lcars
logo
<<< Revulsion Scientific Method >>>

The Raven

 • Základní informace

  Synopse

  Borgský signál donutí Sedmou unést raketoplán a vydat se za ním. Nakonec nalezne loď svých rodičů, kteří byli při zkoumání Borgů asimilováni.

  Galerie

  Kapitán zkouší v Sedmé probudit představivost a tvořivost a bere ji do dílny Mistra Leonarda. Sedmá vidí jeho létající stroj a náhle má znepokojivou vidinu.

  Kapitán zkouší v Sedmé probudit představivost a tvořivost a bere ji do dílny Mistra Leonarda. Sedmá vidí jeho létající stroj a náhle má znepokojivou vidinu.

  Jako by se ocitla na borgské lodi. Borgové jsou všude kolem, ona se jich kupodivu bojí a proti ní letí černý krákorající pták.

  Jako by se ocitla na borgské lodi. Borgové jsou všude kolem, ona se jich kupodivu bojí a proti ní letí černý krákorající pták.

  Voyager je na hranicích b'omarského prostoru a kapitán se pokouší vyjednat průlet. Není moc úspěšná, trasa, kterou paranoidní B'omarové navrhují, by trvala týdny.
  Voyager je na hranicích b'omarského prostoru a kapitán se pokouší vyjednat průlet. Není moc úspěšná, trasa, kterou paranoidní B'omarové navrhují, by trvala týdny.
  Sedmá má podle Doktorova příkazu začít normálně jíst. Neelix ji provádí touto dávno zapomenutou činností.

  Sedmá má podle Doktorova příkazu začít normálně jíst. Neelix ji provádí touto dávno zapomenutou činností.

  Její vidiny se stále opakují a navíc jí uprostřed oběda vyraší na ruce implantát. Doktor pak zjistí, že se jí z nějakého důvodu v krvi aktivovaly spící nanosondy.

  Její vidiny se stále opakují a navíc jí uprostřed oběda vyraší na ruce implantát. Doktor pak zjistí, že se jí z nějakého důvodu v krvi aktivovaly spící nanosondy.

  Ze Sedmé je náhle opět Borg a nic ji nemůže zastavit. Aktivoval se i její ochranný štít. Bere si raketoplán, prorazí s ním vrata hangáru a odlétá do b'omarského prostoru.

  Ze Sedmé je náhle opět Borg a nic ji nemůže zastavit. Aktivoval se i její ochranný štít. Bere si raketoplán, prorazí s ním vrata hangáru a odlétá do b'omarského prostoru.

  Doktor připravil hyposprej, po němž aktivované nanosondy opět usnou. Bude ale potřeba se k Sedmé dostat, což budou značně ztěžovat B'omarové.

  Doktor připravil hyposprej, po němž aktivované nanosondy opět usnou. Bude ale potřeba se k Sedmé dostat, což budou značně ztěžovat B'omarové.

  Tuvok a Tom letí za Sedmou. Když ji dohoní, transportuje se Tuvok do jejího raketoplánu. Sedmá tvrdí, že poslouchá signál pro ztracené Borgy, a Tuvoka nemůže potřebovat.

  Tuvok a Tom letí za Sedmou. Když ji dohoní, transportuje se Tuvok do jejího raketoplánu. Sedmá tvrdí, že poslouchá signál pro ztracené Borgy, a Tuvoka nemůže potřebovat.

  Na Voyageru zkoumají, co se se Sedmou děje. Kapitán z popisu ptáka v jejích záznamech pozná havrana. Uvědomí si, že The Raven se jmenovala loď Hansenových.

  Na Voyageru zkoumají, co se se Sedmou děje. Kapitán z popisu ptáka v jejích záznamech pozná havrana. Uvědomí si, že The Raven se jmenovala loď Hansenových.

  Tuvok si získal důvěru Sedmé a smí ji doprovodit na povrch měsíce. Nacházejí asi 20 let starý vrak, který vysílá borgský signál.

  Tuvok si získal důvěru Sedmé a smí ji doprovodit na povrch měsíce. Nacházejí asi 20 let starý vrak, který vysílá borgský signál.

  Je to loď, kde byla rodina Hansenova asimilována. Oba musí vrak rychle opustit, protože ho B'omarové ostřelují a navíc se blíží silná flotila, proti níž by Voyager neměl šanci.

  Je to loď, kde byla rodina Hansenova asimilována. Oba musí vrak rychle opustit, protože ho B'omarové ostřelují a navíc se blíží silná flotila, proti níž by Voyager neměl šanci.

  Tom Tuvoka a Sedmou transportuje. Jen vletí do hangáru, přechází Voyager na warp a mizí. B'omarský prostor bude muset obletět.

  Tom Tuvoka a Sedmou transportuje. Jen vletí do hangáru, přechází Voyager na warp a mizí. B'omarský prostor bude muset obletět.

 • V kostce

  Označení:
  4x06, #74
  Český název:
  Havran
  Premiéra:
  8. 10. 1997
  Autor:
  Bryan Fuller and Harry Doc Kloor
  Režie:
  Burton LeVar
  Hodnocení:

  3,6/5 (19 hlasů, Trekkies.cz)

  Hrají:
  Dále hrájí:
  • Richard J. Zobel, Jr. (Gauman)
  • Mickey Cottrell (Dumah)
  • David Anthony Marshall (otec)
  • Nikki Tyler (matka)
  • Erica Lynne Bryan (holčička)
  • ad.
 • Reference

  druhy
  B'omarové, Nassordinové
  postavy
  Dumah, Gauman
  politika (státy, vlády, strany, frakce, odboj, ambasády…)
  B'omarský svrchovaný prostor
  jídla, nápoje, koření a pochutiny
  Chadre kab
 • Zajímavosti

  Vývoj postav

  • Sedmá efektivně ovládá vulkanský nervový stisk. Protože Borgové před časem asimilovali také Vulkance, je to pochopitelné.,Otec Sedmé - Anniky Hansenové - Magnus Hansen i její matka Erin se objevili už v epizodě VOY Scorpion.

  Hostující herci

  • Mickey Cottrell (Dumah) hrál také kancléře Alrika v epizodě TNG The Perfect Mate. Viděli jsme ho také jako radního Gatese ve filmu Sopka.

  Režiséři

  • LeVar Burton byl třetím z herců TNG, kteří se postavili také na druhou stranu kamery. Toto je jeho první epizoda VOY.
  • Burton je nyní jedním z kmenových režisérů Star Treku, který režíroval řadu epizod DS9, VOY a nyní i několik epizod ENT.
<<< Revulsion Scientific Method >>>

© 2000–2019 Webdesign: Samuel David Thorn, CZ Kontinuum Star Trek fan klub; Pozadí: Simply Pastel Night Sky by Ali Ries