lcars
logo

TOS 1x03

Mudd's Women

Muddovy ženy

 • Základní informace

  Synopse

  Ke své věčné lítosti zachrání Kirk legračního obchodníka a jeho náklad svůdných žen a poprvé se seznamuje s galaktickým podvodníkem Harcourtem Fentonem Muddem.

  Galerie

  • Enterprise musela na palubu transportovat pilota neidentifikované lodi, která vletěla do pole asteroidů, a jeho "náklad". Při záchraně však byly zničeny lithiové krystaly až na jeden.
   Enterprise musela na palubu transportovat pilota neidentifikované lodi, která vletěla do pole asteroidů, a jeho "náklad". Při záchraně však byly zničeny lithiové krystaly až na jeden.
  • Kolem pilota "Walshe" a jeho žen je jakási záhada. Eve, Ruth a Magdu vnímají všichni muži jako až nepřirozeně atraktivní.

   Kolem pilota "Walshe" a jeho žen je jakási záhada. Eve, Ruth a Magdu vnímají všichni muži jako až nepřirozeně atraktivní.

  • Kapitán vyšetřuje incident a zjišťuje, že má před sebou Harryho Mudda, usvědčeného pašeráka podvodníka. Dozvídá se, že veze ženy na Ophiuchus III jako manželky pro kolonisty.

   Kapitán vyšetřuje incident a zjišťuje, že má před sebou Harryho Mudda, usvědčeného pašeráka podvodníka. Dozvídá se, že veze ženy na Ophiuchus III jako manželky pro kolonisty.

  • Když Ruth vyvolá podivnou odezvu na doktorově lékařském skeneru, začne se klubat slabé podezření, že něco není v pořádku. Ještě se neví, že berou zakázanou Venušinu drogu.

   Když Ruth vyvolá podivnou odezvu na doktorově lékařském skeneru, začne se klubat slabé podezření, že něco není v pořádku. Ještě se neví, že berou zakázanou Venušinu drogu.

  • Enterprise v každém případě letí k blízké planetě Rigel XII, kde je k dispozici kvalitní lithium. Harry se s tím smířil, když slyšel, že tam pracují tři osamělí horníci.
   Enterprise v každém případě letí k blízké planetě Rigel XII, kde je k dispozici kvalitní lithium. Harry se s tím smířil, když slyšel, že tam pracují tři osamělí horníci.
  • Na palubu přicházejí Childress a Gossett. Ty ale dřív kontaktoval Mudd, takže lithium nechtějí prodat, chtějí za ně tři ženy, které jim Mudd nabídl. Kirkovi se to nelíbí.

   Na palubu přicházejí Childress a Gossett. Ty ale dřív kontaktoval Mudd, takže lithium nechtějí prodat, chtějí za ně tři ženy, které jim Mudd nabídl. Kirkovi se to nelíbí.

  • Ženy se už transportovaly na planetu a výsadek z Enterprise se rovněž vydává jednat s horníky. Planeta je velmin nehostinná, sužovaná vichry a magnetickými bouřemi.

   Ženy se už transportovaly na planetu a výsadek z Enterprise se rovněž vydává jednat s horníky. Planeta je velmin nehostinná, sužovaná vichry a magnetickými bouřemi.

  • Ruth a Magda se už dobře baví, Eve se příčí, že se na ni muži dívají jako na objekt.

   Ruth a Magda se už dobře baví, Eve se příčí, že se na ni muži dívají jako na objekt.

  • Když už toho má dost, nepozorovaně vyběhne do bouře. Pátrá po ní kapitán Kirk i Ben Childress, dlouho ale nemají úspěch.

   Když už toho má dost, nepozorovaně vyběhne do bouře. Pátrá po ní kapitán Kirk i Ben Childress, dlouho ale nemají úspěch.

  • Až po několika hodinách ji Childress zachránil. Enterprise se zatím s posledním a navíc poškozeným lithiovým krystalem dostala do kritického stavu, má energii na necelou hodinu.

   Až po několika hodinách ji Childress zachránil. Enterprise se zatím s posledním a navíc poškozeným lithiovým krystalem dostala do kritického stavu, má energii na necelou hodinu.

  • Kirk z Mudda vytáhl jejich tajemství Venušiny drogy a znovu se transportoval na povrch. Eve, která si už dlouho nevzala pilulku, je teď taková, jaká je. Childress se cítí podvedený.

   Kirk z Mudda vytáhl jejich tajemství Venušiny drogy a znovu se transportoval na povrch. Eve, která si už dlouho nevzala pilulku, je teď taková, jaká je. Childress se cítí podvedený.

  • Eve si v zoufalství vezme drogu, kterou Kirk přinesl, a náhle je opět krásná. Teprve pak se dozví, že si vzala obyčejnou želatinu. Stačilo jen si věřit. Zůstává a Kirk se vrací na loď s krystaly.

   Eve si v zoufalství vezme drogu, kterou Kirk přinesl, a náhle je opět krásná. Teprve pak se dozví, že si vzala obyčejnou želatinu. Stačilo jen si věřit. Zůstává a Kirk se vrací na loď s krystaly.

 • V kostce

  Hvězdné datum:

  1329.1

  Označení:
  1x03, #3
  Český název:
  Muddovy ženy
  Premiéra:
  13. 10. 1966
  Autor:
  Rodenberry Gene & Kandel Steven
  Režie:
  Hart Harvey
  Hodnocení:

  70 % (24 hlasů, Trekkies.cz)

  divider
  Hrají:
  Dále hrají:
  • Roger C. Carmel (Mudd)
 • Reference

  hry a sporty
  Pasiáns
  planety
  Ophiuchus III Rigel XII
  postavy
  základny a kolonie
  Lithiové doly
 • Zajímavosti

  Vývoj postav

  • podvodníkem Harrym Fentonem Muddem se setkáme ještě v epizodě I, Mudd.

  • Poručíka Farrella uvidíme také v epizodách The Enemy WithinMiri.

  Hostující herci

  • Gene Dynarski (Ben Childress) se opět objeví jako Krodak v epizodě The Mark of Gideon a dále v epizodě TNG 11001001 jako komandér Quinteros. Mohli jsme ho vidět ve filmech z 70. let minulého století, jako např. Blízká setkání třetího druhu, Letiště nebo Všichni prezidentovi muži.

  Režiséři

  • Z mnoha televizních filmů a epizod pro různé seriály, které Harvey Hart (1928-1989) natočil, známe zejména několik epizod seriálu Columbo.

divider <<< The Corbomite Maneuver The Enemy Within >>>

© 2000–2024 Webdesign: Samuel David Thorn, CZ Kontinuum Star Trek fan klub; Pozadí: Simply Pastel Night Sky by Ali Ries (Casperium)