lcars
logo
<<< Allegiance Tin Man >>>

Captain's Holiday

 • Základní informace

  Synopse

  Posádce se konečně podaří vyštvat kapitána Picarda na dovolenou na Risu. Tam se také Picard poprvé setká s archeoložkou a dobrodružkou Vash, s níž naváže vztah,  a spolu se pak pokouší najít mocný artefakt z budoucnosti - tox utat.

  Galerie

  Po vyčerpávajícím diplomatickém jednání potřebuje kapitán Picard nutně dovolenou. Vytrvale vzdoruje, ale po zmínce o brzké přítomnosti paní Lwaxany je ochoten strávit týden na Rise.

  Po vyčerpávajícím diplomatickém jednání potřebuje kapitán Picard nutně dovolenou. Vytrvale vzdoruje, ale po zmínce o brzké přítomnosti paní Lwaxany je ochoten strávit týden na Rise.

  Pár okamžiků po transportu zažije překvapivý okamžik s mladou ženou.

  Pár okamžiků po transportu zažije překvapivý okamžik s mladou ženou.

  Kapitán si hodlá číst a je neustále vyrušován. Nejprve mu je nabízen jamaharon a potom od něj Sovak požaduje datový disk, o němž prý ví, protože zná onu ženu, která ho líbala.

  Kapitán si hodlá číst a je neustále vyrušován. Nejprve mu je nabízen jamaharon a potom od něj Sovak požaduje datový disk, o němž prý ví, protože zná onu ženu, která ho líbala.

  Když se zbaví Ferenga, přisedne si k němu Vash a kapitán není schopen se jí zbavit. Možná ale ani moc nechce.

  Když se zbaví Ferenga, přisedne si k němu Vash a kapitán není schopen se jí zbavit. Možná ale ani moc nechce.

  Potom najde v pokoji dva Vorgony tvrdící, že jsou policisté z 27. století, kteří mají najít nebezpečný artefakt, tox uthat, ukrytý v jejich minulosti. Záznamy praví, že ho najde Picard.

  Potom najde v pokoji dva Vorgony tvrdící, že jsou policisté z 27. století, kteří mají najít nebezpečný artefakt, tox uthat, ukrytý v jejich minulosti. Záznamy praví, že ho najde Picard.

  Kapitán našel datový disk v kapse, kam ho Vash před Sovakem ukryla. Když mu Vash vysvětlí, že tox uthat je na Rise, vydávají se spolu na archeologickou výpravu.

  Kapitán našel datový disk v kapse, kam ho Vash před Sovakem ukryla. Když mu Vash vysvětlí, že tox uthat je na Rise, vydávají se spolu na archeologickou výpravu.

  Na noc se utáboří v jeskyni. Ne že by si důvěřovali nebo k sobě dokonce byli upřímní, ale jsou k sobě přitahováni.

  Na noc se utáboří v jeskyni. Ne že by si důvěřovali nebo k sobě dokonce byli upřímní, ale jsou k sobě přitahováni.

  V jeskyni, kde má podle výzkumů prof. Estragona být tox uthat zakopán, se hned objeví Vorgoni i Sovak. Picard a Vash jsou přinuceni kopat, dokud nepoznají, že tam artefakt není.

  V jeskyni, kde má podle výzkumů prof. Estragona být tox uthat zakopán, se hned objeví Vorgoni i Sovak. Picard a Vash jsou přinuceni kopat, dokud nepoznají, že tam artefakt není.

  Picard si domyslel, co se stalo, a dal Rikerovi příslušný pokyn. Vash se pokouší vytratit se, ale Picard, který si vydedukoval, že tox uthat našla už dřív a skryla ho, ji přinutí dát mu ho.

  Picard si domyslel, co se stalo, a dal Rikerovi příslušný pokyn. Vash se pokouší vytratit se, ale Picard, který si vydedukoval, že tox uthat našla už dřív a skryla ho, ji přinutí dát mu ho.

  Hodlá dát krystal Vorgonům, ale Vash ho varuje. Tox uthat sice je z budoucnosti, ale patří právě těmto dvěma Vorgonům?

  Hodlá dát krystal Vorgonům, ale Vash ho varuje. Tox uthat sice je z budoucnosti, ale patří právě těmto dvěma Vorgonům?

  Picardovo podezření se potvrdilo, když jeden z Vorgonů vystřelil na Vash. Tox uthat je příliš nebezpečný teď i v budoucnosti.

  Picardovo podezření se potvrdilo, když jeden z Vorgonů vystřelil na Vash. Tox uthat je příliš nebezpečný teď i v budoucnosti.

  Kapitán dává pokyn Rikerovi a ten krystal transportním paprskem zničí. Picard a Vash se loučí s tím, že není vyloučené, že je Vorgoni do tohoto dobrodružství zatáhnou znovu.

  Kapitán dává pokyn Rikerovi a ten krystal transportním paprskem zničí. Picard a Vash se loučí s tím, že není vyloučené, že je Vorgoni do tohoto dobrodružství zatáhnou znovu.

 • V kostce

  Hvězdné datum:

  43745

  Označení:
  3x19, #67
  Český název:
  Kapitánova dovolená
  Premiéra:
  2. 4. 1990
  Autor:
  Behr Ira Steven
  Režie:
  Chalmers Chip
  Hodnocení:

  3,8/5 (25 hlasů, Trekkies.cz)

  Hrají:
  Dále hrájí:
  • Jennifer Hetrick (Vash)
  • Max Grodénchik (Sovak)
  • Deirdre Imershein (Joval)
  • ad.
 • Reference

  druhy
  Dachlydové, Gemariané, Sarthongiané, Vorgoni
  hry a sporty
  Létaná
  planety
  Achrady VII, Gemaris V, Icor IX, Sarthong V, Zytchin III
  postavy
  Ajur, Boratus, Dano Kal, Joval, Joyce James, Kuda Ving, Sovak, Vash
  civilizace a kultura
  Astrofyzikální středisko na Icor IX
 • Zajímavosti

  Star Trek

  • V TNG první zmínka o Rise, planetě starající se o rekreaci celé Federace. Risa však byla známá už od dob kap. Jonathana Archera (viz epizoda ENT Two Days and Two Nights).
  • Kapitán Picard si prozpěvuje starou anglickou skladbou Hearts of Oak (Dubová srdce) z roku 1770.

  Vývoj postav

  • Láska kapitána Picarda Vash se kromě epizody TNG Qpid objeví ještě v epizodě DS9 Q-Less.

  Hostující herci

  • Jennifer Hetrick (Vash) kromě Star Treku hostovala např. v seriálech Sliders (Cesta do neznáma), The X-Files (Akta X) nebo Buffy, přemožitelka upírů.
  • Max Grodénchik (Sovak) se v TNG objeví ještě jako Par Lenor v epizodě The Perfect Mate a potom především jako Rom, Quarkův bratr, v Deep Space Nine.
  • Deirdre Imershein (Joval) hrála také por. Watleyovou v epizodě DS9 Trials and Tribble-ations.

  Režiséři

  • Režisér Chip Chalmers režíroval kromě řady epizod TNG také různé epizody DS9.
<<< Allegiance Tin Man >>>

© 2000–2019 Webdesign: Samuel David Thorn, CZ Kontinuum Star Trek fan klub; Pozadí: Simply Pastel Night Sky by Ali Ries