lcars
logo
divider <<< Hide and Q The Big Goodbye >>> divider

Haven

 • Základní informace

  Synopse

  Na palubu Enterprise dorazí matka Deanny Troi, Lwaxana, aby svou dceru připravila na svatbu, o které se rozhodlo ještě v Deannině dětství.

  Galerie

  Na Enterprise je z planety Haven přenesena svatební dárková krabice. Oznamuje Deanně, že se uskuteční její svatba s Wyattem Millerem, kterou dohodli jejich otcové.

  Na Enterprise je z planety Haven přenesena svatební dárková krabice. Oznamuje Deanně, že se uskuteční její svatba s Wyattem Millerem, kterou dohodli jejich otcové.

  Wyattovi rodiče Victoria a Steven Millerovi.

  Wyattovi rodiče Victoria a Steven Millerovi.

  Kapitán Picard se poprvé setkává s Deanninou matkou Lwaxanou Troi. V pozadí sluha paní Troi, pan Homn.

  Kapitán Picard se poprvé setkává s Deanninou matkou Lwaxanou Troi. V pozadí sluha paní Troi, pan Homn.

  Na kapitána se obrací představitelka havenské vlády: k planetě, která nemá obranné prostředky, se blíží neidentifikovaná loď. Podle smlouvy je kapitán povinen planetu chránit.

  Na kapitána se obrací představitelka havenské vlády: k planetě, která nemá obranné prostředky, se blíží neidentifikovaná loď. Podle smlouvy je kapitán povinen planetu chránit.

  Deanna cití, že Wyatt očekával někoho jiného, a v jeho pokoji najde několik portrétů ženy, která se Wyattovi zjevuje ve snu už mnoho let.

  Deanna cití, že Wyatt očekával někoho jiného, a v jeho pokoji najde několik portrétů ženy, která se Wyattovi zjevuje ve snu už mnoho let.

  Neznámá loď, identifikovaná jako tarellianská a nesoucí smrtící nákazu, se blíží k Havenu a neodpovídá na žádné vysílání.

  Neznámá loď, identifikovaná jako tarellianská a nesoucí smrtící nákazu, se blíží k Havenu a neodpovídá na žádné vysílání.

  Přes skutečnost, že Deanna se zdaleka zcela nepřenesla přes svůj vztah s Willem a že Wyatt sní o neznámé blondýně, jsou oba mladí lidé přesvědčeni, že spolu mohou žít.

  Přes skutečnost, že Deanna se zdaleka zcela nepřenesla přes svůj vztah s Willem a že Wyatt sní o neznámé blondýně, jsou oba mladí lidé přesvědčeni, že spolu mohou žít.

  Teprve když Enterprise vleče loď tažným paprskem od Havenu, jsou Tarelliané ochotni komunikovat. Ke svému údivu mezi nimi Wyatt vidí tvář ze svých snů - Arianu.

  Teprve když Enterprise vleče loď tažným paprskem od Havenu, jsou Tarelliané ochotni komunikovat. Ke svému údivu mezi nimi Wyatt vidí tvář ze svých snů - Arianu.

  Wyatt, povoláním lékař, si bere nedokončený výzkum a zásoby a tajně se transportuje na tarellianskou loď, z níž už nikdy nebude moci odejít.

  Wyatt, povoláním lékař, si bere nedokončený výzkum a zásoby a tajně se transportuje na tarellianskou loď, z níž už nikdy nebude moci odejít.

  Na chodbě tarellianské lodi vidí několik svých portrétů, které kreslila Ariana. Tarellianská loď odlétá s nadějí, že Wyattovi se podaří vyléčit jejich nemoc, a Deanna je volná.

  Na chodbě tarellianské lodi vidí několik svých portrétů, které kreslila Ariana. Tarellianská loď odlétá s nadějí, že Wyattovi se podaří vyléčit jejich nemoc, a Deanna je volná.

 • V kostce

  Hvězdné datum:

  41294

  Označení:
  1x11, #11
  Český název:
  Oáza
  Premiéra:
  30. 11. 1987
  Autor:
  Torme Tracy
  Režie:
  Compton Richard
  Hodnocení:

  2,7/5 (25 hlasů, Trekkies.cz)

  divider
  Hrají:
  Dále hrájí:
  • Majel Barrett Roddenberry (Lwaxana Troi)
  • Carel Struycken (pan Homn)
  • Rob Knepper (Wyatt Miller)
  • ad.
 • Reference

  druhy
  druh z planety Haven
  planety
  Betazed, Haven, Tarellia
  postavy
  Ariana, Homn, Innis Valeda, Miller Steven, Miller Wyatt, Millerová Victoria, Wrenn, Xelo
 • Zajímavosti

  Hostující herci

  • Lwaxana Troi je třetí postava, kterou Majel Barrett ve Star Treku ztělesnila (předtím Number One v původně nevysílané epizodě TOS The Cage a sestru Christinu Chapelovou z původního seriálu). Kromě toho propůjčuje svůj hlas lodnímu počítači.
  • Obličej na svatební dárkové krabici Lwaxany Troi je obličej Armina Shimermana známého především jako Quark, ferengský majitel baru na Deep Space Nine. Jeho první vystoupení ve ST je Lezek v epizodě TNG The Last Outpost. Další ferengskou postavou je kapitán Bractor v epizodě TNG Peak Performace. Jako Quark se objevil také v epizodě TNG Firstborn a v pilotní epizodě VOY Caretaker. Velkou roli ředitele Snydera hrál v seriálu Buffy, přemožitelka upírů. Mohli jsme ho obdivovat také jako Noxe Anthaea v seriálu Stargate SG-1.
  • Rob Knepper (Wyatt Miller) si ve ST zahrál ještě Gaula v epizodě VOY Dragon's Teeth. Jako hostující herec se objevil např. v seriálech The Visitor (Návštěvník), Seven Days (Sedm dní) nebo Profiler (Případ pro Sam).
  • Carel Struycken (pan Homn), 213 cm vysoký herec narozený v Holandsku, ztvárnil ve Star Treku kromě postavy pana Homna ještě Ducha v epizodě VOY The Thaw. Kromě toho jsme ho viděli v seriálu Twin Peaks nebo v epizodě Soul Mates v seriálu Babylon 5 a ve filmech jako Addamsova rodina a její pokračování, Ewoks: The Battle of Endor George Lucase nebo Men in Black (Muži v černém).

  Režiséři

  • Režisér Richard Compton se objevil jako herec v epizodách TOS The Doomsday Machine a The Enterprise Incident. Jako režisér pracoval na celé řadě seriálů jako jsou Babylon 5 (režíroval také film Babylon 5: The Gathering), The X-Files (Akta X), Profiler (Případ pro Sam), The Sentinel (Ochránce), The Burning Zone (Zöna ohrožení), Sliders (Cesta do neznáma). Na seriálech Babylon 5 a Sliders se podílel také jako producent.
 • Perličky a statistiky


divider <<< Hide and Q The Big Goodbye >>>

© 2000–2020 Webdesign: Samuel David Thorn, CZ Kontinuum Star Trek fan klub; Pozadí: Simply Pastel Night Sky by Ali Ries