lcars
logo
<<< The Corbomite Maneuver The Enemy Within >>>

Mudd's Women

 • Základní informace

  Synopse

  Ke své věčné lítosti zachrání Kirk legračního obchodníka a jeho náklad svůdných žen a poprvé se seznamuje s galaktickým podvodníkem Harcourtem Fentonem Muddem.

  Galerie

  Enterprise musela na palubu transportovat pilota neidentifikované lodi, která vletěla do pole asteroidů, a jeho "náklad". Při záchraně však byly zničeny lithiové krystaly až na jeden.
  Enterprise musela na palubu transportovat pilota neidentifikované lodi, která vletěla do pole asteroidů, a jeho "náklad". Při záchraně však byly zničeny lithiové krystaly až na jeden.
  Kolem pilota "Walshe" a jeho žen je jakási záhada. Eve, Ruth a Magdu vnímají všichni muži jako až nepřirozeně atraktivní.

  Kolem pilota "Walshe" a jeho žen je jakási záhada. Eve, Ruth a Magdu vnímají všichni muži jako až nepřirozeně atraktivní.

  Kapitán vyšetřuje incident a zjišťuje, že má před sebou Harryho Mudda, usvědčeného pašeráka podvodníka. Dozvídá se, že veze ženy na Ophiuchus III jako manželky pro kolonisty.

  Kapitán vyšetřuje incident a zjišťuje, že má před sebou Harryho Mudda, usvědčeného pašeráka podvodníka. Dozvídá se, že veze ženy na Ophiuchus III jako manželky pro kolonisty.

  Když Ruth vyvolá podivnou odezvu na doktorově lékařském skeneru, začne se klubat slabé podezření, že něco není v pořádku. Ještě se neví, že berou zakázanou Venušinu drogu.

  Když Ruth vyvolá podivnou odezvu na doktorově lékařském skeneru, začne se klubat slabé podezření, že něco není v pořádku. Ještě se neví, že berou zakázanou Venušinu drogu.

  Enterprise v každém případě letí k blízké planetě Rigel XII, kde je k dispozici kvalitní lithium. Harry se s tím smířil, když slyšel, že tam pracují tři osamělí horníci.
  Enterprise v každém případě letí k blízké planetě Rigel XII, kde je k dispozici kvalitní lithium. Harry se s tím smířil, když slyšel, že tam pracují tři osamělí horníci.
  Na palubu přicházejí Childress a Gossett. Ty ale dřív kontaktoval Mudd, takže lithium nechtějí prodat, chtějí za ně tři ženy, které jim Mudd nabídl. Kirkovi se to nelíbí.

  Na palubu přicházejí Childress a Gossett. Ty ale dřív kontaktoval Mudd, takže lithium nechtějí prodat, chtějí za ně tři ženy, které jim Mudd nabídl. Kirkovi se to nelíbí.

  Ženy se už transportovaly na planetu a výsadek z Enterprise se rovněž vydává jednat s horníky. Planeta je velmin nehostinná, sužovaná vichry a magnetickými bouřemi.

  Ženy se už transportovaly na planetu a výsadek z Enterprise se rovněž vydává jednat s horníky. Planeta je velmin nehostinná, sužovaná vichry a magnetickými bouřemi.

  Ruth a Magda se už dobře baví, Eve se příčí, že se na ni muži dívají jako na objekt.

  Ruth a Magda se už dobře baví, Eve se příčí, že se na ni muži dívají jako na objekt.

  Když už toho má dost, nepozorovaně vyběhne do bouře. Pátrá po ní kapitán Kirk i Ben Childress, dlouho ale nemají úspěch.

  Když už toho má dost, nepozorovaně vyběhne do bouře. Pátrá po ní kapitán Kirk i Ben Childress, dlouho ale nemají úspěch.

  Až po několika hodinách ji Childress zachránil. Enterprise se zatím s posledním a navíc poškozeným lithiovým krystalem dostala do kritického stavu, má energii na necelou hodinu.

  Až po několika hodinách ji Childress zachránil. Enterprise se zatím s posledním a navíc poškozeným lithiovým krystalem dostala do kritického stavu, má energii na necelou hodinu.

  Kirk z Mudda vytáhl jejich tajemství Venušiny drogy a znovu se transportoval na povrch. Eve, která si už dlouho nevzala pilulku, je teď taková, jaká je. Childress se cítí podvedený.

  Kirk z Mudda vytáhl jejich tajemství Venušiny drogy a znovu se transportoval na povrch. Eve, která si už dlouho nevzala pilulku, je teď taková, jaká je. Childress se cítí podvedený.

  Eve si v zoufalství vezme drogu, kterou Kirk přinesl, a náhle je opět krásná. Teprve pak se dozví, že si vzala obyčejnou želatinu. Stačilo jen si věřit. Zůstává a Kirk se vrací na loď s krystaly.

  Eve si v zoufalství vezme drogu, kterou Kirk přinesl, a náhle je opět krásná. Teprve pak se dozví, že si vzala obyčejnou želatinu. Stačilo jen si věřit. Zůstává a Kirk se vrací na loď s krystaly.

 • V kostce

  Hvězdné datum:

  1329.1

  Označení:
  1x03, #3
  Český název:
  Muddovy ženy
  Premiéra:
  13. 10. 1966
  Autor:
  Rodenberry Gene & Kandel Steven
  Režie:
  Hart Harvey
  Hodnocení:

  3,5/5 (22 hlasů, Trekkies.cz)

  Hrají:
  Dále hrájí:
  • Roger C. Carmel (Mudd)
 • Reference

  hry a sporty
  Pasiáns
  planety
  Ophiuchus III, Rigel XII
  postavy
  Benton, Bonaventurová Ruth, Farrell John, Gossett Herm, Childress Ben, Kovacsová Magda, McHuronová Eve, Walsh Leo Francis
  základny a kolonie
  Lithiové doly
 • Zajímavosti

  Vývoj postav

  • podvodníkem Harrym Fentonem Muddem se setkáme ještě v epizodě I, Mudd.

  • Poručíka Farrella uvidíme také v epizodách The Enemy Within a Miri.

  Hostující herci

  • Gene Dynarski (Ben Childress) se opět objeví jako Krodak v epizodě The Mark of Gideon a dále v epizodě TNG 11001001 jako komandér Quinteros. Mohli jsme ho vidět ve filmech z 70. let minulého století, jako např. Blízká setkání třetího druhu, Letiště nebo Všichni prezidentovi muži.

  Režiséři

  • Z mnoha televizních filmů a epizod pro různé seriály, které Harvey Hart (1928-1989) natočil, známe zejména několik epizod seriálu Columbo.

<<< The Corbomite Maneuver The Enemy Within >>>

© 2000–2019 Webdesign: Samuel David Thorn, CZ Kontinuum Star Trek fan klub; Pozadí: Simply Pastel Night Sky by Ali Ries