívaným sedativům.

Hirogeni jsou prastarou civilizací, jejich obrovská komunikační síť zasahující až k hranicím Alfa kvadrantu je stará 100000 let. Už v době její výstavby byli tak technologicky vyspělí, že dokázali jako zdroj energie využít miniaturní kvantové singularity.

V současné době je jejich civilizace pravděpodobně v úpadku. Žijí v loveckých tlupách a jejich hlavním zájmem je získávání kořisti. Jejich technologie přesto disponuje řadou velmi pokročilých prvků. Například oděv s helmou, který nosí, funguje jako skafandr. Ačkoliv žádným zjevným způsoben nechrání oči, jsou přesto chráněné před působením nulového tlaku. Jejich lodě mají dicyklickou warp signaturu. Používají také speciální enzym k rozložení těl ulovených kořistí. Jsou přitom schopni oddělit komponenty desítky druhů z jedné lázně.

Hirogenská společnost je cele zaměřená na lov jiných druhů, a to jako sport a možná i pro potravu. Jsou to nomádi cestující v relativně malých, ale dobře vyzbrojených a rychlých lodích obrovským prostorem. V případě potřeby se spojí víc lodí do jedné skupiny, většinou ale loví jedna loď s obvykle dvoučlennou posádkou. I v tomto minimálním počtu dvou dodržují přísnou hierarchii.

Své kořisti si svým způsobem váží: čím větší vynalézavost při unikání kořist projeví, tím lepší lov jim poskytne, a to je pro ně důležité. Jejich vztah k lovu a ke kořisti se velmi podobá přístupu druhu Lovců z Gama kvadrantu. Je divočejší v tom směru, že Hirogeni si svou kořist nepěstují jako druh Lovců (viz epizoda DS9 Captive Pursuit).

S Hirogeny se poprvé setkala posádka USS Voyager kapitána Janewayové roku 2374, kdy objevila jejich gigantickou komunikační síť, které využila ke kontaktování Země (viz epizody VOY Message in a Bottle, Hunters).

Téhož roku Hirogeni obsadili Voyager a přinutili posádku vystupovat v různých simulátorových programech plných násilí. Když byli konečně poraženi, darovala jim kapitán technologii simulátorů (viz epizoda VOY The Killing Game).

Roku 2376 trénoval jeden z hirogenských lovců Sedmou z Devíti v zápasu tsunkatse na Penkově lodi (viz epizoda VOY Tsunkatse).

Hirogeni upravili technologii simulátoru, aby více vyhovovala jejich potřebám lovu, a to do té míry, že se jejich hologramy roku 2377 vzbouřily a začaly je zabíjet. Byly poraženy opět za pomoci posádky Voyageru a u těch z nich, které přežily, byly nakonec změny v programu odstraněny (viz epizoda VOY Flesh and Blood).

Obrázky

Hirogen
Hirogen
Hirogen
Hirogen
Hirogenské senzorové zařízení
Hirogenské senzorové zařízení
Hirogenská lovecká zbraň
Hirogenská lovecká zbraň
Hirogenské písmo
Hirogenské písmo
hirogenská loď
hirogenská loď
hirogenská loď (záď), v pozadí hirogenská retranslační stanice
hirogenská loď (záď), v pozadí hirogenská retranslační stanice
<<< Hekarané Hortové >>>
# A B C D E F G H Ch I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z

© 2000–2019 Webdesign: Samuel David Thorn, CZ Kontinuum Star Trek fan klub; Pozadí: Simply Pastel Night Sky by Ali Ries