lcars
logo
divider <<< The Enemy The Vengeance Factor >>> divider

The Price

 • Základní informace

  Synopse

  Enterprise se účastní jednání o nově objevené červí díře, o které se vědci domnívají, že je první známou stabilní červí dírou. Zástupci Ferengů se rozhodnou prozkoumat červí díru na vlastní pěst a jejich raketoplán se vynoří v Delta kvadrantu, odkud nejsou schopni se vrátit.

  Galerie

  Enterprise hostí vyjednávání o právo využívat barzanskou červí díru, protože Barzan II je pro většinu humanoidních druhů neobyvatelný.
  Enterprise hostí vyjednávání o právo využívat barzanskou červí díru, protože Barzan II je pro většinu humanoidních druhů neobyvatelný.
  S premiérkou Bhavani vyjednávají zástupci Federace, Chrysalianů a Caldonianů.

  S premiérkou Bhavani vyjednávají zástupci Federace, Chrysalianů a Caldonianů.

  Přizvání k jednání vyžadují také Ferengové: DaiMon Guss, dr. Arridor a Kol. Za práva k červí díře jsou ochotni zaplatit pěknou sumu ve zlatem raženém latiniu.

  Přizvání k jednání vyžadují také Ferengové: DaiMon Guss, dr. Arridor a Kol. Za práva k červí díře jsou ochotni zaplatit pěknou sumu ve zlatem raženém latiniu.

  Aby zmenšili konkurenci, naplánují si Ferengové, jak vyřadit ze hry zástupce Federace Mendozu.

  Aby zmenšili konkurenci, naplánují si Ferengové, jak vyřadit ze hry zástupce Federace Mendozu.

  Mendoza má prudkou, i když neškodnou alergickou reakci na zelenou látku v Gussově dlani a jeho místo zaujímá komandér Riker.

  Mendoza má prudkou, i když neškodnou alergickou reakci na zelenou látku v Gussově dlani a jeho místo zaujímá komandér Riker.

  Deanna se od prvního okamžiku cítí silně přitahována k vyjednavači Chrysalianů - Devinonimu Ralovi. Hned po prvním dnu jednání spolu stráví noc.

  Deanna se od prvního okamžiku cítí silně přitahována k vyjednavači Chrysalianů - Devinonimu Ralovi. Hned po prvním dnu jednání spolu stráví noc.

  Riker není ochoten kupovat zajíce v pytli. Posílá raketoplánem Geordiho a Data, aby o červí díře zjistili, co se dá. Ferengové nevěří, že jim Federace předá výsledky, a vysílají svůj raketoplán.

  Riker není ochoten kupovat zajíce v pytli. Posílá raketoplánem Geordiho a Data, aby o červí díře zjistili, co se dá. Ferengové nevěří, že jim Federace předá výsledky, a vysílají svůj raketoplán.

  Devinoni se Deanně v slabé chvíli přiznává, že je ze čtvrtiny Betazoid. Jelikož to tají, začíná ho Deanna podezírat, že svých empatických schopností zneužívá při jednáních.

  Devinoni se Deanně v slabé chvíli přiznává, že je ze čtvrtiny Betazoid. Jelikož to tají, začíná ho Deanna podezírat, že svých empatických schopností zneužívá při jednáních.

  První obětí Devinoniho je Leyor, zástupce Caldonianů. Odstupuje ze soutěže, protože Ral ho přesvědčil, že jeho rasa nemá na správu červí díry prostředky a schopnosti.

  První obětí Devinoniho je Leyor, zástupce Caldonianů. Odstupuje ze soutěže, protože Ral ho přesvědčil, že jeho rasa nemá na správu červí díry prostředky a schopnosti.

  Dat a Geordi mezitím zjistili, že nejsou v kvadrantu Gama, kde být měli, ale v kvadrantu Delta. Navíc se s koncem červí díry něco děje. Vracejí se, avšak Ferengové odmítají je následovat.

  Dat a Geordi mezitím zjistili, že nejsou v kvadrantu Gama, kde být měli, ale v kvadrantu Delta. Navíc se s koncem červí díry něco děje. Vracejí se, avšak Ferengové odmítají je následovat.

  Devinoni se pokouší zmanipulovat Rikera. Snaží se vyvolat v Rikerovi žárlivost, avšak je naprosto neúspěšný. Will dobře ví, jaký je v současnosti vztah mezi ním a Deannou.

  Devinoni se pokouší zmanipulovat Rikera. Snaží se vyvolat v Rikerovi žárlivost, avšak je naprosto neúspěšný. Will dobře ví, jaký je v současnosti vztah mezi ním a Deannou.

  Soutěž vyhráli Chrysaliané. Deanna všechny informuje o Ralových metodách. Geordi a Dat se vracejí se špatnými zprávami o červí díře dřív, než premiérka dohodu odvolá.

  Soutěž vyhráli Chrysaliané. Deanna všechny informuje o Ralových metodách. Geordi a Dat se vracejí se špatnými zprávami o červí díře dřív, než premiérka dohodu odvolá.

 • V kostce

  Hvězdné datum:

  43385

  Označení:
  3x08, #56
  Český název:
  Cena
  Premiéra:
  13. 11. 1989
  Autor:
  Shearer Hannah Louise
  Režie:
  Scheerer Robert
  Hodnocení:

  2,7/5 (24 hlasů, Trekkies.cz)

  divider
  Hrají:
  Dále hrájí:
  • Colm Meaney (Miles O'Brien)
  • Matt McCoy (Devinoni Ral)
  • Castulo Guerra (dr. Mendoza)
  • Dan Shor (dr. Arridor)
  • Elizabeth Hoffman (Bhavani)
  • ad.
 • Reference

  částice
  Lepton, Mezon
  druhy
  Barzané, Caldoňané, Chrysaliané
  lodě
  Ley (NCC-1701-D)
  planety
  Barzan II, Caldonia, Hurkos III
  postavy
  Arridor dr., Bhavani, Goss, Kol, Leyor, Mendoza Seth dr., O'Brien Miles Edward, Ral Devinoni, Rojay
  jídla, nápoje, koření a pochutiny
  Šlehačka
 • Zajímavosti

  Star Trek

  • Je to první epizoda, kde byla pro označení kvadrantů použita písmena řecké abecedy.

  Vývoj postav

  • Osudy dr. Arridora a jeho společníka v Delta kvadrantu můžeme sledovat v epizodě VOY False Profits.
  • Devinoni Ral, poloviční Betazoid, je prvním vážným milostným zájmem Deanny Troi v seriálu.

  Hostující herci

  • Elizabeth Hoffman (Bhavani) hostovala např. v seriálech A-Team nebo Matlock a v poslední době jsme ji mohli vidět jako dr. Catherine Langfordovou v seriálu Stargate SG-1.

  Režiséři

  • Režisér a ve 40. letech minulého století také herec Robert Scheerer se nespecializuje zrovna na sci-fi. Režíroval jednotlivé epizody seriálů jako Dynasty, Falcon Crest, Hotel či Colbyovi. Pro ST natočil ještě epizodu DS9 Shadowplay.
 • Perličky a statistiky


divider <<< The Enemy The Vengeance Factor >>>

© 2000–2020 Webdesign: Samuel David Thorn, CZ Kontinuum Star Trek fan klub; Pozadí: Simply Pastel Night Sky by Ali Ries