lcars
logo

TOS 1x11

Miri

Miri

 • Základní informace

  Synopse

  Enterprise objeví planetu, jejímiž jedinými obyvateli jsou děti. Jsou ve skutečnosti stovky let staré a jsou postiženy smrtelnou chorobou. Dr. McCoy, který se nakazí stejně jako celý výsadkový tým, zuřivě hledá lék, zatímco se Kirk, Spock a Randová potýkají s dětmi.

  Galerie

  • Nouzový signál přivedl Enterprise k planetě, která byla duplikátem Země. Na povrchu výsadek objevil zchátralé město, které vypadalo jako pozemské město z 60. let 20. století.

   Nouzový signál přivedl Enterprise k planetě, která byla duplikátem Země. Na povrchu výsadek objevil zchátralé město, které vypadalo jako pozemské město z 60. let 20. století.

  • Než se zorientovali, divoce se na ně vrhl znetvořený muž, který si zoufal nad rozbitou tříkolkou. Když ho konečně zpacifikovali, náhle zemřel. Doktor zjistil enormně zrychlený metabolismus.

   Než se zorientovali, divoce se na ně vrhl znetvořený muž, který si zoufal nad rozbitou tříkolkou. Když ho konečně zpacifikovali, náhle zemřel. Doktor zjistil enormně zrychlený metabolismus.

  • Hluk je dovedl do jedné z budov, kde objevili ukrytou dívku Miri. Miri byla hrozně vystrašená, že vidí "Velké", ti přeci křičí, ubližují, zblázní se a pak umřou.

   Hluk je dovedl do jedné z budov, kde objevili ukrytou dívku Miri. Miri byla hrozně vystrašená, že vidí "Velké", ti přeci křičí, ubližují, zblázní se a pak umřou.

  • Kapitán velice brzy objevil první příznaky nemoci, která vyhladila všechny dospělé. Dokud nezjistí, o co jde, a nenajdou lék, nemohou se vrátit na loď.

   Kapitán velice brzy objevil první příznaky nemoci, která vyhladila všechny dospělé. Dokud nezjistí, o co jde, a nenajdou lék, nemohou se vrátit na loď.

  • Miri, která se do kapitána rychle zamilovala, je zavedla do nemocnice se základním vybavením. Teorie je, že záhadná nemoc napadá lidi, jakmile dosáhnout puberty.

   Miri, která se do kapitána rychle zamilovala, je zavedla do nemocnice se základním vybavením. Teorie je, že záhadná nemoc napadá lidi, jakmile dosáhnout puberty.

  • V záznamech zjistili, že se vlastně jedná o velmi nezdařený experiment na prodloužení života. Podařilo se prodloužit život dětem, těmto bylo kolem 300 let, potom to zato vzalo rychlý spád.

   V záznamech zjistili, že se vlastně jedná o velmi nezdařený experiment na prodloužení života. Podařilo se prodloužit život dětem, těmto bylo kolem 300 let, potom to zato vzalo rychlý spád.

  • Všechny děti se bojí dospělých, a tak se nejstarší chlapec Jahn vloupá do pracovny a ukradne všechny komunikátory. Když nebudou moct mluvit s lodí, onemocní a brzy umřou.

   Všechny děti se bojí dospělých, a tak se nejstarší chlapec Jahn vloupá do pracovny a ukradne všechny komunikátory. Když nebudou moct mluvit s lodí, onemocní a brzy umřou.

  • Čas se krátí, všichni kromě Spocka už mají pouze hodiny života. Kapitánovi se podařilo Jahna a ostatní přesvědčit, aby jim vrátili komunikátory, jinak že Miri a Jahn taky už brzy zemřou.

   Čas se krátí, všichni kromě Spocka už mají pouze hodiny života. Kapitánovi se podařilo Jahna a ostatní přesvědčit, aby jim vrátili komunikátory, jinak že Miri a Jahn taky už brzy zemřou.

  • Doktor se Spockem vyvinuli vakcínu, ale nemohou se spojit s lodí, aby provedli analýzu a testy. Doktor si ji tedy píchl sám.

   Doktor se Spockem vyvinuli vakcínu, ale nemohou se spojit s lodí, aby provedli analýzu a testy. Doktor si ji tedy píchl sám.

  • Našli ho v bezvědomí, ale ošklivé skrvny na tváři mizely před očima a doktor byl zdravý. Mohl naočkovat ostatní členy výsadku a také všechny děti.

   Našli ho v bezvědomí, ale ošklivé skrvny na tváři mizely před očima a doktor byl zdravý. Mohl naočkovat ostatní členy výsadku a také všechny děti.

 • V kostce

  Hvězdné datum:

  2713.5

  Označení:
  1x11, #11
  Český název:
  Miri
  Premiéra:
  27. 10. 1966
  Autor:
  Spies Adrian
  Režie:
  McEveety Vincent
  Hodnocení:

  62 % (23 hlasů, Trekkies.cz)

  divider
  Hrají:
  Dále hrají:
  • Kim Darby (Miri)
  • Grace Lee Whitney (Janice Randová)
 • Reference

  postavy
 • Zajímavosti

  Vývoj postav

  Hostující herci

  • Mezi malými dětmi v této epizodě se objeví dvě Shatnerovy dcery, dvě dcery Gena Rodenberryho.

  • Phil Morris, jedno z dětí, hrál také Thopoka v epizodě DS9 Looking for par'Mach in All the Wrong Places, Rematu'Klana v epizodě DS9 Rocks and Shoals a poručíka Johna Kellyho v epizodě VOY One Small Step. Ztělesnil také kadeta Foster ve filmu Star Trek III: The Search for Spock. Známe ho zejména jako Granta Colliera ze seriálu Mission: Impossible a jako Willa Sanderse ze seriálu Loď lásky.
  • Michael J. Pollard (Jahn) hrál například ve filmech Bonnie and Clyde, Tango & Cash nebo Dick Tracy a hostoval v seriálech jako Becker nebo Divadlo Raye Bradburyho.
  • David L. Ross hrál poručíka Gallowaye v několika epizodách TOS. Kromě toho hrál stráž v epizodě The Return of the Archons, poručíka Johnsona v epizodě Day of the Dove, šéfa transportu v epizodě The Galileo Seven a konečně stráž v epizodě DS9 Trials and Tribble-ations.

  Režiséři

  • Vincent McEveety režíroval několik epizod pro Star Trek. Kromě toho režíroval jednotlivé epizody pro seriály jako Dallas, Magnum, Simon a Simon, Airwolf a zejména Columbo.

divider <<< Dagger of the Mind The Conscience of the King >>>

© 2000–2023 Webdesign: Samuel David Thorn, CZ Kontinuum Star Trek fan klub; Pozadí: Simply Pastel Night Sky by Ali Ries (Casperium)