lcars
logo

TOS 1x04

The Enemy Within

Nepřítel v nás

 • Základní informace

  Synopse

  Závada transportéru rozdělí Kirka na dvě bytosti: jednu jemnou, druhou divokou a zlou. Když dobrý Kirk zjistí, že potřebuje svoji druhou polovinu, aby neztratil schopnost velet, musí udělat vše pro to, aby se s ní opět spojil.

  Galerie

  • Z planety Alfa 117 transportuje Scotty zraněného geologa Fishera, který má na sobě podivnou žlutou horninu.

   Z planety Alfa 117 transportuje Scotty zraněného geologa Fishera, který má na sobě podivnou žlutou horninu.

  • Potom se na loď transportuje zpět kapitán Kirk. Po chvíli, když už je místnost transportéru prázdná, se ale zhmotní ještě jeden Kirk. A vypadá zle.

   Potom se na loď transportuje zpět kapitán Kirk. Po chvíli, když už je místnost transportéru prázdná, se ale zhmotní ještě jeden Kirk. A vypadá zle.

  • Kirkův dvojník nejprve zajde k doktorovi pro láhev saurianské brandy. Doktor začíná být velmi podezíravý, takhle svého přítele Jima nezná.

   Kirkův dvojník nejprve zajde k doktorovi pro láhev saurianské brandy. Doktor začíná být velmi podezíravý, takhle svého přítele Jima nezná.

  • Původního kapitána zatím informují o anomálii transportéru: přenesli jednoho alfanského psíka, ale pak se zhmotnil druhý. Ten musí být v kleci, protože je zlý.

   Původního kapitána zatím informují o anomálii transportéru: přenesli jednoho alfanského psíka, ale pak se zhmotnil druhý. Ten musí být v kleci, protože je zlý.

  • Opilý "zlý" Kirk napadl Janice Randovou, která by se mu neubránila, kdyby nevkročil Fisher. Jen Kirkova dvojníka poškrábala na tváři. Janice utekla a "hodný" Kirk má problém.

   Opilý "zlý" Kirk napadl Janice Randovou, která by se mu neubránila, kdyby nevkročil Fisher. Jen Kirkova dvojníka poškrábala na tváři. Janice utekla a "hodný" Kirk má problém.

  • Dalším Kirkovým problémem je, že ztratil vlastnosti, které z něj dělaly dobrého kapitána, ty jsou u jeho dvojníka. A dole na planetě začíná opravdu mrznout a výsadek nejde transportovat.

   Dalším Kirkovým problémem je, že ztratil vlastnosti, které z něj dělaly dobrého kapitána, ty jsou u jeho dvojníka. A dole na planetě začíná opravdu mrznout a výsadek nejde transportovat.

  • "Hodný" Kirk se Spockem objevili "zlého" Kirka ve strojovně. Spock ho zneškodnil vulkanským nervovým stiskem a dvojník končí přivázaný na ošetřovně. Scotty zatím opravuje transportér.

   "Hodný" Kirk se Spockem objevili "zlého" Kirka ve strojovně. Spock ho zneškodnil vulkanským nervovým stiskem a dvojník končí přivázaný na ošetřovně. Scotty zatím opravuje transportér.

  • Na planetě je situace už opravdu kritická. Velmi krátký čas muži získali tím, že rozpálili kameny phaserem.

   Na planetě je situace už opravdu kritická. Velmi krátký čas muži získali tím, že rozpálili kameny phaserem.

  • Opraveným transportérem zkusili sjednotit obě verze alfanského psíka, ten ale nepřežil. Spock věří, že to bylo šokem. Kapitán se musí rychle rozhodnout, jinak jeho muži dole zmrznou.

   Opraveným transportérem zkusili sjednotit obě verze alfanského psíka, ten ale nepřežil. Spock věří, že to bylo šokem. Kapitán se musí rychle rozhodnout, jinak jeho muži dole zmrznou.

  • "Zlý" Kirk se nevzdal bez boje, chtěl žít a být kapitánem. Pochopil ale, že ani jeden z nich není úplný. Transport se podařil a nazpátek transportovali jednoho kapitána se všemi jeho vlastnostmi.

   "Zlý" Kirk se nevzdal bez boje, chtěl žít a být kapitánem. Pochopil ale, že ani jeden z nich není úplný. Transport se podařil a nazpátek transportovali jednoho kapitána se všemi jeho vlastnostmi.

 • V kostce

  Hvězdné datum:

  1672.1

  Označení:
  1x04, #4
  Český název:
  Nepřítel v nás
  Premiéra:
  6. 10. 1966
  Autor:
  Matheson Richard
  Režie:
  Penn Leo
  Hodnocení:

  81 % (25 hlasů, Trekkies.cz)

  divider
  Hrají:
  Dále hrají:
  • Grace Lee Whitney (Janice Randová)
 • Reference

  planety
  Alfa 177
  postavy
  jídla, nápoje, koření a pochutiny
  Saurianská brandy
 • Zajímavosti

  Star Trek

  • První užití vulkanského nervového stisku.

  Vývoj postav

  Režiséři

  • Lea Penna (1921-1998) jsme mohli vidět jako herce v několika epizodách seriálů MatlockJake a Tlusťoch. Režíroval jednotlivé epizody pro celou řadu u nás známých seriálů, jako například Kojak, Columbo, Magnum, Remington Steele, Jake a Tlusťoch nebo Diagnóza vražda.

 • Perličky a statistiky


divider <<< Mudd's Women The Man Trap >>>

© 2000–2024 Webdesign: Samuel David Thorn, CZ Kontinuum Star Trek fan klub; Pozadí: Simply Pastel Night Sky by Ali Ries (Casperium)