lcars
logo
<<< The Arsenal of Freedom Skin of Evil >>>

Symbiosis

 • Základní informace

  Synopse

  Kapitán Picard musí zprostředkovat jednání mezi rasou lidí závislých na droze, která pochází z planety jejich nepřátel, kteří si díky ní udržují kontrolu.

  Galerie

  Enterprise monitoruje neobvykle silné sluneční erupce a magnetické změny hvězdy soustavy Delos,...
  Enterprise monitoruje neobvykle silné sluneční erupce a magnetické změny hvězdy soustavy Delos,...
  ...když zachytí nouzový signál ornaranské nákladní lodi Sanction.

  ...když zachytí nouzový signál ornaranské nákladní lodi Sanction.

  Podaří se zachránit čtyři osoby. Kapitán T'Jon a Brekkain Sobi se ještě v nákladním prostoru poperou o vzácný náklad, který se podařilo zachránit. Obě rasy mají zvláštní schopnosti.

  Podaří se zachránit čtyři osoby. Kapitán T'Jon a Brekkain Sobi se ještě v nákladním prostoru poperou o vzácný náklad, který se podařilo zachránit. Obě rasy mají zvláštní schopnosti.

  Když Ornarané a Brekkiané kapitána Picarda informují o situaci, dozvídá se, že na Enterprise možná zavlekl smrtelnou nákazu.

  Když Ornarané a Brekkiané kapitána Picarda informují o situaci, dozvídá se, že na Enterprise možná zavlekl smrtelnou nákazu.

  Doktorka naštěstí žádnou nákazu neobjevila, ale stav obou Ornaranů se rychle zhoršuje.

  Doktorka naštěstí žádnou nákazu neobjevila, ale stav obou Ornaranů se rychle zhoršuje.

  Picard s Brekkiany vyjedná, že zdarma poskytnou alespoň dvě dávky. Doktorka sleduje, jak rychle se Ornaranům uleví, a je jí jasné, že stojí před případem narkomanie celé jedné planety.

  Picard s Brekkiany vyjedná, že zdarma poskytnou alespoň dvě dávky. Doktorka sleduje, jak rychle se Ornaranům uleví, a je jí jasné, že stojí před případem narkomanie celé jedné planety.

  Když kapitán Picard odmítne do sporu zasáhnout, vyhrožuje T'Jon zabitím komandéra Rikera.

  Když kapitán Picard odmítne do sporu zasáhnout, vyhrožuje T'Jon zabitím komandéra Rikera.

  Brekkiané se rozhodli, že drogu poskytnou a s placením posečkají. Kapitán Picard jim však jasně řekl, že ví, že Brekka planetu Ornara už 200 let pouze vykořisťuje.

  Brekkiané se rozhodli, že drogu poskytnou a s placením posečkají. Kapitán Picard jim však jasně řekl, že ví, že Brekka planetu Ornara už 200 let pouze vykořisťuje.

  Všichni čtyři spokojení hosté se i s nákladem transportují na Ornaru. Radost jim zkazí Picardovo rozhodnutí nepomoci s opravou ornarské lodi. Dostat se k feliciu už nebude tak snadné.

  Všichni čtyři spokojení hosté se i s nákladem transportují na Ornaru. Radost jim zkazí Picardovo rozhodnutí nepomoci s opravou ornarské lodi. Dostat se k feliciu už nebude tak snadné.

  Kapitán Picard se doktorce, frustrované z faktu, že celé obyvatelstvo bude trpět abstinenčními příznaky, přestože mohla pomoci s léčbou, svěřuje se svou vírou v moudrost základní směrnice.

  Kapitán Picard se doktorce, frustrované z faktu, že celé obyvatelstvo bude trpět abstinenčními příznaky, přestože mohla pomoci s léčbou, svěřuje se svou vírou v moudrost základní směrnice.

 • V kostce

  Označení:
  1x22, #22
  Český název:
  Symbióza
  Premiéra:
  18. 4. 1988
  Autor:
  Lewin Robert, Manning Richard, Beimler Hans
  Režie:
  Phelps Win
  Hodnocení:

  2,8/5 (23 hlasů, Trekkies.cz)

  Hrají:
  Dále hrájí:
  • Merritt Butrick (T'Jon)
  • Judson Scott (Sobi)
  • Richard Lineback (Romas)
  • ad.
 • Reference

  druhy
  Brekkiané, Ornarané
  lodě
  Sanction
  planety
  Brekka, Ornara
  postavy
  Langor, Romas, Sobi, T'Jon
 • Zajímavosti

  Hostující herci

  • Merritt Butrick (1959 – 1989, T’Jon) ztělesnil Kirkova syna Davida Marcuse ve filmech Star Trek: The Wrath of Khan a Star Trek: The Search for Spock.
  • Judson Scott (Sobi) si zahrál také Joachima ve filmu Star Trek II: The Wrath of Khan a komandéra Rekara v epizodě VOY Message in a Bottle. Hostoval také v seriálech The X-Files (Akta X), Babylon 5 či A-Team.
  • Richard Lineback (Romas) hrál také Selina Peerse v epizodě DS9 Dax. Hostoval v seriálech M*A*S*H nebo MacGyver a mohli jsme ho vidět např. ve filmech Šakal, Twister nebo Takoví normální zabijáci.

  Režiséři

  • Win Phelps se podílel např. na seriálech Půlnoční linka, The X-Files (Akta X) nebo Klient.
<<< The Arsenal of Freedom Skin of Evil >>>

© 2000–2019 Webdesign: Samuel David Thorn, CZ Kontinuum Star Trek fan klub; Pozadí: Simply Pastel Night Sky by Ali Ries