lcars
logo
<<< Cost of Living Imaginary Friend >>>

The Perfect Mate

 • Základní informace

  Synopse

  Enterprise převáží empatickou metamorfu Kamalu, která má svojí svatbou s vůdcem znepřátelené rasy nastolit dlouho očekávaný mír. Kamale se však cestou zalíbí kapitán Picard, na kterého jakoby její krása a schopnosti přizpůsobit se ideálu svého partnera neměly vliv.

  Galerie

  Vyslanec Kriosu Briam veze na Enterprise vzácný dar kancléři Alrikovi z Valtu, aby tak ukončili staletí trvající válku. Křehký náklad je uložen v nákladovém prostoru.

  Vyslanec Kriosu Briam veze na Enterprise vzácný dar kancléři Alrikovi z Valtu, aby tak ukončili staletí trvající válku. Křehký náklad je uložen v nákladovém prostoru.

  Enterprise odpoví na nouzový signál z ferengského raketoplánu a na palubu jsou transportování dva Ferengové.
  Enterprise odpoví na nouzový signál z ferengského raketoplánu a na palubu jsou transportování dva Ferengové.
  Ferengové havárii svého člunu naplánovali. Jeden zdrží kapitána a vyslance, druhý zatím zkoumá zvláštní vejce v nákladovém prostoru. Nechtěně však poruší jeho rovnováhu.

  Ferengové havárii svého člunu naplánovali. Jeden zdrží kapitána a vyslance, druhý zatím zkoumá zvláštní vejce v nákladovém prostoru. Nechtěně však poruší jeho rovnováhu.

  Vejce spadne na zem. Před očima Picarda a Briama se stázová jednotka rozpadá a ukazuje se, že uvnitř je krásná žena.

  Vejce spadne na zem. Před očima Picarda a Briama se stázová jednotka rozpadá a ukazuje se, že uvnitř je krásná žena.

  Kamala nesmí opustit kajutu, protože příliš silně přitahuje muže. Picardovi se nelíbí, že někdo na jeho lodi má domácí vězení, a za průvodce jí určí Data. Kamala si dobře rozumí i s horníky.

  Kamala nesmí opustit kajutu, protože příliš silně přitahuje muže. Picardovi se nelíbí, že někdo na jeho lodi má domácí vězení, a za průvodce jí určí Data. Kamala si dobře rozumí i s horníky.

  Ferengové se pokoušejí podplatit Briama, aby jim Kamalu prodal. Když Briam odchází, aby informoval kapitána, chtějí ho zastavit, srazí ho k zemi a Briam upadne do bezvědomí.

  Ferengové se pokoušejí podplatit Briama, aby jim Kamalu prodal. Když Briam odchází, aby informoval kapitána, chtějí ho zastavit, srazí ho k zemi a Briam upadne do bezvědomí.

  Kapitán musí vést jednání s Aldrikem místo něj. Kamala mu pomáhá s ceremoniální hudbou i se čtením svitků v simulaci akadarského chrámu, kde Ceremonie usmíření proběhne.

  Kapitán musí vést jednání s Aldrikem místo něj. Kamala mu pomáhá s ceremoniální hudbou i se čtením svitků v simulaci akadarského chrámu, kde Ceremonie usmíření proběhne.

  Kancléř Aldrik je pro kapitána velkým zklamáním. Mnohem víc se zajímá o smlouvu a o obchod než o ženu, která byla vychována pro něj.

  Kancléř Aldrik je pro kapitána velkým zklamáním. Mnohem víc se zajímá o smlouvu a o obchod než o ženu, která byla vychována pro něj.

  Kamala strávila s Picardem rozhodující chvíle, definitivně se změnila v ženu, jakou by ji chtěl mít on, a zamilovala se do něj. Přesto však dostojí své povinnosti a stane se Aldrikovou ženou.

  Kamala strávila s Picardem rozhodující chvíle, definitivně se změnila v ženu, jakou by ji chtěl mít on, a zamilovala se do něj. Přesto však dostojí své povinnosti a stane se Aldrikovou ženou.

  Picard dokázal své city ke Kamale tak kontrolovat, že Briam, kterému je dvě stě let, obdivuje jeho zásadovost a silnou vůli. I pro něj bylo totiž pokušení v Kamalině blízkosti velké.

  Picard dokázal své city ke Kamale tak kontrolovat, že Briam, kterému je dvě stě let, obdivuje jeho zásadovost a silnou vůli. I pro něj bylo totiž pokušení v Kamalině blízkosti velké.

 • V kostce

  Hvězdné datum:

  45761

  Označení:
  5x21, #121
  Český název:
  Ideální partnerka
  Premiéra:
  27. 4. 1992
  Autor:
  Gary Perconte (Ruben Leader), Piller Michael
  Režie:
  Bole Cliff
  Hodnocení:

  3,4/5 (20 hlasů, Trekkies.cz)

  Hrají:
  Dále hrájí:
  • Famke Janssen (Kamala)
  • Max Grodénchik (Par Lenor)
  • Mickey Cottrell (Alrik)
  • Michael Snyder (QOL)
  • April Grace (Hubbellová)
  • ad.
 • Reference

  druhy
  Valtesané
  planety
  Valt Minor
  postavy
  Alrik, Briam, Garuth, Kamala, Lenor Par, Qol
  základny a kolonie
  Hvězdná základna 117, Paloris
  jídla, nápoje, koření a pochutiny
  Aldorianské pivo
 • Zajímavosti

  Hostující herci

  • Max Grodénchik (Par Lenor) se v TNG objevil již jako Sovok v epizodě Captain's Holiday. Znám je zejména jako Rom, Quarkův bratr, z Deep Space Nine. Jako hostující herec se objevil také v seriálu Sliders (Cesta do neznáma) nebo např. ve filmech Apollo 13 nebo Sestra v akci.
  • Herečka holandského původu Famke Janssen je jednou z Bondových dívek (Goldeneye po boku Pierce Brosnana). Viděli jsme ji také jako dr. Jean Greyovou ve filmu X-Men.
  • Mickey Cottrell (Airik) hrál také Dumaha v epizodě VOY The Raven.
  • Michael Snyder (QOL) hrál také menší role ve filmech Star Trek IV: The Voyage Home (komunikační důstojník) a Star Trek VI: The Undiscovered Country (člen posádky).
  • April Grace se jako šéf transportu Hubbellová objeví v celkem pěti epizodách TNG: Reunion, Future Imperfect, Data's Day, Galaxy's Child a The Perfect Mate a v pilotní epizodě DS9 Emissary.

  Režiséři

  • Režisér Cliff Bole je jedním z kmenových režisérů Star Trek. Režíroval řadu epizod v TNG, DS9 i VOY.
  • Podle příjmení režiséra Bola byl pojmenován druh Bolianů.
<<< Cost of Living Imaginary Friend >>>

© 2000–2019 Webdesign: Samuel David Thorn, CZ Kontinuum Star Trek fan klub; Pozadí: Simply Pastel Night Sky by Ali Ries