lcars
logo

TOS 1x05

The Man Trap

Past na muže

 • Základní informace

  Synopse

  Doktor McCoy se na planetě M113 setkává se svojí starou láskou Nancy, ale je kolem ní něco podivného: členy posádky něco vraždí a vysává z jejich těl sůl.

  Galerie

  • Na M-133, kde žije archeolog profesor Crater s manželkou, je doktor povinen provést pravidelnou lékařskou prohlídku. Nancy Craterová je jeho bývalá láska.

   Na M-133, kde žije archeolog profesor Crater s manželkou, je doktor povinen provést pravidelnou lékařskou prohlídku. Nancy Craterová je jeho bývalá láska.

  • Profesor Crater je neobyčejně odmítavý, přeje si, aby jeho a Nancy nechali v klidu, a žádá pouze o zásoby soli.

   Profesor Crater je neobyčejně odmítavý, přeje si, aby jeho a Nancy nechali v klidu, a žádá pouze o zásoby soli.

  • Ovšem člen posádky Darnell je nalezen mrtev. Zdá se, že snědl jedovatou rostlinu. Až pitva prokáže pravou příčinu smrti: Darnellovi byla během okamžiku z těla odstraněna veškerá sůl.

   Ovšem člen posádky Darnell je nalezen mrtev. Zdá se, že snědl jedovatou rostlinu. Až pitva prokáže pravou příčinu smrti: Darnellovi byla během okamžiku z těla odstraněna veškerá sůl.

  • Výsadek znovu navštěvuje profesora. Crater ale uteče a hledá "Nancy". Tu nemůže najít, ale místo ní nachází dalšího mrtvého člena posádky.

   Výsadek znovu navštěvuje profesora. Crater ale uteče a hledá "Nancy". Tu nemůže najít, ale místo ní nachází dalšího mrtvého člena posádky.

  • "Nancy", která se dokáže proměnit v kohokoliv, zabila Greena, vzala na sebe jeho podobu a transportovala se s kapitánem a doktorem na Enterprise. Pátrá po soli.

   "Nancy", která se dokáže proměnit v kohokoliv, zabila Greena, vzala na sebe jeho podobu a transportovala se s kapitánem a doktorem na Enterprise. Pátrá po soli.

  • Z Uhuřiných vzpomínek si Nancy vzala podobu jejího přítele. Uhuru to mohlo stát život, kdyby nepřišli Sulu a Janice Randová. Místo toho "Nancy" zabila Barnharta.

   Z Uhuřiných vzpomínek si Nancy vzala podobu jejího přítele. Uhuru to mohlo stát život, kdyby nepřišli Sulu a Janice Randová. Místo toho "Nancy" zabila Barnharta.

  • Pak se změnila opět na Nacy a zašla za doktorem. Přiměla ho, aby si vzal prášky na spaní, a vzala na sebe jeho podobu. Jako doktor se pak zúčastnila porady velení.

   Pak se změnila opět na Nacy a zašla za doktorem. Přiměla ho, aby si vzal prášky na spaní, a vzala na sebe jeho podobu. Jako doktor se pak zúčastnila porady velení.

  • Profesor Crater konečně promluvil. Nancy před rokem zabilo místní stvoření hladovějící po soli, poslední svého druhu. Ačkoliv poznal, že sedí vedle něj, neprozradil je.

   Profesor Crater konečně promluvil. Nancy před rokem zabilo místní stvoření hladovějící po soli, poslední svého druhu. Ačkoliv poznal, že sedí vedle něj, neprozradil je.

  • Profesor odešel s "doktorem" na ošetřovnu a podezíravý Spock je doprovázel. Stvoření napadlo i jeho, ale "Spockovi předci plavali v jiných mořích", jeho sůl "Nancy" nechutnala.

   Profesor odešel s "doktorem" na ošetřovnu a podezíravý Spock je doprovázel. Stvoření napadlo i jeho, ale "Spockovi předci plavali v jiných mořích", jeho sůl "Nancy" nechutnala.

  • V kajutě doktora najdou pravého McCoye a stvoření, které se pro změnu opět proměnilo v Nancy. Když za doktorem přijde kapitán a Spock, McCoy jim prostě nevěří a "Nancy" chrání.

   V kajutě doktora najdou pravého McCoye a stvoření, které se pro změnu opět proměnilo v Nancy. Když za doktorem přijde kapitán a Spock, McCoy jim prostě nevěří a "Nancy" chrání.

  • Teprve když se "Nancy" vrhne na Kirka, aby ho paralyzovala a vysála mu sůl, doktor uvěří a vystřelí.

   Teprve když se "Nancy" vrhne na Kirka, aby ho paralyzovala a vysála mu sůl, doktor uvěří a vystřelí.

  • Pravou podobu stvoření z M-113 zahlédli až těsně před jeho smrtí. Jeho druh tímto okamžikem vyhynul.

   Pravou podobu stvoření z M-113 zahlédli až těsně před jeho smrtí. Jeho druh tímto okamžikem vyhynul.

 • V kostce

  Hvězdné datum:

  1513.1

  Označení:
  1x05, #5
  Český název:
  Past na muže
  Premiéra:
  8. 9. 1966
  Autor:
  Johnson George Clayton
  Režie:
  Daniels Marc
  Hodnocení:

  61 % (24 hlasů, Trekkies.cz)

  divider
  Hrají:
  Dále hrají:
  • Jeanne Bal (Nancy)
  • Alfred Ryder (prof. Bierce)
  • Grace Lee Whitney (Janice Randová)
 • Reference

  druhy
  druh z planety M-113 druh z Wrigleyho zábavní planety
  planety
  Corinth IV M-113 Wrigleyho zábavní planeta
  postavy
  základny a kolonie
  Corinth IV
  jídla, nápoje, koření a pochutiny
  Chilli papričky
 • Zajímavosti

  Režiséři

divider <<< The Enemy Within The Naked Time >>>

© 2000–2024 Webdesign: Samuel David Thorn, CZ Kontinuum Star Trek fan klub; Pozadí: Simply Pastel Night Sky by Ali Ries (Casperium)