lcars
logo
<<< Phage Eye of the Needle >>>

The Cloud

 • Základní informace

  Synopse

  Voyager vstoupí do mlhoviny, která se zdá být zdrojem vhodné energie na doplnění systémů. Ukáže se však, že mlhovina je ve skutečnosti živá bytost a Voyager ji svou přítomností poškozuje.

  Galerie

  Všichni musí šetřit energií, a tak i kapitán se s podezřením chystá ochutnat Neelixovu náhražku kávy, která je podle něj lepší než káva.

  Všichni musí šetřit energií, a tak i kapitán se s podezřením chystá ochutnat Neelixovu náhražku kávy, která je podle něj lepší než káva.

  Na senzorech se objevila mlhovina s neobvykle vysokým množstvím částic omikron. Kdyby se je podařilo nasbírat, pomohlo by to energetické bilanci Voyageru.

  Na senzorech se objevila mlhovina s neobvykle vysokým množstvím částic omikron. Kdyby se je podařilo nasbírat, pomohlo by to energetické bilanci Voyageru.

  Shluky částic chrání energetická bariéra, kterou se podaří prorazit. Hmota však houstne, usazuje se na trupu a vysává energii. Cestu zpět je nutné prostřelit fotonovým torpédem.

  Shluky částic chrání energetická bariéra, kterou se podaří prorazit. Hmota však houstne, usazuje se na trupu a vysává energii. Cestu zpět je nutné prostřelit fotonovým torpédem.

  Zatímco B'Elanna analyzuje data nasbíraná z mlhoviny, představuje Tom Harrymu svůj nový simulátorový program, majitelku baru Sandrine a svou přítelkyni Ricky.

  Zatímco B'Elanna analyzuje data nasbíraná z mlhoviny, představuje Tom Harrymu svůj nový simulátorový program, majitelku baru Sandrine a svou přítelkyni Ricky.

  Kapitán, která cítí beznaděj posádky, se radí s Chakotayem. Pod jeho vedením se jí podaří najít svého zvířecího průvodce, jak to dělají Indiáni.

  Kapitán, která cítí beznaděj posádky, se radí s Chakotayem. Pod jeho vedením se jí podaří najít svého zvířecího průvodce, jak to dělají Indiáni.

  B'Elanna se radí o překvapivých výsledcích analýzy materiálu, který ulpěl na trupu lodi, s doktorem. Je to tkáň velkého organismu. Mlhovina je živá a oni ji torpédem vážně poranili.

  B'Elanna se radí o překvapivých výsledcích analýzy materiálu, který ulpěl na trupu lodi, s doktorem. Je to tkáň velkého organismu. Mlhovina je živá a oni ji torpédem vážně poranili.

  Chtějí pomoci regeneraci rány, ale mlhovina se brání energetickými výboji. Mikrosonda pomůže odlákat její pozornost…

  Chtějí pomoci regeneraci rány, ale mlhovina se brání energetickými výboji. Mikrosonda pomůže odlákat její pozornost…

  …a Voyger "zašívá" ránu nukleogenovými paprsky. Místo aby energii získali, ztratili 20 % zásob, ale alespoň se jim podařilo napravit škodu, kterou napáchali v živém organismu.

  …a Voyger "zašívá" ránu nukleogenovými paprsky. Místo aby energii získali, ztratili 20 % zásob, ale alespoň se jim podařilo napravit škodu, kterou napáchali v živém organismu.

  Harry sebral odvahu a pozval kapitána do simulátorového programu, kde už je většina vyšších důstojníků.

  Harry sebral odvahu a pozval kapitána do simulátorového programu, kde už je většina vyšších důstojníků.

  Kapitán je nadšena. Požádá Chakotaye, aby jí půjčil "tu hůlku", a pak k údivu všech ukáže, že je skvělou hráčkou kulečníku.

  Kapitán je nadšena. Požádá Chakotaye, aby jí půjčil "tu hůlku", a pak k údivu všech ukáže, že je skvělou hráčkou kulečníku.

 • V kostce

  Hvězdné datum:

  48546.2

  Označení:
  1x06, #6
  Český název:
  Mrak
  Premiéra:
  13. 2. 1995
  Autor:
  Brannon Braga
  Režie:
  Livingston David
  Hodnocení:

  3/5 (23 hlasů, Trekkies.cz)

  Hrají:
  Dále hrájí:
  • Larry Hankin (Huběňour Gary)
  • Angela Dohrmann (Ricky)
  • Judy Geeson (Sandrine)
  • Luigi Amodeo (gigolo)
  • ad.
 • Reference

  částice
  Nukleonické částice
  druhy
  Daliwakané
  postavy
  Gary "Hubeňour", McAllister James Mooney, Moscone Willie, Ricky, Sandrine
  civilizace a kultura
  Holografické zobrazování a programování
  jídla, nápoje, koření a pochutiny
  Ailiská paštika, Bantan, Feladské cibulové křupky, Náhražka kávy lepší než káva, Plněné cardawayské listy, Saint-Émilion, Takarská míchaná vajíčka
 • Zajímavosti

  Vývoj postav

  • Sandrine, majitelku baru, uvidíme ještě v epizodě VOY Twisted.
  • Šovinistický hráč kulečníku v baru U Sandriny Hubeňour Gary, kterého si Tom Paris naprogramoval podle skutečné postavy z 50. let minulého století, vystupuje také v epizodách VOY Jetrel a Twisted.
  • Holografickou krásku Ricky z Tomova simulátorového programu baru U Sandriny uvidíme ještě v epizodě VOY Meld.

  Hostující herci

  • Judy Geeson (Sandrine) známe zejména jako Maggie Conwayovou ze seriálu Jsem do tebe blázen.
  • Larryho Hankina (Hubeňour Gary) jsme mohli vidět například ve filmech Sám doma nebo Pretty Woman.
  • Angelu Dohrmann (Ricky) známe zejména jako prokurátorku Stacey Bridgesovou, sestru detektiva Nashe Bridgese ze stejnojmenného seriálu.

  Režiséři

  • David Livingston je dalším z významných režisérů žánru sci-fi. Režíroval celou řadu epizod TNG, DS9 i VOY, v poslední době už 3 epizody ENT. Kromě toho režíroval také jednotlivé epizody seriálů Sliders (Cesta do neznáma) nebo Seven Days (Sedm dní), na němž se podílel také jako producent.
<<< Phage Eye of the Needle >>>

© 2000–2019 Webdesign: Samuel David Thorn, CZ Kontinuum Star Trek fan klub; Pozadí: Simply Pastel Night Sky by Ali Ries