lcars
logo
<<< The Nth Degree The Drumhead >>>

QPid

 • Základní informace

  Synopse

  Na Enterprise se vrátí Q, a aby Picardovi poděkoval za záchranu a zároveň mu ukázal, jak je sám slabý, přenese všechny vyšší důstojníky, Picarda i Vash do Sherwoodského lesa, kde se Picard jako Robin Hood musí pokusit zachránit Lady Marion... vlastně Vash.

  Galerie

  Enterprise bude hostit konferenci Archeologické rady a v kapitánově kajutě se objevila Vash. Ráno kapitán celý nesvůj sleduje, jak si Vash a Beverly nebezpečně rozumějí.
  Enterprise bude hostit konferenci Archeologické rady a v kapitánově kajutě se objevila Vash. Ráno kapitán celý nesvůj sleduje, jak si Vash a Beverly nebezpečně rozumějí.
  K dovršení všeho najde v pracovně Q, který vyhrožuje, že splatí svůj dluh. Q sledoval, že Picard chová city k Vash, a hodlá ho názorně poučit, že ho city činí zranitelným.

  K dovršení všeho najde v pracovně Q, který vyhrožuje, že splatí svůj dluh. Q sledoval, že Picard chová city k Vash, a hodlá ho názorně poučit, že ho city činí zranitelným.

  V jednu chvíli kapitán přednáší svůj úvodní projev před shromážděnými věhlasnými archeology Federace...

  V jednu chvíli kapitán přednáší svůj úvodní projev před shromážděnými věhlasnými archeology Federace...

  ...a v následující chvíli se on a starší důstojníci ocitnou v Sherwoodském lese jako Robin Hood a jeho družina.

  ...a v následující chvíli se on a starší důstojníci ocitnou v Sherwoodském lese jako Robin Hood a jeho družina.

  Q jako šerif z Nottinghamu jim vysvětluje, že to není iluze, že pokud se odmítnou zúčastnit, přijde o život Lady Marion, tedy Vash.

  Q jako šerif z Nottinghamu jim vysvětluje, že to není iluze, že pokud se odmítnou zúčastnit, přijde o život Lady Marion, tedy Vash.

  Pragmatická Vash však šokuje i Q, když souhlasí se svatbou se sirem Guyem. Když ji Picard přijde zachránit, zatkne ho a dá uvěznit.

  Pragmatická Vash však šokuje i Q, když souhlasí se svatbou se sirem Guyem. Když ji Picard přijde zachránit, zatkne ho a dá uvěznit.

  Potom však přesto posílá služebnou za Rikerem. Dopis však zachytí nottinghamský šerif a lady Marion je zatčena. Bude popravena spolu s Robinem.

  Potom však přesto posílá služebnou za Rikerem. Dopis však zachytí nottinghamský šerif a lady Marion je zatčena. Bude popravena spolu s Robinem.

  Picard a Vash se zuřivě hádají i cestou na popraviště.

  Picard a Vash se zuřivě hádají i cestou na popraviště.

  Oni ani sir Guy nevidí, že se shromáždila Robinova družina, která je hodlá zachránit.

  Oni ani sir Guy nevidí, že se shromáždila Robinova družina, která je hodlá zachránit.

  Picard má hlavu na špalku a kat zdvihá sekyru, když Dat způsobí diverzi. V nastalém zmatku posádka přemůže stráže a Picard probodne sira Guye.

  Picard má hlavu na špalku a kat zdvihá sekyru, když Dat způsobí diverzi. V nastalém zmatku posádka přemůže stráže a Picard probodne sira Guye.

  Kapitán dosáhl cíle - osvobodil lady Marion - a Q všechny kromě Vash přenese zpět na loď.

  Kapitán dosáhl cíle - osvobodil lady Marion - a Q všechny kromě Vash přenese zpět na loď.

  Vash se objeví, aby mu sdělila, že odchází s Q. Kapitán si jako splacení dluhu vymůže od Q slib, že dá na Vash pozor, a v obtížně vynuceném soukromí se s Vash loučí.

  Vash se objeví, aby mu sdělila, že odchází s Q. Kapitán si jako splacení dluhu vymůže od Q slib, že dá na Vash pozor, a v obtížně vynuceném soukromí se s Vash loučí.

 • V kostce

  Hvězdné datum:

  44741

  Označení:
  4x20, #94
  Český název:
  Amorek
  Premiéra:
  22. 4. 1991
  Autor:
  Behr Ira Steven
  Režie:
  Bole Cliff
  Hodnocení:

  3,4/5 (24 hlasů, Trekkies.cz)

  Hrají:
  Dále hrájí:
  • John de Lancie (Q)
  • Jennifer Hetrick (Vash)
  • Clive Revill (Sir Guy)
  • ad.
 • Reference

  druhy
  Taguané
  planety
  Tagus III
  postavy
  Alan-a-Dale, Gisbourne Guy, Hood Robin, Klarc-Tarn-Droth, Malý John, Marian, McFarland, Scarlet Willl, Switzer, Tuck, Vash, Wallace Darien
  civilizace a kultura
  Archeologická rada Federace, Universita Alpha Centauri
 • Zajímavosti

  Star Trek

  • Název epizody je slovní hříčka. Anglická výslovnost "kjúpid" je totožná s výslovností jména Cupida, starořímského boha lásky.

  Vývoj postav

  • Poslední vystoupení dobrodružky a archeloložky Vash, Picardovy lásky z epizody Captain's Holiday, v TNG. S Vash se setkáme ještě v DS9, v epizodě Q-Less.

  Fenomén 47

  • Epizoda se odehrává hvězdného data 44741.9. Na počátku epizody je říká kapitán Picard ve svém deníku.
  • USS Enterprise-D u planety Tagus III hostí výroční sympózium archeologické rady Federace. Kapitán má na sympóziu hlavní řeč o archeologických vykopávkách na planetě. Během svého proslovu zmiňuje, že na Tagus III bylo doposud provedeno 947 legálních archeologických vykopávek. Svoji řeč však Picard nedokončí, protože jí přerušuje Q jednou ze svých "her" pro posádku Enterprise-D.

  Hostující herci

  • Představitelka Vash Jennifer Hetrick kromě Star Treku hostovala např. v seriálech Sliders (Cesta do neznáma), The X-Files (Akta X) nebo Buffy, přemožitelka upírů.
  • Novozélandský herec Clive Revill (Sir Guy) hostoval např. v seriálech To je vražda, napsala, Twilight Zone (Zóna soumraku), MacGyver nebo Babylon 5.

  Režiséři

  • Režisér Cliff Bole je jedním z kmenových režisérů Star Trek. Režíroval řadu epizod v TNG, DS9 i VOY.
  • Podle příjmení režiséra Bola byl pojmenován druh Bolianů.
<<< The Nth Degree The Drumhead >>>

© 2000–2019 Webdesign: Samuel David Thorn, CZ Kontinuum Star Trek fan klub; Pozadí: Simply Pastel Night Sky by Ali Ries